کی با کی کجا :چطور در جمع‌های خانوادگی دلی خوش داشته باشیم؟(سری سوم)

0 1,452

همه ما زندگی شلوغی داریم، گاهی اوقات تا دیروقت کار می‌کنیم و تنها زمانی که می‌توانیم با خانواده‌مان باشیم زمانی است که کودکان به خواب رفته‌اند و فرصت خندیدن و شادمانی کنار عزیزمان را از دست می‌دهیم. تعطیلات آخر هفته زمان مناسبی است که بتوانیم تلافی همه روزهای هفته را در آوریم و کمی کنار خانواده دوست داشتنی‌مان وقت بگذرانیم مخصوصاً اگر بقیه دوستان و آشنایانمان نیز اوقات فراغتشان را با ما شریک شوند. یکی از راه‌هایی که می‌توانیم ترکیبی از عشق و خنده و سرگرمی را با هم داشته باشیم بازی‌های دسته‌جمعی است. یکی از بازی‌های جذاب برای دورهمی‌ها بازی کی با کی کجا است.

یکی از بازی‌هایی که می‌توانیم انجام دهیم که همه فرصت شرکت در آن را داشته باشند بازی “کی؟ با کی؟ کجا؟ چیکار؟” است. برای این بازی به کاغذ و خودکار به تعداد افراد خانواده احتیاج داریم و هرچه تعدادمان بیشتر باشد بازی جذاب‌تر خواهد شد فقط باید تعدادمان ضریبی از ۴ باشد یعنی به گروه‌های چهار نفره تقسیم شویم.

چطور بازی کنیم

بازی کی با کی کجا به این صورت است که باید به سؤالات کی؟ با کی؟ کجا؟ چیکار؟ به نوبت پاسخ دهیم. ابتدا بدون اینکه بغل‌دستی‌مان ببیند به سؤال اول جواب می‌دهیم (کی؟) و بعد کاغذ را تا کرده و به نفر کناری‌مان می‌دهیم. نفر دوم بدون اینکه نگاهی به کاغذ ما بکند باید جواب دهد، حالا کاغذی که سؤال دوم را نفر کناری‌مان پاسخ داده است می‌گیریم و جواب آن را می‌نویسیم باز بدون اینکه بدانیم چه چیزی نوشته است (با کی؟)، کاغذ را به بغل‌دستی‌مان داده و جواب سؤال سوم و چهارم را هم به همین ترتیب یادداشت می‌کنیم و ادامه می‌دهیم.
وقتی همه به سؤالات پاسخ دادند همه کاغذها را با هم در ظرفی پخش می‌کنیم. حالا به بخش خنده‌دار ماجرا رسیدیم هرکسی یک کاغذ را برداشته و جمله ساخته شده را بلند می‌خواند.

بیشتر بخوانید
آهنگ آرام برای خواب می‌تواند تأثیری بر روی کیفیت زندگی‌مان داشته باشد؟

 

برای جذاب‌تر شدن بازیمان این کارها را بکنیم

  • سعی نکنیم تای کاغذ را باز کنیم تا بدون اطلاع از جواب قبلی عبارت خودمان را بنویسیم.
  • خلاق باشیم و از افعال، شخصیت‌ها و مکان‌های جالب استفاده کنیم.

منبع: سایت اجاره خانه – آدرس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید