انتخاب محله مناسب

وقتی خانه‌ای را خریداری می‌کنیم، آن چه که در ازای پولمان دریافت می‌کنیم فقط ساختمان و سازه آن نیست. علاوه بر خانه جدید، ما با انتخاب محله‌ ای جدید نیز سر و کار داریم و باید مطمئن شویم که آن محله با نیازها و شرایط ما سازگاری دارد. بهتر است قبل از خرید خانه، در اوقات مختلف روز در محله رفت و آمد کنیم و بخش‌های مختلف آن را ببینیم. خانه ما هر چقدر هم که فوق‌العاده و عالی باشد، نمی‌توانیم به درستی از آن لذت ببریم اگر محله اطراف آن ایمن و واجد مراکز موردنیاز ما نباشد. برای درک بهتر و انتخاب محله، می‌توانیم یک لیست شامل موارد زیر را تهیه کنیم تا ببینیم که هنگام خرید یا اجاره خانه، باید به چه نکات و ویژگی‌های محله اطراف آن توجه کنیم. داشتن این لیست و محل گردی به ما کمک می‌کند انتخاب مناسبی داشته باشیم.

انتخاب محله

نکات انتخاب محله مناسب

۱.توجه به پیاده‌روهای محله

حضور پیاده‌رو در هر محله‌ای به معنای فعال و بانشاط بودن آن جا است. پیاده‌رو‌ها برای کودکان نیز امن‌تر هستند و فضای مخصوص آن‌ها را نشان می‌دهند.

۲. پارک‌ها

یک پارک نزدیک خانه علاوه بر این که می‌تواند برای سلامت ما و اعضای خانواده مفید باشد، فرصت مناسبی برای ملاقات با دوستان و افراد جدید نیز محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید
اشتباهات خرید خانه: چطور از بروز اشتباهات جلوگیری کنیم؟

۳. مدرسه‌ها

باید میزان دور بودن مدارس به خانه را بررسی کنیم و ببینیم که بهترین مسیر برای رسیدن به آن کدام است. این موضوع البته برای صاحب‌خانه‌هایی که بدون فرزند هستند، اهمیت چندانی ندارد.

۴. نقش مهم خیابان‌های اصلی در انتخاب محله

با کمی رانندگی در خیابان‌های اطراف، می‌توانیم متوجه شویم که نزدیک‌ترین خیابان اصلی و بزرگ‌راه به خانه ما کدام است. اگر جاده‌های اصلی به خاطر تعمیر یا هر دلیل دیگری بسته هستند، ممکن است در آینده باعث افزایش ناامنی محله شوند. اگر حیوان خانگی و فرزندان کوچک داریم، این موضوع می‌تواند نگران‌کننده شود.

۵. انتخاب محله با در نظر گرفتن حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی و دسترسی‌های محله مهم‌ترین نکته در انتخاب محله است. فراموش نکنیم که وسایل حمل و نقل عمومی موجود در اطراف خانه احتمالیمان را هم بررسی کنیم. باید ببینیم که چه گزینه‌هایی در اطراف ما وجود دارد و کدام یک، مسیر بهتری را ارائه می‌دهد.

۶. مراکز خرید

فروشگاه‌ها و مراکز خرید نزدیک به خانه را پیدا کنیم و میزان فاصله آن‌ها با خانه را اندازه بگیریم تا متوجه شویم که برای هر بار خرید، چند دقیقه در راه خواهیم بود.

۷. رستوران‌ها

اگر بخشی از وعده‌های غذایی ماهانه خود را در رستوران‌ها میل می‌کنیم، می‌توانیم رستوران‌های نزدیک به خانه را پیدا کنیم.

بیشتر بخوانید
خرید خانه: چه زمانی باید به فکر انتخاب خانه جدید باشیم؟

۸. مراکز تفریحی

اگر خانواده ما به نوع خاصی از سرگرمی در مراکز تفریحی علاقه دارد، ببینیم که می‌توانیم آن را نزدیک خانه پیدا کنیم. استخر، مدرسه هنرهای رزمی یا باشگاه‌های بدن‌سازی می‌توانند نمونه‌هایی از این مراکز باشند.

دفعه بعدی که خواستیم از خانه‌ای برای خرید دیدن کنیم، این لیست را همراه خود ببریم و پس از مشاهده خانه، در محله اطراف آن قدمی بزنیم و ببینیم که محله جدید، چقدر با نیازها و خواسته‌های ما منطبق است. به این ترتیب مطمئن خواهیم بود که در انتخاب محله مناسب به درستی عمل کرده‌ایم.

 

دورهمیدر جزییاتی که برای هر کاتالوگ خانه در سایت آدرس ثبت شده است می توانید موارد ذکر شده در نزدیکی هر خانه و مسافت آن ها را با ماشین و یا بصورت پیاده مشاهده کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*