چک لیست اسباب کشی ; غول چراغ جادو برای پیشگیری از دردسرها

0 142

اگر همین الان که این مقاله را می‌خوانید به این نتیجه رسیده‌اید که این خانه دیگر جای ماندن نیست و دیگر وقتش شده که به سراغ خانه جدیدی بروید زنگ خطر تهیه چک لیست اسباب کشی برای شما به صدا درآمده است. اگر صدای زنگ را نشنیدید از همین الان بدانید که کارتان هم درآمده است. دو ماه دیگر همین موقع‌ها وسط یک عالم جعبه کوچک و بزرگ که هیچ کدامشان پر نشده یک دستتان به گوشی تلفن است و دربه‌در دنبال یک کامیون و دو سه نیروی خدماتی می‌گردید و از آن طرف به فروشنده خانه جدیدتان پیام می‌دهید که کی برای تسویه حساب و گرفتن کلید خانه به دیدنش می‌روید و همین وسط مسط‌ها هم متوجه می‌شوید یادتان رفته آدرس حساب کاربریتان در دیجی‌کالا را عوض کنید و وسایلی که سفارش داده بودید به آدرس اشتباهی ارسال خواهد شد.

سر آخر هم مجبور می‌شوید پسرخاله‌تان را برای گرفتن کلید بفرستید و وسایلتان را با یک وانت و طی سه مرحله جابجا کنید. و همه این‌ها عواقب نداشتن برنامه‌ریزی برای اسباب کشی است. خلاصه که اگر می‌خواهید دچار این دردسرها نشوید همین الان بلند شوید یک کاغذ و خودکار بیاورید تا به شما بگوییم که این برنامه‌ریزی و چک لیست اسباب کشی که بر تمام دردهای شما دوا است چیست و به چه دردی می‌خورد.

چک لیست اسباب کشی: دو ماه قبل

وقتی می‌گویند اسباب کشی تن و بدنتان می‌لرزد یا نه؟

برای تصمیم گرفتن راجع به این که می‌خواهید خانه‌تان را عوض کنید یا نه یادتان نرود که تا ابد وقت ندارید. در واقع فاصله بین این تصمیم تا اسباب کشی به خانه جدید حداقل باید ۲ ماه باشد. یعنی اگر بخواهید ماه دیگر در خانه جدیدی باشید الان برای تصمیم‌گیری خیلی دیر است و شاید این کار شدنی باشد اما آنقدر اذیتتان می‌کند که تا مدت‌ها وقتی اسم اسباب کشی به گوشتان می‌خورد تمام تن و بدنتان می‌لرزد.

اساسا اسباب کشی بدون پیدا کردن خانه جدید که امکان‌پذیر نیست، هست؟ مگر این که بخواهید مدتی را در پارک و خانواده اقوام بگذرانید که کمی هم تنوع در زندگیتان ایجاد شود. پس قدم اول در چک لیست اسباب کشی اینجاست که دو ماه قبل از ترک خانه فعلی‌تان باید به دنبال خرید یا اجاره خانه جدید باشید.

خدا پدر استارتاپ‌ها را بیامرزد!

برای این کار باید به سراغ بنگاه‌های معاملات املاک بروید. اما اگر بهانه‌تان گرمی هواست ایرادی ندارد. همین حالا لپتاپتان را روشن کرده و به لطف معجزه اینترنت و کمک استارتاپ‌های همه فن حریف خانه مورد نظرتان را نشان کنید. مثلا می‌توانید آدرس را باز کنید و بعد که خانه موردنظرتان را پیدا کردید یک اسنپ بگیرید و به دیدن همان خانه بروید. این طوری هم وقتتان تلف نمی‌شود هم اینکه می‌توانید از راننده اسنپ بخواهید کولر را روشن کند که مبادا روز تابستانی گرم باعث عقب افتادن شما از برنامه اسباب کشی بشود.

بیشتر بخوانید
اسباب کشی راحت : ایده‌ها و ترفندهایی برای بسته بندی و جابجایی آسانتر

چک لیست اسباب کشی: یک ماه قبل

محله شما هم مغازه و مدرسه و بیمارستان و پارک و… دارد ولی دنج و آرام است؟

مشاوران املاک در توصیف تمام خانه‌ها می‌گویند ولی محله‌اش خیلی دنج و آرومه! صاحب‌خانه‌ها هم تقریبا در تمام آگهی‌های خانه ذکر می‌کنند که : محله دنج و آرام! اصلا هم مهم نیست که دیوار به دیوار خانه‌شان مدرسه باشد یا بچه‌های محله عادت داشته باشند بعد از ظهرها در کوچه گل کوچیک بازی کنند.

اگر طبق برنامه ریزی در چک لیست اسباب کشی پیش بروید باید تا یک ماه قبل از اسباب‌کشی خانه مورد نظرتان را پیدا کرده باشید. در این صورت بدون توجه به اصطلاح دنج و آرام خودتان گشتی توی محله بزنید و ببینید اوضاع از چه قرار است. نزدیک‌ترین سوپر مارکت و بازار میوه و تره‌بار کجاست؟ در محله درمانگاه یا بیمارستان وجود دارد؟ کلانتری محله نزدیک است یا دور؟ وضعیت تاکسی و اتوبوس چطور است؟ بهترین مسیر برای اسباب کشی کدام است؟ یک ماه مانده به اسباب کشی فرصت خوبی برای بررسی تمام این موارد است.چک لیست اسباب کشی

بعد از آن می‌توانید به سراغ پیش قرارداد خانه بروید و درست بعد از امضای آن باید به دنبال یک شرکت مناسب برای اسباب کشی بگردید و تاریخ دقیق اسباب کشی را تعیین کنید. اما جدی‌ترین کاری که باید یک ماه قبل از اسباب کشی شروع به انجام آن کنید تهیه یک چک لیست برای کارهای اسباب کشی است.

جمعه‌ها گوش به زنگ صدای: “یخچال فریزر لوازم منزل خریداریم” باشید

همان طور که گفتیم حدود یک ماه قبل از اسباب کشی باید لیستی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید. لیست شما باید دارای اولویت‌بندی باشد. یعنی مثلا بدانید در هفته اول از یک ماه باقی‌مانده قرار است وسایل کم‌اهمیت‌تر را بسته‌بندی کنید و بعد روبه‌روی آن این وسایل را یادداشت کنید.

اولویت بعدی مربوط به وسایلی است که باید تعمیر شوند و بعد از آن وسایلی که باید به وانت سمساری معروف که جمعه‌ها از کوچه‌تان رد می‌شود بفروشید. و نهایتا هم وسایلی که می‌خواهید اهدا کنید. در این فاصله خوب است سری به خانه جدید بزنید و اگر وسیله‌ای مثل پرده یا فرش جدید لازم دارید تهیه کنید. حواستان باشد وقت گرفتن از قالیشویی را از قلم نیندازید.

بیشتر بخوانید
کارتن اسباب کشی را برای نقل مکان به خانه جدید چطور پر کنید؟

دو هفته قبل از اسباب کشی

در کار اسباب کشی حاجت هیچ دقیقه نود بازی نیست!

اگر دقیقه نودی نباشید و تمام مراحل را طبق برنامه‌ریزی پیش رفته باشید دو هفته مانده به اسباب کشی آنقدری فرصت دارید که آدرس جدید را به دوستان و آشنایان بدهید و همچنین اطلاعات خانه جدید را در حساب‌های کاربری مختلف مثل دیجی‌کالا و … به روز کنید .اگر هم کمی تنبلی کرده‌اید و از برنامه عقب هستید دو هفته به اسباب کشی وقتش شده که بسته بندی جدی وسایل را شروع کنید.

انباری را برای روزهای آخر نگذارید. دو هفته به اسباب کشی بهترین زمانی است که انباری را خلوت کرده و وسایل آن را برای اسباب کشی آماده کنید. درست است که در این زمان تمام توجه‌تان به خانه فعلی و جمع‌وجور کردن وسایل است اما نباید از خانه جدید هم غافل شوید. اگر خانه جدیدتان کثیف و نامرتب باشد تمام زحماتتان برای بسته بندی وسایل به هدر می‌رود و مجبور می‌شوید نظافت وسایل را دوباره در خانه جدید انجام دهید. پس روز مشخصی را برای تمیز کردن خانه جدید در نظر بگیرید و اگر وقت کافی ندارید با یک شرکت نظافتی برای نظافت خانه جدید هماهنگ کنید.

چک لیست اسباب کشی: یک هفته قبل

قورباغه اسباب کشی را با خیال راحت قورت بدهید

یک هفته قبل از اسباب کشی روزی را برای تحویل گرفتن کلیدهای خانه‌ جدید هماهنگ کنید. اگر خانه جدید تخلیه شده است گلدان‌ها و وسایل ظریف و شکستنی که برایتان اهمیت زیادی دارند به خانه جدید منتقل کنید. تهیه چک لیست اسباب کشی از تمام جعبه‌ها و وسایلی که بسته‌بندی کردید کار سختی است. اما به لحظه‌ای فکر کنید که وسیله‌ای در حین جابجایی آسیب ببیند یا گم شود. با تهیه لیست از مشکلاتی که بعدا ممکن است پیش بیاید جلوگیری می‌کنید. پس قورباغه اسباب کشی را همین حالا قورت بدهید و لیستی از کلیه‌ی وسایلتان تهیه کنید. یادتان نرود که بر روی جعبه‌ها هم لیبل بزنید.

اگر انجام دادن برنامه‌ریزی اسباب کشی و تمام این مراحل برایتان سخت است می‌توانید از چک‌لیست آماده‌ای که در این مطلب برایتان تهیه کرده‌ایم استفاده کنید. در پایان شب قبل از اسباب کشی به خوبی استراحت کنید تا بتوانید روز اسباب کشی رابه خیر و خوشی پشت سر بگذارید.

چک لیست اسباب کشی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید