مواردی که هنگام انتخاب پوستر دیواری سه بعدی باید به آن‌ها دقت شود

0 39

کاغذ دیواری برای اکثراً همه مفهومی جا افتاده و آشناست. طرز کار و نحوه استفاده از آن هم چیز مشخصی است. ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که آن را با پوستر دیواری اشتباه نگیرید و فکر نکنید هر دو یک مفهوم و کارکرد را دارند.

در این مقاله از وبلاگ آدرس می‌خواهیم پوستر دیواری سه بعدی را معرفی کنیم و ببینیم چه فرق‌هایی با کاغذ دیواری دارد و چطور می‌تواند از آن بهتر باشد. تا راهنمایی باشد برای شما که با خیال راحت بتوانید بین این دو انتخاب کنید.

تفاوت پوستر کاغذ دیواری سه بعدی و کاغذ دیواری:

پوستر کاغذ دیواری سه بعدی و کاغذ دیواری در موارد بسیاری از یکدیگر تفاوت دارند و این تفاوت‌ها چه در زمینه جنس و چه در ظاهر کاملاً مشخصند. ولی برای بررسی تفاوت‌های این دو، بگذارید ابتدا ببینیم پوستر کاغذی و کاغذ دیواری در چه چیزهایی با یکدیگر تفاوت دارند.

کاغذ دیواری را به شکل رول‌هایی از پیش آماده شده و در اندازه‌های مشخص می‌فروشند. بعد از نصب می‌بینید تصویر هر رول مشابه دیگری است و مدام تکرار شده است. با توجه به عرض دیواری که می‌خواهید آن را بپوشانید، هر تعداد رول که نیاز دارید تهیه می‌کنید و آن‌ها را نصب می‌کنید.

ولی وقتی پوستر دیواری را نصب می‌کنید می‌بینید که تصویری بزرگ و ثابت است. پوسترهای دیواری در دو نوع قابل تهیه‌اند: پوستر دیواری آماده و پوستر دیواری چاپی.

پوسترهای دیواری آماده، طرح‌های چاپی از پیش آماده‌ای هستند که در چندین قطعه خریداری شده و هنگام نصب کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تا طرح اصلی و کاملی را تشکیل دهند.

در حالی که پوسترهای دیواری چاپی براساس سفارش مشتری تولید می‌شوند. این پوسترها از نظر اندازه و طرح و حتی نوع کاغذ کاملاً مطابق سلیقه مشتریان است، چرا که کاغذهای به کار رفته شده در چاپ این نوع پوسترها انواع گوناگونی دارند.

و در حالی که از کاغذ دیواری برای پوشاندن تمام دیوارهای یک اتاق استفاده می‌شود، پوستر دیواری برای پوشاندن تنها یکی از دیوارهای از قبل مشخص شده به کار می‌رود.

این‌ها تفاوت‌های پوستر کاغذ دیواری و کاغذ دیواری بودند. ولی حالا پوستر کاغذ سه بعدی چیست؟

همانطور که از اسمش پیداست، طراحی این نوع پوستر، سه بعدی است. البته اشتباه نکنید. سه بعدی بودنش به این معنا نیست که طرح‌های پوستر کاغذی برجسته باشد، بلکه منظور این است که با ایجاد سایه‌ها و ریزه‌کاری‌هایی که توسط طراحان روی تصویر انجام شده، این تصاویر به نظر برجسته و سه بعدی می‌آیند.

راهنمای متریال پوستر دیواری

پوسترهای دیواری از لحاظ جنس، ضخامت و کیفیت هم با کاغذ دیواری تفاوت دارند و در درجه‌ای بالاتر قرار می‌گیرند. جنس پوسترهای دیواری در عین نازک‌تر بودن، مقاومت بالاتری نسبت به کاغذ دیواری دارد. جنس کاغذی که پوستر دیواری روی آن چاپ می‌شود از پاستل، فیبر، چرم، کتان و طیف وسیعی از متریال است.

اغلب این پوسترها را روی چهار جنس کاغذ که با توجه به سلیقه و سفارش خود مشتری است چاپ و تولید می‌کنند.

کاغذ شنی، بافتی شبیه به شن‌های ریز دارد و باعث می‌شود طرح چاپ شده روی کاغذ از حالتی طبیعی‌تر برخوردار باشد.

