زمانی که تصمیم می‌گیریم کار در خانه را شروع کنیم انتظار داریم که کارها به شیوه‌ای آسان‌تر از قبل انجام شوند اما ایجاد فضایی که علاوه بر زیبایی بتواند کارآیی و عملکردمان را نیز چند برابر کند نیاز به دقت خاصی دارد. البته میزان بودجه‌ای که در اختیار داریم نیز موضوع مهمی است که باید حتماً در نظر بگیریم. در این مقاله سعی کردیم با ترکیبی از استایل و عملکرد ترفندها و نکاتی را معرفی کنیم که باعث مدیریت و سازماندهی بهتر فعالیت‌هایمان در خانه شوند.

فهرستی از نیازهای اتاق کار در خانه تهیه کنیم

حتماً به میز و صندلی و لوازمی برای شروع کار نیاز داریم. تهیه این لیست حیاتی است و باید حتماً آن‌ها را داشته باشیم، وسایلی مانند میزکار، کامپیوتر، فکس، تلفن و … .

فضایی را به کار در خانه اختصاص دهیم

اتاق کار باید جایی ساکت از خانه باشد که حریم خصوصی‌مان رعایت شود. ساعات زیادی را در این اتاق می‌گذرانیم پس باید فضای کافی داشته باشیم و راحت هم باشیم.

خلاق باشیم

داشتن اتاق کار حرفه‌ای به سازمان‌دهی بسیار خوبی نیاز دارد. پس باید برنامه‌ریزی مشخصی برای تعیین فضای کافی برای قرار دادن وسایل (فایل‌ها، تجهیزات و…) و همین‌طور کار کردن داشته باشیم.

کار در خانه

نورپردازی مناسب داشته باشیم

برای شروع می‌توانیم از لامپ‌هایی استفاده کنیم که تمام محیط کاری‌مان را روشن کند؛ و پس از مدتی چراغ مطالعه یا سقفی برای تمرکز روی میزکار یا قسمت خاصی از اتاق خریداری کنیم.

بیشتر بخوانید
سیم‌های زیاد وسایل مختلف خانه‌مان را چطور مرتب کنیم؟

برای کار در خانه خط تلفن جداگانه‌ای نصب کنیم

تماس کاری با تلفن خانگی، حرفه‌ای بودنمان را زیر سؤال می‌برد. برای اینکه چنین تأثیری بر روی دیگران نداشته باشیم می‌توانیم خط تلفن خانه را از کار جدا کنیم.

بر روی میز و صندلی‌مان هزینه کنیم

انتخاب درست میز و صندلی ارگونومیک برای سلامتی‌مان ضروری است و هزینه‌هایمان را کاهش می‌دهد

برای کار در خانه ذر اتاقمان گل و گیاه داشته باشیم

گیاهان باعث می‌شوند خوشحال‌تر باشیم مثل این است که فضای بیرون پنجره را به داخل اتاق آورده‌ایم.

زندگی شخصی و کاریمان را از هم جدا کنیم

زمانی که از خانه کار می‌کنیم باید زندگی شخصی‌مان را از کار جدا کنیم. باز کردن حساب بانکی برای کسب‌وکارمان اولین قدم برای جلوگیری از تداخل هزینه‌های شخصی و کاریمان است.

کار در خانه

منبع: hongkiat

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*