اگر در آپارتمان کوچکی زندگی می‌کنیم، می‌دانیم که این فضای دوست‌داشتنی و دنج ممکن است در چشم به هم زدنی نامرتب و شلوغ شود. البته که مرتب کردن به‌هم‌ریختگی‌ها و قرار دادن وسایل در جای مناسب خود، برای منظم نگه‌داشتن این آپارتمان‌ها ضروری است، اما راه‌های دیگری هم برای انجام این کار وجود دارند. ما می‌توانیم با استفاده از پرده های مختلف، حتی کوچک‌ترین آپارتمان‌ها را به چند بخش اصلی تقسیم کنیم و علاوه بر مرتب نگه داشتن آن، کاری کنیم که بزرگ‌تر هم به نظر بیایند. در این مطلب، برخی کاربردهای پرده‌ها را برای تقسیم آپارتمان‌های کوچک بررسی خواهیم کرد.

استفاده از پرده

۱. از فضایی که داریم بیشترین استفاده را ببریم

خیلی وقت‌ها ما از کمبود فضا در خانه گله‌مندیم و به همین دلیل تصمیم می‌گیریم به سراغ اجاره یا خرید خانه دیگری برویم. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که می‌توانیم با چند تغییر کوچک استفاده بهتری از فضای موجود ببریم. اگر پرده‌ها را در جای مناسبی قرار دهیم، می‌توانیم بخش‌های کوچک دنجی در خانه درست کنیم. در این حالت، نه تنها باعث افزایش کاربرد یک فضای کوچک می‌شویم، بلکه لذت بیشتری هم از این فضای ظاهراً کوچک خواهیم برد.

۲. یک جای دنج خیال‌انگیز درست کنیم

می‌توانیم با استفاده از چند پرده جذاب، فضای دنج و کوچکی درست کنیم که ظاهری خیال‌انگیز و رؤیایی دارد. می‌توانیم در آن یک گلدان زیبا و چند لوستر ابرگونه قرار دهیم. یک کتاب‌خانه کوچک و صندلی راحتی، باعث می‌شوند که این فضای کوچک به جایی ایده‌آل برای خواندن کتاب و رفع خستگی تبدیل شود.

بیشتر بخوانید
ساکن فعلی خانه چطور می‌تواند در انتخاب خانه به ما کمک کند؟

۳. یک کمد بسازیم

بله، می‌توانیم با استفاده از چند پرده، حتی یک کمد هم بسازیم! اگرچه استفاده از قفسه‌ها و کمد برای فضاهای کوچک ضروری است، اما استفاده از آن‌ها ممکن است ظاهر منظمی به خانه ندهند. طبق آخرین تحقیقات انجام‌شده، هر چه دور و بر ما شلوغ و نامنظم باشد، کم‌تر می‌توانیم متمرکز شویم. به همین خاطر، می‌توانیم از چند پرده برای ساختن یک کمد یا در واقع، فضایی شبیه به کمد دیواری استفاده کنیم.

استفاده از پرده

۴. یک انبار کوچک و زیبا درست کنیم

می‌توانیم با استفاده از پرده‌ ها، یک فضای کوچک شبیه به انباری درست کنیم. یکی از مزایای ساخت چنین فضایی این است که می‌توانیم آن را دور از چشم و دسترس دیگران نگه داریم و هر وقت که به آن نیاز داشتیم، پرده را باز و از آن فضا استفاده کنیم.

۵. چند بخش مختلف ایجاد کنیم

می‌توانیم با استفاده از پرده‌ های مختلف، چند بخش و فضای متفاوت در خانه‌مان ایجاد کنیم. مثلاً بخشی برای استراحت، اتاق کوچکی برای مطالعه و بخشی هم برای انجام کارهای اداری.

۶. یک باشگاه خانگی کوچک درست کنیم

شاید پیدا کردن فضای مناسب برای ورزش در یک آپارتمان کوچک، تقریباً غیرممکن باشد، اما می‌توانیم با استفاده از چند پرده، فضای کوچکی با این هدف درست کنیم. فقط به چند پرده نیاز داریم تا بتوانیم یک باشگاه خانگی درست کنیم. پس از اتمام ورزش، می‌توانیم پرده‌ها را تا مراجعه بعدی به این باشگاه یک نفره بکشیم.

بیشتر بخوانید
چیدمان اتاق خواب و نکاتی برای داشتن یک طرح ایده‌آل

۷. چند اتاق مختلف ایجاد کنیم

اگر در یک آپارتمان نسبتاً بزرگ مستطیلی‌شکل زندگی می‌کنیم، می‌توانیم از پرده‌ها برای جدا کردن فضاهای مختلف خانه استفاده کنیم. آپارتمان نشان داده‌شده در این تصویر، از پرده سبز‌رنگ برای جدا کردن اتاق خواب از اتاق کار و غذا استفاده کرده است. در بخش انتهایی این آپارتمان نیز یک پرده خاکستری وجود دارد که به نظر می‌رسد باعث به وجود آمدن یک پذیرایی کوچک و راحت در برابر پنجره بزرگ شده است.

استفاده از پرده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*