بیشتر بخوانید
خرید کولر گازی بر اساس متراژ خانه ؛ چطور کولری متناسب با ابعاد خانه انتخاب کنیم؟

کاغذ چرمی، بافت چرمی دارد و باعث براق و زنده به نمایش درآمدن طرح چاپی می‌شود.

کاغذ فیبردار نیز بافتش نیمه مات است که نصب پوستر را نسبت به کاغذهای دیگر آسان‌تر می‌کند.

مدل جدیدتری از کاغذ نیز وجود دارد به نام کاغذ nonwoven که کاملاً صاف و بدون بافت است که باغث می‌شود طرح کاملاً صاف و براق جلوه کند. جنس این مدل کاغذ از قیمت بالاتری هم برخوردار است.

ولی مهم‌ترین نکته برای انتخاب نوع کاغذی که می‌خواهید طرحتان روی آن چاپ شود، خود طرح است. باید با مشاورینی که متخصص این کارند مشورت کنید تا بدانید برای طرحی که انتخاب کرده‌اید کدام نوع کاغذ مناسب است که طرحتان را بهتر جلوه دهد.

پوستر کاغذ دیواری

روش نصب پوستر دیواری و اندازه‌گیری

برای اندازه‌گیری پوستری که باید تهیه کنید، با یک متر، دیوار را اندازه بگیرید. وسیع‌ترین عرض و بلندترین ارتفاع دیوار را ثبت کنید. برای این‌که مطمئن شوید پوسترتان، تمام دیوار را می‌پوشاند، هنگام سفارش، به ابعادی که برای خودتان ثبت کردید، ۳ تا ۵ سانتی‌متر اضافه کنید. کاغذهای اضافه را هنگام نصب می‌توانید برش دهید.

برای نصب، ابتدا باید مطمئن شوید دیوارتان کاملا  تمیز است. اگر روی سطح دیوارتان ترک ریز، زدگی، اثر میخ و یا فرو رفتگی دیده می‌شود، آن‌ها را با بتونه پر کنید و بگذارید تا کاملاً خشک شوند. سپس با یک سمباده نرم، تمام زبری‌ها و ناهمواری‌های سطح دیوار را برطرف کنید.

اگر می‌خواهید پوسترتان را روی دیواری که تازه گچ شده است بچسبانید، توجه کنید که قبل از چسباندن پوستر، گچ دیوار کاملاً خشک شده باشد.­

حالا به مرحله چسباندن پوسترها می‌رسیم. دقت داشته باشید که پوسترها براساس شماره‌هایشان به ترتیب چیده شده باشند. ترتیب رول‌ها باید از چپ به راست باشد.

بعد از این‌که از درستی پوسترها مطمئن شدید، جای پوستر اول را روی دیوار مشخص کنید. از سمت چپ دیوار، فاصله رول اول را مشخص کنید و به کمک ابزار تراز و یا تراز لیزری، یک خط کاملاً مستقیم تا پایین رسم کنید. این خط باید کاملاً تراز و عمود باشد. رول اولتان را بردارید و پشتش را چسب بزنید.

دقت داشته باشید که رول تمام سطح پشتی پوستر را بپوشاند. قبل از این‌که رول را به دیوار بچسبانید به آن ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان دهید تا چسبی که زده‌اید کمی خشک شود. هنگام نصب مطمئن شوید رول شما با خط ترازتان کاملاً هماهنگ است. کاغذ را که از بالا به پایین نصب کردید، به کمک کاردک مخصوص نصب پوستر، به آرامی روی کاغذ بکشید تا حباب و موج‌ها از سطح پوستر برطرف شوند.

حالا نوبت رول دوم است. برای نصب رول دوم، دقت کنید که تقریباً تا یک سانتی‌متر روی رول اول قرار بگیرد و ادامه تصویر کاملاً مطابقت داشته باشد و به لحاظ بصری کامل باشد.

خیالتان راحت باشد که هنگام چاپ، یک سانتی‌متر بیشتر در نظر گرفته شده است و بدین ترتیب عرض پوستر شما کم نمی‌شود و به وسیله خط راهنما در پایین رول کاغذ، برای شما کاملاً مشخص شده است. وقتی مطمئن شدید که رول را درست سر جایش قرار داده‌اید، مثل بار قبلی به وسیله کاردک، حباب‌ها و موج‌های آن را بگیرید.

