کارتن اسباب کشی را برای نقل مکان به خانه جدید چطور پر کنید؟

0 187

همیشه یکی از مهم‎ترین دغدغه‌ها در نقل مکان به خانه‌ی جدید، پیدا کردن کارتن اسباب کشی مناسب و پر کردن کارتن‌ها در اسباب کشی است. این که بدانید چه وسایلی را چطور در کارتن‌ها بگذارید و به چه نکاتی دقت کنید تا وسایلتان صدمه نبینند اهمیت زیادی در بهبود فرآیند اسباب‌کشی دارد. شاید در ابتدا پر کردن کارتن‌ها در اسباب کشی کمی سخت و اعصاب‌خردکن به نظر برسد، اما راه‌هایی وجود دارند که نه تنها این کار سخت را آسان می‌کنند، بلکه باعث می‌شوند وسایلتان را به بهترین شکل در کارتن‌ها قرار دهید و حتی از این کار لذت ببرید، درست مثل یک بازی فکری! در این مقاله همراه ما باشید تا با هم درباره‌ این روش‌ها حرف بزنیم.

نکاتی برای پر کردن کارتن اسباب کشی

جعبه‌هایی در سایزهای متنوع تهیه کنید

قبل از هر چیز، باید کارتن اسباب کشی دست دوم در سایزهای مختلف کوچک، متوسط و بزرگ تهیه کنید که پاسخگوی اندازه‌های ریز و درشت وسایل خانه‌ باشند.

ابعاد جعبه‌های کوچک حدوداً ۵۲ در ۳۵ در ۲۲ است، که با ابعاد کارتن‌های موز برابری می‌کنند. اگر خط‌کش دم دستتان نباشد می‌توانید اندازه‌های تقریبی این کارتن‌ها را به دست بیاورید؛ این جعبه ها حدوداً ۱ وجب ارتفاع، ۱ وجب و نیم طول، و حدود ۲ وجب و نیم عرض دارند. این کارتن‌ها برای وسایلی مانند کتاب، سرویس غذاخوری و وسایل شکستنی مانند چینی و کریستال مناسب‌اند.

ابعاد کارتن‌های متوسط تقریباً ۶۰ در ۴۰ در ۳۰ است که حدوداً دو برابر اندازه‌ یک کارتن موز می‌شود. این جعبه‌ها کمتر از ۱ وجب و نیم ارتفاع، ۱ وجب و نیم طول، و تقریباً ۲ وجب و نیم عرض دارند و برای بسته‌بندی انواع لوازم آشپزخانه مثل سرویس قابلمه، مایکروویو، مخلوط‌کن، پلوپز و وسایل سایر اتاق‌ها که اندازه‌ متوسطی دارند مناسب‌اند.

و اما ابعاد جعبه‌های بزرگ حدوداً ۷۰ در ۵۰ در ۵۰ است، که تقریباً چهار و نیم برابر اندازه‌ یک کارتن موز می‌شود. این کارتن‌ها کمی بیشتر از ۲ وجب ارتفاع، ۳ وجب طول، و ۲ وجب عرض دارند و برای بسته‌بندی لوازم بزرگ مناسب‌اند. حتی می‌توانید برای جلوگیری از شلوغی خانه در هنگام اسباب‌کشی، کارتن‌ها و لوازم کوچک را داخل این کارتن‌ها قرار دهید. می‌توانید از این کارتن‌ها برای بسته‌بندی کلیه‌ لوازم کامپیوتری و انواع وسایل بزرگ شکستنی مثل لوستر، استفاده کنید. فقط باید به خاطر داشته باشید که تناسب میان بار اجسام و حجم کارتن‌ها را رعایت کنید. بهتر است کارتن‌های بزرگ را با ترکیبی از وسایل حجیم و سبک و وسایل کوچک و سنگین پر کرد تا وزن کلی کارتن بیش از حد زیاد نشود و دیواره و کف آن در حین اسباب‌کشی از بین نرود.

بیشتر بخوانید
چوب ترموود چیست؟ همه چیز درباره چوب ترموود و کاربردهای آن

یادتان باشد که حتماً انتهای کارتن اسباب کشی را محکم کنید، چون معمولاً به راحتی باز می‌‌شوند. یکی از کارهای ساده‌ برای این منظور این است که تکه‌هایی از مقوای کارتنی را در انتهای کارتن بچسبانید و کارتن را چند لایه کنید.

 

یکی از راه‌های افزایش نظم و  طبقه‌بندی کارتن‌ها در اسباب‌کشی این است که وسایل هر اتاق را در یک کارتن بچینید. به جای اینکه دور خانه دنبال وسیله‌ای بگردید که در فضای خالی کارتن جای بگیرد، تمرکزتان را بر وسایل همان اتاق بگذارید. اکثر اتاق‌ها تنوعی از اشیای کوچک و بزرگ دارند، پس خوب است که برای راحتی کارتان همین روش را در پیش بگیرید.

 

اول بزرگ، بعد کوچک

وقتی شروع به پر کردن کارتن اسباب کشی می‌کنید، اول باید چند وسیله‌ نسبتاً بزرگ را درون آن قرار دهید و بعد تا جایی که می‌توانید جاهای خالی باقیمانده را با اشیای کوچکی که دور و برتان را گرفته‌اند پر کنید. البته باید حواستان باشد که زیاده‌روی نکنید، قرار نیست کارتن‌هایتان بیش از حد سنگین شوند!

 

کیپ تا کیپ، محکم!

علی که در حال نقل مکان از آپارتمانی در خیابان خوش به آپارتمانی در انقلاب است می‌گوید:

هیچوقت نمی‌دونم که باید کارتن‌ها رو تا آخر پر کنم یا بذارم یه فضای باز داخلشون بمونه. از یه طرف خالی گذاشتنشون هدر دادن فضاست و از طرف دیگه ممکنه کارتن‌ها زیادی سنگین بشن یا به وسایل داخل کارتن فشار زیادی وارد بشه.

موقع پر کردن کارتن ها در اسباب کشی حتماً باید مطمئن شوید که اجناس شکستنی‌تان به خوبی محافظت می‌شوند. بهتر است کارتن را تا جایی پر کنید که وسایل داخلش فضای حرکت نداشته باشند. کارتنی که کیپ تا کیپ پر شده، محکم و ایمن است اما اگر کارتنی که تا نیمه پر شده حسابی سنگین است، می‌توانید با روزنامه یا وسایل سبک فضاهای خالی آن را پر کنید.

بیشتر بخوانید
دیوارکوب پی وی سی و راهنمای تزیین دیوار با آن با متریال های مختلف

 

لایه‌های محافظتی خانگی

از وسایلی مثل حوله‌ها، پتوها، لباس‌ها، سفره و رومیزی به عنوان لایه‌های محفاظتی بقیه‌ وسایل استفاده کنید. با این روش نه تنها هزینه‌ کمتری می‌پردازید، بلکه تعداد کارتن‌هایتان هم به مراتب کاهش پیدا می‌کند!

کارتن اسباب کشی

 

قانون طلایی پر کردن کارتن اسباب کشی

قانون طلایی برای پر کردن کارتن اسباب کشی این است که وزن هر جعبه نباید بیشتر از ۲۲ کیلوگرم باشد. حتی اگر نیروی اسباب‌کشی استخدام کرده‌اید، خیلی جاها باید جعبه‌ها را از اتاقی به اتاقی دیگر جابه‌جا کنید. پس اول باید مطمئن شوید که می‌توانید جعبه‌ها را بلند کنید. البته بعضی از جعبه‌ها ناچاراً وزنی بیشتر از ۲۲ کیلوگرم خواهند داشت. با وجود این، به هنگام بسته‌بندی باید تا جای ممکن به توازن وزنی توجه کنید تا موقع جابه‌جایی به دردسر نیفتید.

این‌ها چند پییشنهاد برای بهتر چیدن وسایل در کارتن‌ها هستند. همان طور که گفتیم، می‌شود به این کار به دید یک بازی هم نگاه کرد؛ انگار با پر کردن هر کارتن در حال چیدن تکه‌های یک پازل هستید. می‌توانید تکه‌های پازل را با آرامش و دقت بچینید و حین اسباب‌کشی کلی خوش بگذرانید.

منبع: آدرس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید