کسانی که زیاد سفر می‌کنند یا عاشق کمپ کردن و گشت و گذار در دل طبیعت هستند، بیشتر وقتشان را بیرون از خانه سپری می‌کنند. خیلی وقت‌ها این‌جور آدم‌ها چند روز یا چند هفته دور از خانه و شهر هستند. اما اگر اهل سفر باشیم و هم‌زمان به گل و گیاه هم علاقه‌ی زیادی داشته باشیم، باید چه کار کنیم؟ عطای داشتن گل و گیاه را به لقایش ببخشیم یا شاهد خشک شدن و از بین رفتن این موجودات دوست‌داشتنی باشیم؟

جواب این است که هیچ‌کدام! کسانی که زیاد سفر می‌کنند می‌توانند در خانه از گل‌ها نگهداری کنند. البته انکار نمی‌کنیم که تعداد گل های مناسب برای کسانی که زیاد سفر می‌کنند، نسبت به بقیه کم‌تر است. اما کار نشد ندارد!

بهترین راه برای کسانی که زیاد سفر می‌کنند و کم‌تر در خانه‌اند، استفاده از گل و گیاهانی است که نیاز کم‌تری به آب دارند و در برابر گرما و سرما مقاومت نشان می‌دهند.

گل‌های مقاوم برای کسانی که زیاد سفر می‌کنند

گیاه پوتوس

گیاه پوتوس، یک گیاه چندرنگ و زیبا است که گازهای سمی و ذرات معلق در فضا را جذب می‌کند. از آن‌جایی که این گیاه به سمت پایین رشد می‌کند، باید آن را جایی قرار دهیم که کمی ارتفاع داشته باشد. این گیاه برای کسانی که زیاد سفر می‌کنند بسیار مناسب است. یکی از نکات مثبت در این گیاه این است که می‌تواند در شرایط نوری مختلف به خوبی رشد کند.

بیشتر بخوانید
کاغذ دیواری برای دیوار شاخص را چگونه انتخاب کنید؟

نکتهنکته‌ی مهم اینجاست که به پوتوس نباید زیاد آب بدهیم، تا جایی که خاک آن قبل از آبدهی باید کمی خشک باشد. گیاه پوتوس در تابستان هر چهار یا پنج روز یک بار به آب احتیاج پیدا می‌کند. زمستان‌ها کافی است هفته‌ای یک بار به این گیاه آب بدهیم.

 

گیاه آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا، که همگی با آن آشنایی داریم، نیاز به مراقبت بسیار کمی دارد. برای همین این گیاه یکی از بهترین گزینه‌ها برای آدم‌های اهل سفر است. آلوئه ورا از خاک خشک لذت می‌برد. در نتیجه می‌توان چندین روز آن را تنها گذاشت و به سفر رفت. تنها کاری که باید بکنیم این است که آلوئه ورا را جایی بگذاریم که در طول روز به اندازه‌ی کافی در معرض نور خورشید قرار بگیرد. نگهداری از آلوئه ورا نیاز به دانش خاصی ندارد و از بین بردنش هنر می‌خواهد!

گیاه یشم (گیاه جید)

گیاه یشم هم مانند آلوئه ورا به آب بسیار کم و نور مناسب احتیاج دارد. اگر بتوانیم این گیاه را جایی نگهداری کنیم که آفتاب کافی دریافت کند و هر از چندگاهی به آن آب بدهیم تا خاکش خشک نشود، مطمئناً می‌توانیم با خیال راحت دور دنیا را بچرخیم.

بهترین گزینه برای کسانی که زیاد سفر می‌کنند: انواع کاکتوس

کاکتوس گیاه بیابان است! برای نگهداری از کاکتوس باید شرایط بیابانی برای آن فراهم کنیم. این گیاه به نور زیاد احتیاج دارد اما برای اینکه زنده بماند، تنها کافی است هر چند روز یک بار کمی خاکش را مرطوب کنیم.

بیشتر بخوانید
بسته بندی و جابجایی لباس‌ها را چطور به بهترین شکل انجام دهیم؟

کسانی که زیاد سفر می‌کنند

گیاه فیکوس

فیکوس نیاز به آبیاری عمیق دارد، اما این آبیاری باید بعد از چند روز خشک بودن خاک اتفاق بیفتد. این گیاه علاقه‌ی زیادی به نور دارد. پس بهتر است وقتی می‌خواهیم به سفر برویم، فیکوس را حسابی آب بدهیم و آن را جای پرنوری بگذاریم. وقتی از سفر برمی‌گردیم گیاه فیکوسمان کاملاً آماده‌ی آبیاری مجدد است.

برای زندگی مسالمت‌آمیز با گل‌ها و گیاهان آپارتمانی، فقط کافی است آن‌ها را خوب بشناسیم. باید بدانیم کدام گل‌ها برای کدام خانه‌ها مناسب هستند و کدام گل‌ها با سبک زندگی ما سازگاری بیشتری دارند. اگر شما هم گل‌های مقاومی می‌شناسید که برای کسانی که زیاد سفر می‌کنند مناسب هستند، آن‌ها را به ما معرفی کنید.

منبع: آدرس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*