چیدمان اتاق خواب و نکاتی برای داشتن یک طرح ایده‌آل

0 416

استراحت خوب یا مطالعه‌ای دلچسب آن هم زمانی که در اتاق خواب خود هستید می‌تواند انرژی بیشتری برای ادامه روز یا هفته ایجاد کند. اینکه چیدمان اتاق خواب به چه صورت باشد یا چه وسیله‌ای را در کجا قرار دهیم، ممکن است تبدیل به معضل حساسی شود؛ به‌خصوص اگر اتاق‌خوابتان باریک یا طولش زیاد باشد، یک عالمه پنجره داشته باشد یا جای تنگی داشته باشد. برای اینکار می‌توانیم مواردی را در طراحی اتاق در نظر بگیریم تا بزرگ‌تر نشان داده شود.

چشم‌انداز اتاق را به حداکثر برسانید

در چیدمان اتاق خواب کاری کنید که پنجره‌های سرتاسری چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای به وجود بیاورند و این چشم‌انداز تبدیل به بهترین خصوصیت اتاق شود. در واقع به‌جای اینکه با اسباب و اثاثیه جلوی دید پنجره را بگیرید، به طراحی اطراف آن بپردازید.

سعی کنید در چیدمان اتاق خواب ساده باشید

با کم کردن اسباب، وسایل تزئینی و الگوهای اتاق خواب، آن را تبدیل به مکان مناسبی برای استراحت کنید، باید جزئیات اتاق را به حداقل و فضای بصری آن را به حداکثر برسانید. معمولاً توصیه می‌شود که اتاق را با اثاثیه غیرضروری پر نکنید و با طرح‌های شلوغ و آویزان کردن وسایل تزئینی اضافه به پنجره بیش از حد آن را تزئین نکنید. بنابراین تزیین اتاق خواب با وسایل ساده می‌تواند یکی از راه‌های دکوراسیون باشد که آرامش را به فضا بیاورد.

بیشتر بخوانید
معرفی انواع شلف دکوری دیواری و ایستاده آشپزخانه

از بازتاب آینه استفاده کنید

اگر اتاق‌خواب تنگ و کوچکی دارید می‌توانیم با قرار دادن چند آینه در محل‌های مناسب آن را دل‌باز و بزرگ‌تر کنید. یکی از شیوه‌ها این است که در کمدهای این اتاق را با آینه بپوشانید تا فضای داخل اتاق از لحاظ دیداری دو برابر به نظر برسد.

در چیدمان اتاق خواب خلاقیت به خرج دهید

طراحی فضای اتاق‌هایی که زاویه‌های عجیب و غریبی دارند کمی سخت به نظر می‌رسد؛ اما می‌توانید به‌جای اینکه مثل همه با یک قالیچه فضای اتاق را پر کنید (کاری که زاویه اتاق را نیز بیشتر به چشم می‌آورد)، سعی کنید کاری کنید که نمای پارکت‌های کف زمین بیشتر به چشم بیایند. گاهی اوقات بهتر است زیر تخت هیچ فرشی نگذاریم تا فضای اتاق بازتر و بزرگ‌تر به نظر برسد.

تقسیم کنید

طراحی و چیدمان اتاق خواب باریک و دراز کار چالش‌برانگیزی است. برای دیزاین چنین اتاقی می‌توانید دو فضای مجزا ایجاد کنید: یکی از فضاها برای قرار دادن تختی گرم و نرم، و فضای دیگر برای سرگرم کردن یا فقط برای استراحت. مناطق چند کاربردی ایجاد کنید تا حس کنید در سوئیت یک هتل زندگی می‌کنید.

چیدمان اتاق خواب

منبع: سایت آدرس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید