وسایل غیرضروری برای خانه دانشجویی

دانشجویانی که قصد نقل مکان به خانه دانشجویی را دارند، شاید با توجه به گفته‌ها و شنیده‌های قبلیشان بدانند که چه چیزهایی برای شروع زندگی در یک خانه دانشجویی لازم است. اما کمتر کسی است که بداند چه وسایلی برای زندگی دانشجویی لازم نیست. در این مطلب به وسایل غیرضروری خانه دانشجویی ، می‌پردازیم.

مبلمان و میز و صندلی

زندگی دانشجویی باید با حداقل هزینه‌ها باشد تا شما بتوانید بیشترین میزانی که می‌توانید را پس‌انداز کنید. ضمن اینکه شما در طول زندگی دانشجویی وسایل زیادی هم لازم ندارید و هرگونه وسیله‌ اضافی باعث حواس‌پرتی شما از درس و تحصیل می‌شود. دلیل مهم‌تری که مبلمان و میز و صندلی جز وسایل غیرضروری خانه دانشجویی به شمار می‌روند، این است که اسباب کشی با وسایل سنگین و زیاد برایتان سخت می‌شود.

وسایل الکترونیکی مثل تپلت و رایانه و تلویزیون

اگر بخواهید در زندگی دانشجویی موفق باشید، بهتر است از همین حالا دور وسایل الکترونیکی را خط بکشید. وجود هر وسیله الکترونیکی مثل تلویزیون و تبلت و اسپیکرهای قوی … ، از یک طرف باعث حواس پرتی شما، و از اطرف دیگر باعث زیاد شدن قبض برق خانه می‌شود. ضمن اینکه خطر دزدی از خانه شما را هم افزایش می‌دهد. پس یادتان باشد تلویزیون در صدر لیست وسایلی که نباید برای خانه‌دانشجویی بخرید قرار می‌گیرد.

خودروی شخصی

خودروی شخصی وسیله‌ایست که در حالت عادی رفت‌و‌آمد و زندگی را برای ما آسان می‌کند. اما زمانی که در یک شهر دیگر به عنوان دانشجو زندگی می‌کنید ممکن است دردسرهای خودروی شخصی بیشتر از مزایای آن باشد. به طور مثال ممکن است خانه دانشجویی شما پارکینگ نداشته باشد و هر شب برای پیدا کردن جای پارک دچار مشکل شوید. یا این که دائما باید استرس تصادف یا دزدی داشته باشد و از همه این‌ها گذشته هزینه بیمه خودرو هم به سایر هزینه‌هایتان اضافه می‌شود.

بیشتر بخوانید
مقررات خوابگاه دانشجویی ; مهم‌ترین نکاتی که باید بدانید

انبوهی از لوازم بهداشتی

شاید خرید انبوه وسایلی مثل دستمال توالت و کیسه زباله و دستمال کاغذی، به نظر مقرون به صرف بیاید اما دقت کنید که شما، اولا باید هزینه‌ای را بابت حمل‌ونقل این وسایل در اسباب کشی به خانه دانشجویی بپردازید و دوما در خانه جدیدتان که احتمالا آنقدرها بزرگ نیست، فضایی را به نگهداری این وسایل اختصاص دهید. در هر صورت شما همیشه می‌توانید فروشگاه‌هایی را در شهر جدید پیدا کنید که در فصل حراج خود هستند و به این ترتیب در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

 

یادگاری‌های قدیمی

طبیعی است که در یک شهر دور از خانه و خانواده احساس دلتنگی کنید. اما راه‌حل این دلتنگی همراه داشتن تمام یادگاری‌های کودکی و نوجوانیتان نیست. چه بسا که وجود این یادگاری‌ها روحیه شما را غمگین‌تر و افسرده‌تر کند. به هر حال بهتر است در خانه جدید یک شروع تازه داشته باشید. البته همراه داشتن یک یا دو قاب عکس یادگاری از دوستان خانواده ایده خوبی است اما بهتر است فکر آوردن آلبوم عکس‌هایتان را از سر بیرون کنید.

تمام لباس‌های موجود در کمد

سال تحصیلی معمولا شامل دو نیم‌سال است که بخش زیادی از آن در فصل پاییز و زمستان و در اوج سرما سپری می‌شود. بنابراین، همراه داشتن لباس‌های تابستانی کار منطقی به نظر نمی‌رسد. از طرف دیگر شما به تمام لباس‌هایی که در کمدتان وجود دارد احتیاج ندارید. لباس‌هایی که برای موقعیت‌های خاص مثل مجالس خریده‌اید یا انواع کفش و کلاه رسمی و غیر رسمی، تنها بارتان را در اسباب کشی دانشجویی سنگین می‌کند و شاید حتی در این بین برخی از آن‌ها گم‌وگور یا خراب شوند. پس بهتر است یک لیست از لباس‌های ضروری تهیه کنید و از باقی لباس‌های نازنینتان برای مدت کوتاهی دل بکنید.

بیشتر بخوانید
بهترین کافی شاپ تهران که می‌توانید در آن کار کنید

کتابخانه

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادید که عاشق کتاب‌هایشان هستند و وابستگی عمیقی به کتابخانه کوچک یا بزرگشان دارند، همین الان بسته‌بندی کتاب‌هایتان برای اسباب کشی را متوقف کنید. کتاب‌ها سنگین‌ترین بخش بار شما در اسباب‌کشی هستند و جابجایی آن‌ها کار آسانی نیست. از طرفی کتاب‌هایی که قبلا خوانده‌اید در طی این مدت به دردتان نخواهند خورد و کتاب‌هایی را هم که نخوانده‌اید می‌توانید به نوبت و در تعداد محدود با خودتان به خانه جدید ببرید و پس از مطالعه بازگردانید.

نکته دیگر هم اینکه یا باید کتاب‌ها را همراه کتابخانه‌شان ببرید، یا در شهر جدید کتابخانه بخرید. از آن جا که هزینه خرید و جابجایی آن زیاد است و بعدا هم دیگر به دردتان نخواهد خورد، کتابخانه جز وسایلی که نباید برای خانه‌دانشجویی بخرید دسته‌بندی می‌شود. پس راه‌حل بهتر این است که برای مدت کوتاهی دوری از کتاب‌های دلبندتان را بپذیرید.

منبع: آدرس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*