ماه قبل از اسباب‌کشی

ماه قبل از اسباب‌کشی است و کم‌کم آماده می‌شوید تا به خانه‌ جدید نقل‌مکان کنید. اگر همه‌چیز خوب پیش رفته باشد، این روزها آدرس خانه‌ جدیدتان را مشخص کرده‌اید، ودیعه‌ای به صاحب‌خانه داده‌اید و منتظرید خانه تخلیه شود تا اسباب‌کشی را آغاز کنید. اما در اغلب اوقات این شرایط بیش از اندازه آرمانی است و شما یک ماه قبل از اسباب‌کشی همچنان مشغول بررسی گزینه‌های مختلف برای پیدا کردن خانه‌ مطلوب هستید. در هر کدام از این شرایط باید به خاطر بسپارید که اسباب‌کشی کاری نیست که یک‌شبه و با عجله انجام شود، برعکس، اسباب‌کشی فرآیندی است که نیاز به برنامه‌ریزی، دقت و آرامش دارد.

نکتهیکی از کارهایی که خوب است ماه قبل از اسباب‌کشی شروع کنید جمع کردن وسایلی است که کاربرد زیادی ندارند. پس بهتر است به صورت تدریجی کارتن‌های مناسب را پیدا کنید و وسایلتان را در آن‌ها بچینید. با این کار می‌توانید با آرامش به بسته‌بندی کارتن‌ها بپردازید، روی هر کارتن برچسبی بزنید و محتوای آن را بنویسید.

 

وقتی فرصت کافی برای جمع کردن وسایلتان داشته باشید می‌توانید با خیال راحت به بررسی وسایل قدیمی بپردازید، تکلیف وسایلی را که دیگر لازم ندارید مشخص کنید و چیزهایی را که نیاز به تعمیر دارند به تعمیرگاه بفرستید تا در خانه‌ جدید قابل‌استفاده باشند. این بسته‌بندی تدریجی نوعی نظافت است که کمکتان می‌کند نظم بیشتری به اوضاع بدهید. جالب است بدانید که این نظم به ذهنتان هم آرامش و سامان می‌دهد و باعث می‌شود کارهای عقب‌افتاده‌ خانه سرعت بیشتری بگیرد. یکی از مزایای دیگر بسته‌بندی و طبقه‌بندی وسایل در این روزها این است که می‌توانید دیدی کلی نسبت به تعداد کارتن‌ها داشته باشید. در این صورت اندازه‌ وسیله‌ نقلیه‌ مناسب شرایطتان به صورت حدودی تعیین می‌شود.

بیشتر بخوانید
قرارداد اجاره خانه و جزئیات آن به زبان ساده

این روزها زمان مناسبی برای مقایسه و انتخاب شرکت مناسب اسباب‌کشی و قالیشویی است. اگر وقت داشته باشید بد نیست در محله‌ جدید هم چرخی بزنید تا بیشتر با فضای آن آشنا شوید. چند نکته‌ در ماه قبل از اسباب‌کشی اهمیت زیادی دارند، به همین دلیل آن‌ها را به شکل یک چک‌لیست تهیه کرده‌ایم تا چیزی از قلم نیفتد:

چک لیست کارها و نکات یک ماه قبل از اسباب‌کشی

  • انتخاب محله‌ مناسب و پیدا کردن خانه
  • نهایی کردن تاریخ اسباب‌کشی و هماهنگی با مشاور املاک
  • هماهنگی با شرکت باربری یک ماه قبل از اسباب‌کشی؛ فراموش نکنید که پیگیر تخفیف هم باشید، چون خیلی از شرکت‌های اسباب‌کشی در روزهای تعطیل، آخر هفته‌ها و مخصوصاً در تابستان قیمت‌ها را بالا می‌برند.
  • هماهنگی با قالیشویی
  • مشخص کردن مسیر برای روز اسباب‌کشی و در نظر گرفتن عواملی مثل سقف‌های کم ارتفاع و محل‌هایی که محدودیت رفت‌وآمد دارند.

ماه قبل از اسباب‌کشی

  • تهیه‌ کارتن و شروع بسته‌بندی وسایل کم‌کاربرد و اتاق‌های کم‌استفاده
  • تعمیرات وسایل خانه مثل مبل و وسایل برقی
  • تخلیه کردن حیاط، تراس و فضاهای انباری
  • برنامه‌ریزی برای نظافت خانه‌ جدید قبل از اسباب‌کشی یا هماهنگی با شرکت نظافتی
  • سفارش پرده برای خانه‌ جدید

می‌توانید این چک‌لیست را برای برنامه‌ریزی ماه قبل از اسباب‌کشی پرینت کنید و روی یخچال بزنید. یا این موارد را در یک دفترچه بنویسید و نکات دیگری را که فکر می‌کنید به دردتان می‌خورد به این لیست اضافه کنید تا چیزی از قلم نیفتد و همه‌چیز طبق روال پیش برود.

بیشتر بخوانید
کاغذ دیواری: آشنایی با انواع کاغذ دیواری موجود در بازار

منبع: آدرس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*