بیشتر بخوانید
ظروفی که نباید در ماشین ظرفشویی گذاشت

به کمک خط‌کش و تیغ باریک و تیز، دقیقا بین نقطه همپوشانی را تا پایین برش دهید. همان یک سانتی‌متری مد نظر است که دو کاغذ روی همدیگر هستند. دقت داشته باشید که این برش را به صورت پیوسته و یک‌دست انجام دهید. همزمان بخشی از لبه رول زیرین هم برش می‌خورد که آن را می‌توانید بردارید و به کمک کاردک و یا دستمال مرطوب، لبه دو رول را به یکدیگر بچسبانید. برای اطمینان، می‌توانید زیر لبه‌های هر دو سمت، کمی دیگر چسب بزنید.

مرحله قبل را برای چسباندن رول‌های بعدی تکرار کنید تا بالاخره تمام رول‌ها چسبانده شوند و تصویر پوستر تکمیل شود. قسمت‌های اضافه پوستر را می‌توانید از پایین، بالا و کناره‌ها توسط کاتر برش دهید. با دستمال مرطوب روی لبه‌ها بکشید تا از چسبیدن آن کاملاً مطمئن شوید.

پوستر دیواری سه بعدی  

روش چاپ و مراحل خرید پوستر دیواری

برای خرید پوستر سه بعدی خودتان تنها کافی است وارد سایتی شوید که از آن می‌خواهید خرید کنید. مثلا فروشگاه کاغذ دیواری آسمان نما و طرحی که مد نظرتان است را از مجموعه طرح‌های موجود انتخاب کنید. اگر از قبل طرحی را خودتان انتخاب کرده‌اید، آن را می‌توانید به آدرس ایمیل این شرکت بفرستید. اگر طرحتان نیازی به ویرایش داشته باشد، کارشناسان با شما هماهنگ می‌کنند.

سپس عرض و ارتفاع دیوار و ویژگی‌های دیگری که مدنظرتان است را مانند جانمایی و برش تصویر یا کوچک‌نمایی و بزرگ‌نمایی آن را مشخص کنید. توجه داشته باشید که ابعاد را باید برحسب سانتی‌متر وارد کنید. همچنین فراموش نکنید که چند سانت به ابعادتان اضافه کنید.

اگر می‌خواهید پوسترهای بیشتری سفارش دهید، همین رویش را دوباره تکرار کنید و سپس دکمه خرید را در لیست سفارشات بزنید و اطلاعاتتان را در جریان خرید پر کنید.

قیمت پوستر کاغذ دیواری سه بعدی آسمان نما:

قیمت پوسترها بستگی به نوع کاغذ انتخابی شما دارد و برحسب متر مربع حساب می‌شود.

در صورتی که دنبال چیزی هستید که از نظر اقتصادی برایتان به صرفه باشد و هزینه‌هایتان را کم کند، پوستر دیواری متوسط اقتصادی که هر متر مربعش ۵۵ هزار تومان است، گزینه مناسبی برای شماست. همچنین نازکی این نوع کاغذ باعث می‌شود نصبش هم راحت‌تر باشد. همچنان این نوع پوستر از کیفیت رنگ خوبی برخوردار است و مقاوم و قابل شستشو می‌باشد.

گزینه دیگری که پیش روی شماست، پوستر بافت‌دار یا استاندارد است. این کاغذهای بافت‌دار ضخیم‌تر از چیزی است که از یک پوستر کاغذ دیواری استاندارد می‌توان انتظار داشت و از این جهت ماندگاری و دوام بیشتری هم دارد. این پوستر را با قیمت هر متر مربع ۷۰ هزار تومان می‌توانید تهیه کنید.

اگر از نظر هزینه مشکلی ندارید و کیفیت برایتان مهم است، پوستر دیواری لوکس یکی از بهترین گزینه‌های موجود است. این کاغذ که سطح بافت بوم مانندی دارد ترکیبی از جلوه مات و براق می‌باشد و گزینه مناسبی برای چاپ سه بعدی نیز هست. این نوع پوستر را با قیمت ۹۵ هزار تومان برای هر متر مربع می‌توانید داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید