محله جردن

زمانی‌که مطلع می‌شویم کسی از بستگانمان قصد خرید خانه دارد اولین سوالی که به ذهنمان می‌رسد این است که در چه محله‌ای تمایل دارد ملک خود را بخرد و سوال بعدی این است که چقدر پول دارد. انتخاب محله براساس معیارهای مختلف و سبک زندگی افراد، می‌تواند متفاوت باشد اما اگر جردن را برای محله خانه آینده خود انتخاب کرده‌اید و قصد دارید که برای اجاره آپارتمان در جردن اقدام کنید مواردی هست که باید راجع به آن بدانید.

اگر بخواهیم نگاهی کلی به جردن داشته باشیم باید بدانید که این محله در گذشته به افتخار ساموئل مارتین جردن نامگذاری شد اما پس از انقلاب به آفریقا و سپس به نلسون ماندلا تغییر کرد. وجود برج‌های شاخصی مانند دوما و شمیران، سفارتخانه‌ها و مراکز تجاری مهم باعث شده‌اند که این منطقه از سطح اجتماعی و رفاه نسبتا بالایی برخوردار باشد. دسترسی به پارک‌ها و مراکز خرید متعدد در هر بخش نیز از دیگر مواردی است که اجاره خانه در جردن را به گزینه‌ای مناسب تبدیل می‌کند.

تقسیم‌بندی جغرافیایی محله جردن

به لحاظ موقعیت مکانی در نقشه می‌توان جردن را به چند بخش تقسیم کرد:

امانیه بخش شمالی است که در خیابان آفریقا قرار دارد، کاووسیه که از رسالت تا جهان کودک را دربرمی‌گیرد و خیابان اسفندیار. از خیابان اسفندیار به بالا به دلیل خلوت بودن افراد تمایل بیشتری به سکونت در آن دارند اما اسفندیار رو به پایین که از جهان کودک تا بلوار اسفندیاری ادامه پیدا می‌کند را ساختمان‌های اداری تشکیل داده‌اند که طبیعتا تعداد آپارتمان‌های مسکونی در آنها کمتر است.

بیشتر بخوانید
محله سعادت آباد : بخش‌های مختلف این محله چه ویژگی‌هایی دارند؟

اگر بخواهیم این خیابان را به لحاظ ساختار دسته بندی کنیم از اسفندیار تا مدرس تجاری-مسکونی بوده اما فرعی‌ها و کوچه‌ها را آپارتمان‌های مسکونی تشکیل می‌دهند. البته با وجود ساخت و سازها و برج‌های بسیاری که در جردن می‌بینیم بافت منطقه شکل سنتی خود را حفظ کرده است. از خیابان‌های این محدوده می‌توان گلشهر، گلدان، گلستان، گلگشت و گل آذین را نام برد. در صورتی‌که اسفندیار رو به پایین که بخش غربی و شرقی محسوب می‌شود را به سه قسمت تقسیم کنیم بخش ابتدایی از جردن و ولیعصر شروع شده و به دلیل دسترسی به خیابان اصلی غالبا اداری است و دو بخش انتهایی مرکزیت مسکونی دارند.

جدا از بحث سکونت قیمت معیار مهمی است که باید در هنگام خرید آپارتمان در جردن در نظر بگیرید. متوسط قیمت هر متر مربع خانه در امانیه طی ۳ ماه پایانی ۹۷ تا اردیبهشت ۹۸ ، ۱۶ میلیون تومان بود که این عدد برمبنای تعداد مبایعه‌های ثبت شده در سامانه املاک ایران و متوسط قیمت آپارتمان در این محدوده محاسبه شده است. البته که ملاک‌های دیگری نیز مانند سن بنا، امکانات رفاهی ساختمان و متراژ در این قیمت تاثیرگذارند.

اما چنانچه قصد خرید آپارتمان در کاووسیه را داشته باشید باید بدانید که میانگین قیمت هرمترمربع خانه در کاووسیه بر اساس ۵۰ معامله انجام شده در این مدت، معادل ۱۵ میلیون تومان در بازه دی ماه ۹۷ تا اردیبهشت ۹۸ بوده است.

بیشتر بخوانید
محله تجریش: ساکنین محله تجریش تهران برای تفریح کجا می‌روند؟

یکی از دغدغه‌های افراد در هنگام خرید یا اجاره خانه این است که بدلیل مشغله‌های روزمره امکان مشاهده و بازدید حضوری از تمامی ملک‌های منطقه دلخواهشان و یا فرصت جستجو برای اطلاع از آنها را نداشته باشند. سایت آدرس برای حل این مشکل اقدام به راه‌اندازی سامانه تلفنی کرده است که با تماس با شماره ۰۲۱۷۴۲۶۹ می‌توانید از کارشناسان برای پیدا کردن خانه خود بصورت رایگان مشاوره بگیرید و از املاک قرار گرفته شده در محله مورد نظر خود بصورت روزانه مطلع شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*