9

کاغذ دیواری لاکچری و بهترین مدل هایی که در بازار می‌توانید پیدا کنید

نوشته  |  ۱۶ آذر ۱۳۹۸
۱۸۱۳۲
۰

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon

انتخاب بهترین مدل کاغذ دیواری لاکچری برای فضای داخلی خانه گاهی می‌تواند دشوار باشد. رنگ ها، سبک ها، الگوها و بافت ها همه فاکتورهایی هستند که باید یک به یک در نظر گرفته شوند. دانستن آنچه باید جستجو کنید به شما کمک می‌کند بهترین انتخاب را برای هر یک فضاهای خود داشته باشید؛ از نشیمن گرفته تا اتاق خواب.

این تصور که بافت و رنگ کاغذ دیواری ممکن است بعد از گذر زمان تکراری و خسته کننده شود تا حدودی اشتباه است، زیرا همه چیز به انتخاب درست باز می‌گردد. استفاده از کاغذ دیواری لاکچری با الگوهای زیبا و جسورانه که مطابق بر دکوراسیون خانه است، باعث می‌شود شما بیش از روز قبل عاشق کاغذ دیواری خود شوید.

چرا کاغذ دیواری؟

کاغذ دیواری لاکچری و بهترین مدل هایی که در بازار می‌توانید پیدا کنید

کاغذ دیواری بازگشته و دوباره مُد شده است و وجود بازه گسترده‌ای از طرحها و سبک‌ها باعث شده‌اند که تقریباً با هر سلیقه و دکوراسیونی مطابقت کند. با استفاده از کاغذ دیواری می‌توانید یک دیوار بی روح را زنده کنید! اضافه کردن طرح و بافت می‌تواند پیام‌های بسیار مثبتی را به بیننده منتقل کند. استفاده از وکتور اسلیمی می‌تواند نماد یک روح پرشین و ایرانی باشد یا داشتن رنگهای طلایی لوکس بودن را به یک خانه بیاورد. وجود کاغذ دیواری می‌تواند فوراً یک روحیه رسمی و یا یک احساس ساده و یا اصلاً یک ظاهر لاکچری را به مخاطب منتقل کند.

در مرحله نخست، تصمیم بگیرید که دقیقاً با کاغذ دیواریهای خانه چه چیزی را می‌خواهید نشان دهید. استفاده از پوستر دیواری می‌تواند عمق بصری ایجاد کند، یک اتاق یا فضا را بزرگ‌تر نشان دهد و یا دارای طرح داماسک باشد که نمایی کلاسیک و لوکس به خانه می‌دهد که بسته به اتاق و البته کمی سلیقه انتخاب بهترین مدل کاغذ دیواری نباید چندان سخت باشد. به عنوان مثال اتاق نشیمن یک منطقه اجتماعی است، مکانی که اعضای خانواده و دوستان اوقات خود را در کنار هم می‌گذرانند. این مکان برای سرگرمی است، بنابراین باید سرگرم کننده، رنگارنگ و با نقوش زیبا روی دیوارها باشد. در نتیجه، کاغذ دیواری طرح دار را می‌توان با موفقیت در فضای نشیمن استفاده کرد بدون اینکه کسل کننده باشد!

فضای دیگری که می‌تواند از طرح کاغذ دیواری لاکچری بهره‌مند شود آشپزخانه است. در اینجا شما آزادی بازی با رنگ ها و الگوها را دارید و می‌توانید چیزی شخصی، شادی آور و آرامش بخش را ایجاد کنید. آشپزخانه اغلب به رنگ سفید یا چیزی که ممکن است خنثی باشد رنگ آمیزی می‌شود، اما رنگ های دیگر و پر جنب و جوش تر نباید از این امر مستثنا شوند. به عنوان مثال، می‌توانید الگوی هندسی شبیه به تابلوهای شطرنج را انتخاب کنید و حتی لازم نیست حتماً یک ترکیب سیاه و سفید باشد. نقوش طرح گل در واقع برای این فضا مناسب نیستند.

 

کاغذ دیواری لاکچری برجسته

کاغذ دیواری لاکچری

کاغذ دیواری با افزودن الگو و بافت برجسته به یک فضا، باعث افزایش علاقه بصری می‌شود. کاغذ دیواری برجسته روشی چشمگیر برای تعریفی متفاوت از یک اتاق است. به عنوان مثال، یک چاپ انتزاعی جسورانه، بلافاصله یک سبک معاصر را تثبیت می‌کند، در حالی که یک طرح با گل ریز، یک سبک سنتی یا کلاسیک را پیشنهاد می‌دهد.

کاغذ دیواری برجسته به دیوار و فضا عمق می‌دهد و یک پس زمینه ظریف را تشکیل می‌دهد. این کاغذ دیواری لاکچری به رنگ‌های روشن، نقوش برجسته و بافت ظریف و زیبا که بر روی دیوارها اعمال شده‌اند، باعث ایجاد فضای بیشتر در یک اتاق کوچک می‌شود. اگر این کاغذ دیواری دارای رنگ گرم و تیره باشد، عکس العمل متضاد خواهد بود. کاغذ دیواری برجسته اغلب در پذیرایی، نشیمن، حتی در اتاق خواب و فضای خاص که نیاز به دادن جلوه بی همتایی به دکوراسیون داخلی هستند هم به کار می‌رود.

برای همین، چند پیشنهاد در مورد این نوع کاغذ دیواری داریم:

  • الگوهای بزرگ، بیشترین دید را به یک اتاق می‌دهند. علاوه بر اینکه ظاهری صمیمی تر و لوکس در فضا ایجاد می‌کنند.
  • الگوهای بزرگ در تمام دیوارها با سقف بلند باعث ‌می‌شوند که فضا بزرگتر به نظر برسد.
  • کاغذ دیواری برجسته وقتی روی یک دیوار اعمال شود، احساس مثبت بیشتری از فضای کلی به فرد منتقل می‌کند.
  • الگوهای بزرگ هندسی می‌توانند جسورانه و هیجان انگیز باشند، در حالی که طرح‌هایی با عناصر کوچک می‌توانند نمادی از ظرافت و زیبایی باشند.
  • خطوط عمودی پر رنگ باعث می‌شوند سقف بلندتر به نظر برسد.
  • نوارهای افقی باعث بیشتر به چشم آمدن عرض فضا می‌شوند.
  • نوارهای مورب برجسته به فضا  بعد و جهت می‌دهند و حرکت ایجاد می‌کنند.

کاغذ دیواری لاکچری اتاق خواب

کاغذ دیواری لاکچری

برای اتاق خواب، همه چیز از رنگ و طرح گرفته تا شکل عناصر متفاوت در نظر گرفته می‌شود. اتاق خواب فضایی است برای آرامش و استراحت؛ به همین دلیل دیوارهای آن ساده و با رنگهای پاستیلی رنگ آمیزی می‌شوند؛ اما کاغذ دیواری میتواند یک انتخاب عالی باشد. یک دکوراسیون زیبا با کاغذ دیواری می‌تواند هم‌زمان با طراوت و آرامش بخش به نظر برسد.

یک تصویر زمینه می‌تواند دقیقاً همان چیزی باشد که اتاق خواب شما به یک تحول ساده و در عین حال چشمگیر احتیاج دارد. اتاق خواب باید محلی برای استراحت و آرامش بعد از یک روز خسته کننده باشد، یا فضایی برای کارهای روزانه اعم از درس خواندن یا بازی کردن! بنابراین انتخاب کاغذ دیواری مناسب در خلق و خوی شما بسیار تاثیر می‌گذارد.

قبل از نصب، حتماً نمونه ای از مدل کاغذ دیواری لاکچری خود را نگه دارید. یک نمونه بزرگ از طرح را برش داده و آن را روی دیواری که می‌خواهید تزئین کنید آزمایش کنید تا مطمئن شوید که از رنگ و مقیاس الگوی خود راضی هستید یا خیر. در اوقات مختلف روز به آن نگاه کنید، زیرا رنگ بسته به نور اتاق می‌تواند احساس متفاوتی را ایجاد کند.

می‌توانید یک الگوی گل دار لطیف یا طرح های ظریف تر را انتخاب کنید، شاید یک تصویر الهام گرفته از طبیعت یا چیزی کاملاً متفاوت مانند یک الگوی هندسی را برگزینید. با این حال، رنگ ها و الگوها باید ساده باشند. تناژ رنگی کاغذ دیواری باید به دقت انتخاب شود، اگر کاغذ دیواری طرح گل داشت، برای القای حس آرامش بیشتر گلها را به رنگ بنفش یا آبی انتخاب کنید.

کاغذ دیواری گل دار برای اتاق خواب والدین یا دختران مناسب است و تقریباً با هر پالت رنگی سازگار خواهد شد. این سبک همه کاره می‌تواند از ظاهری زیبا با گل های شکوفه زده باشد؛ اما به دنبال طرح‌های شلوغ و پر گل نباشید، گل‌های کمتر و تأثیر تنها چند رنگ متمایز می‌تواند بهترین انتخاب باشد. اگر به دنبال یک اتاق خواب عجیب و غریب و منحصر به فرد هستید، چرا به دنبال کاغذ دیواری طرح کتاب، پروانه یا نقشه کره زمین نمی‌روید؟

طرح های کاغذ دیواری لاکچری

کاغذ دیواری لاکچری

کاغذ دیواری لاکچری و بهترین مدل هایی که در بازار می‌توانید پیدا کنید

کاغذ دیواری لاکچری

کلام آخر

انتخاب کاغذ دیواری لاکچری که احساسات و علایق شما را منعکس کند، می تواند باعث ایجاد نگرشی جدید در شما شود. انتخاب مدل مسطح یا برجسته، رنگی یا سیاه و سفید، همه چیز به دید بصری شما مرتبط است. به طور کلی، الگوهای برجسته زیبا که مطابق بر دکوراسیون است، ظاهری جالب تر به فضا می‌دهند، در حالی که طرحهای مسطح می‌توانند یک دیوار را مجلل تر جلوه دهند. به هر روی، از روی آلبوم مدل و طرحی را خریداری کنید که با دیدن آن احساس غرور کنید!

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon
مقالات مرتبط
گل بنفشه آفریقایی

نکاتی که درباره نگهداری گل بنفشه آفریقایی در منزل باید بدانید

ایوان

گل بنفشه آفریقایی یکی از گیاهان بسیار زیبا و صد البته حساس است که نگهداری و […]

هنگامه شیرازیان
|
۶ ماه قبل
گیاه پوتوس مخصوص آپارتمان ها

گیاه پوتوس یکی از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی برای زیبایی فضای خانه شما

ایوان

پوتوس به یکی از گیاهان آپارتمانی بالارونده گفته می‌شود، این گیاه به دلیل رنگ‌بندی جذاب و […]

هنگامه شیرازیان
|
۶ ماه قبل
آینه‌ کاری پازلی

آینه کاری مدرن انتخاب خوش‌سلیقه‌ها برای دکوراسیون داخلی

انباری

آینه‌ کاری مدرن یا دکوراتیو، استفاده از آینه ‌ها با طرح‌های هنری و زیبا است که […]

هنگامه شیرازیان
|
۶ ماه قبل
حمام شیشه ای

انواع مدل حمام‌های مدرن و لاکچری شیشه‌ای

ایوان

معمولا قسمت‌هایی از خانه پذیرایی، آشپزخانه یا بالکن بیشتر مورد توجه طراحان و معماران قرار می‌گیرند، […]

هنگامه شیرازیان
|
۷ ماه قبل
نمای-کامپوزیت-1

درباره ویژگی های نمای کامپوزیت ساختمان چه میدانید؟

ایوان

نما، بهترین معرف یک ساختمان است. نمای کامپوزیت یکی از نماهای مدرن است که امروزه محبوبیت […]

هنگامه شیرازیان
|
۷ ماه قبل
به آسانی رزرو هتل، خانه اجاره کنید