کولر آبی : دلایل رایجی که باعث گرم‌شدن باد کولر آبی می‌شوند کدام‌اند؟

0 339

گاهی برای عوض کردن حال و هوای خودمان یک آهنگ زیبا پخش می‌کنیم، بعضی وقتها وقتی خیلی گرممان است برای خنک شدنمان بستنی می‌خوریم، در یک روز دلگیر پاییزی یک قهوه داغ حالمان را سرجا می‌آورد و گاهی با یک لبخند تمام خستگی روزمان شسته می‌شود …
برای بعضی مسائل آزاردهنده همیشه می‌توانیم راه ساده‌ای پیدا کنیم که نه تنها خرج زیادی ندارد بلکه تاثیر ماندگار و خوبی هم دارد؛ چه بخواهیم این تغییر را در خودمان ایجاد کنیم، چه در وسایلی که به درستی کار نمی‌کنند.
کولر بیچاره هم از آن دست وسایلی است که وقتی مدتی از آن استفاده نمی‌شود حال و روزش خراب می‌شود و با یک شربت خنک و بستنی باید حالش را خوب کنیم. البته نیاز نیست به جای آب برایش شربت خاکشیر بریزیم ولی می‌توانیم با راه‌های بسیار ساده‌ای از باد گرم کولر خلاص شویم.

این تشنه را دریابید

چند ساعت روی یک صندلی آهنین زیر آفتاب مستقیم بنشینید و آب نخورید! چه شکنجه‌ای از این بدتر؟ کولرهای آبی هم به آب برای خنک کردن هوا احتیاج دارند و اگر این آب را به او نرسانید حتما تا چند روز بعد همین باد گرم را هم نخواهید داشت.

چند مشکل معمولا باعث این مسئله می‌شوند:

  1. شلنگ از جایی پاره یا سوراخ شده است: فهمیدنش کار سختی نیست و تنها باید شلنگ آب را دنبال کنید و سپس آنرا با یک شلنگ جدید جایگزین کنید.
  2. قسمتی که شلنگ به فلکه متصل شده نشتی دارد: واشر را عوض کنید یا با یک نوار تفلون نشتی را بپوشانید.
  3. فلکه آب هرز شده است: طبیعتا باید شیر فلکه جدیدی بخرید.
  4. پمپ آب خراب باشد یا آب به درستی پمپاژ نشود: پمپ آب را عوض کنید.
بیشتر بخوانید
بازرسی حرفه ای خانه چه اهمیتی دارد و چطور آن را انجام دهیم؟

یک سایز بزرگتر لطفا

در کمدتان را باز می‌کنید و با یک لباس پاره که از شما کوچک شده مواجه می‌شوید، با آن چه میکنید؟ هرکاری که می‌کنید مطمئنا آن را نمی‌پوشید. پوشالی که یک سال همه گردوخاک هوا را به خود جذب کرده است هم نمی‌تواند گزینه مناسبی برای کولر آبی دلبندتان باشد. کولرتان را به یک پوشال نو مهمان کنید و لباسی اندازه قواره‌اش بخرید. حتی گاهی می‌گویند یک سایز بزرگتر بخرید که برای سال بعد هم بتواند آن را بپوشد.

رقص برزنت در میان بادها

اگر برزنت به دریچه کولر درست وصل نشده یا سوراخ باشد هوای خنکی که کولر برای تولید آن کلی زحمت کشیده است به راحتی هدر می‌رود، راه‌حل هم که مشخص است آنرا بدوزید.

کولر آبی

دو تا همیشه بهتر از یکی است

اگر فکر می‌کنید برزنت برای خنک کردن کولر آبی کافی است کاملا در اشتباهید. وقتی دما به ۴۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد برزنت فقط می‌تواند از هدر رفتن هوا جلوگیری کند و اینجاست که باید به کولرتان بستنی بدهید، البته اینبار با درست کردن سایه‌بانی روی آن.

روبان خود را ببافید

اگر نصفه شب سردتان شده و دریچه کولر آبی را بستید و صبح بعد کاملا آن را فراموش کردید، چاره کار گره زدن یک روبان قرمز به دریچه کولر است که حرکت باد را ببینید و بفهمید که باز است یا بسته.

بیشتر بخوانید
انواع مدل گلیم فرش آشپزخانه

کار را به کاردان بسپارید

اگر همه موارد را بررسی کردید و به نتیجه نرسیدید احتمالا دیگر وقت آن رسیده که به یک تعمیرکار زنگ بزنید. تا دیر نشده و خسارت به بار نیامده اینکار را بکنید.

ظرفیت یک لیوان آب، یک لیوان آب است

طبق فرمول اگر کولرمان ظرفیتش یک اتاق ۵۰ متری است نمی‌تواند دو اتاق ۸۰ متری را خنک کند. از آنجایی که امکان بستن موتور توربوجت هم به کولر آبی مقدور نیست وقت آن رسیده که تجدیدی نظری در قدرت کولر بکنید، کولری که بتواند از پس خنک کردن خانه شما بربیاید.

تابستان فصل دمنوش نیست

اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که تصور می‌کنند باید تمام در و پنجره‌ها را کیپ‌تاکیپ ببندند مبادا که ذره‌ای از باد کولر آبی عزیز حرام شود همین الان دست از این کار بردارید. با این کار خانه‌تان را به یک لیوان دمنوش تبدیل می‌کنید که همه حرارت و رطوبت داخل آن باقی می‌ماند. وقتی شما تمام در و پنجره‌ها را می‌بندید مانع از گردش هوا می‌شوید و این رطوبت باعث می‌شود خانه شما دم کند. بهتر است همیشه لای یکی از درها یا پنجره‌های خانه را باز بگذارید تا هوا گردش داشته باشد.

منبع: سایت اجاره خانه – آدرس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید