چطور چیدمان مبلمان و سرویس چوب اتاق‌ پذیرایی را به بهترین شکل انجام دهیم؟

0 487

اگر به آپارتمانی اسباب کشی کرده‌اید که اتاق پذیرایی کوچکی دارد می‌توانید چیدمان مبلمان و وسایل اتاق را به نحوی انجام دهید که این مسئله کمتر به چشم بیاید. در دکوراسیون و چیدمان مبلمان ۱۰ حالت مختلف را می‌توان در نظر گرفت که در ادامه و در اینفوگرافی به آنها پرداخته‌ایم و مشخص شده‌اند. همه این موارد نقطه‌ای مرکزی دارند که بقیه اثاثیه در اطراف آن چیده شده‌اند که می‌تواند بر اساس فضای اتاق متفاوت باشد. ترکیب‌های مختلفی از قراردادن مبل راحتی، میز عسلی، صندلی‌های ناهار‌خوری و … می‌تواند وجود داشته باشد.

ترکیب‌های مختلف چیدمان مبلمان

یکی از گزینه‌هایی که می‌توان در نظر گرفت، قراردادن میز به عنوان نقطه مرکزی است و هرکدام از وسایل می‌تواند در اطرافش باشد مانند کتابخانه، شومینه، تلویزیون و یا وسیله تزئینی دیگر باشد. دراین روش می‌توان صندلی‌ها را بچرخانید، به نحوی که همه نقطه مرکزی را از هر گوشه‌ای از اتاق ببینند.

حالت دیگر تاکید روی مکان مکالمه است یعنی مبلمان طوری چیده شود که همه بتوانند به راحتی بنشینند و رو در رو باهم صحبت کنند. برای اینکار می‌توان صندلی‌ها و مبل‌ها را به صورت گروهی قرار داد تا راحت‌تر بتوان با افراد کناری ارتباط برقرار کرد.

اگر می‌خواهید تعادل و هارمونی بصری را در اتاقتان رعایت کنید باید مبل‌هایتان را به صورتی قرار دهید که روی سایر وسایل اتاق تأثیر مثبت داشته باشد. برای مثال اگر مبلی را در گوشه اتاق می‌گذارید می‌توان برای تعادل ایجاد کردن آن را بین دو صندلی بگذارید.

بیشتر بخوانید
برای چیدمان دکوراسیون دفتر کار به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در صورتی که فرزند کوچکی داریم باید فضایی برای بازی اختصاص دهیم و البته بخشی هم برای بزرگسالان خانه. برای جداکردن این قسمت‌ها از هم می‌توانیم میز عسلی کوچک یا مبلی را در این میان داشته باشیم.

اولین کاری که در تغییر دکوراسیون خانه باید انجام دهیم انتخاب حالت چیدمان مبلهاست. راحت‌ترین روش گذاشتن مبل و قرارگیری سایر وسایل اتاق به دور آن است و سپس چیدن صندلی‌ها در گوشه‌ها با محوریت میز عسلی است. البته اگر جای تلویزیون هم مهم است و اهمیت دارد مبلمان را طوری قرار دهید که همه بتوانند تلویزیون نگاه کنند.

 

چیدمان مبلمان

منبع: elledecor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید