اثاث‌کشی و جابه‌جایی؛ ۵ اشتباهی که باعث کند شدن سرعتمان می‌شود

0 360

بعد از مدت‌ها جست‌وجو و مشاهده خانه‌های مختلف بالاخره توانسته‌ایم خانه دلخواه خودمان را پیدا کنیم و اکنون نوبت به اثاث‌کشی و جابه‌جایی رسیده است. منظم ماندن یکی از مهم‌ترین اصولی است که به ما برای داشتن یک جابه‌جایی بدون دردسر کمک می‌کند. با این حال، همه ما ممکن است اشتباهاتی انجام دهیم و باعث ایجاد مشکلاتی در فرآیند جابه‌جایی شویم. در این مطلب، قصد داریم ۵ نمونه از این اشتباهات رایج اسباب‌کشی و جابه‌جایی را بررسی کنیم که در صورت اجتناب از آن‌ها، می‌توانیم اثاث‌کشی راحت‌تری داشته باشیم.

۱. بسته‌بندی بدون نظم جعبه‌ها و کارتن‌ها در اثاث‌کشی

شاید به این فکر کنیم که قرار دادن همه وسایلمان در جعبه‌های مختلف به سریع‌ترین شکل ممکن، راحت‌ترین روش باشد. اما فراموش می‌کنیم که آن‌ها را باید در خانه جدید باز کنیم و آن جا است که با مشکلات متعددی روبه‌رو خواهیم شد. چطور باید ظروف آشپزخانه را بدون باز کردن تک تک جعبه‌ها پیدا کنیم؟
لوازم و وسایلمان را بر اساس اتاق بسته‌بندی کنیم و روی جعبه‌ها و کارتن‌ها، برچسب مناسب با همان اتاق را بزنیم تا کارگرهای حمل و نقل بتوانند آن‌ها را در محل درست خود که آدرس آن مشخص شده است، کارتن اسباب کشی را قرار دهند.

۲. استخدام بدون تحقیق شرکت‌های حمل و نقل اثاث‌کشی

قبل از استخدام یک شرکت حمل و نقل، تحقیقات لازم را درباره آن‌ها انجام دهیم و از اعتبار و خبره بودن آن‌ها مطمئنم شویم. می‌توانیم از دوستان و آشنایان نیز کمک بگیریم و تجربه‌های آن‌ها را بشنویم. در این صورت است که احتمال صدمه دیدن وسایلمان کم‌تر و کم‌تر می‌شود.

بیشتر بخوانید
عایق صدا کردن اتاق‌ها و خانه‌مان را چطور انجام دهیم؟

۳. فراموش کردن راه انداختن تاسیسات مختلف

قبل از این که وارد خانه شویم، باید تا جایی که امکان دارد، آن را برای زندگی آماده کنیم. پیش از جابه‌جایی و اسباب‌کشی، با شرکت‌های تاسیساتی مختلف مثل شرکت اینترنتمان یا دیگر خدمات خانگی، تماس بگیریم و از آن‌ها بخواهیم که کار خود را در خانه جدید شروع کنند. اگر کار آن‌ها تا قبل از رفتن ما به خانه جدید تمام شود، مسئولیت کم‌تری خواهیم داشت و می‌توانیم به باقی مسائل فکر کنیم.

۴. دست کم گرفتن اهمیت ابعاد و اندازه‌ها

آیا مبل بزرگ چند نفره ما از در ورودی خانه جدید به راحتی رد خواهد شد؟ قبل از روز جابه‌جایی، در خانه را اندازه بگیریم تا مطمئن شویم که تمام لوازم و وسایل بزرگ ما از آن رد خواهند شد. اگر در ورودی گزینه مناسبی نیست، از ورودی‌های دیگری مثل در پشتی یا گاراژ و پارکینگ استفاده کنیم.

۵. جمع نکردن بسته لوازم ضروری

لباس‌ها و لوازم ضروری خود را جمع کنیم و در یک کیف یا چمدان کوچک قرار دهیم. اگر به هر دلیلی جابه‌جایی ما با تاخیر مواجه شد، می‌توانیم از محتویات این کیف به شکل موقتی استفاده کنیم و خیالمان راحت باشد که لوازم ضروری را داریم.

از انجام این اشتباهات رایج خودداری کنیم تا جابه‌جایی و اثاث‌کشی راحت‌تر و آرام‌تری داشته باشیم.

بیشتر بخوانید
سبک مینیمالیسم در دکوراسیون داخلی را بیشتر بشناسیم

منبع: وبلاگ آدرس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید