11 21

انواع ایده‌های مدرن و جدید برای طراحی دکوراسیون ورودی منزل

نوشته  |  ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
۱۲۹۳۸
۰

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon

شاید نتوان یک کتاب را از روی جلد آن قضاوت کرد، اما فضای ورودی خانه نمونه کوچکی از آن چیزی است که در سایر قسمت‌ها وجود دارد. از آنجایی که فضای ورودی اولین جایی است که فرد با آن روبرو می‌شود، دکوراسیون ورودی منزل تاثیر زیادی بر افراد خواهدداشت.

بنابراین اگر ورودی منزل شیک نباشد، از زیبایی سایر قسمت‌های خانه هم کاسته می‌شود. اهمیت این فضا را در معماری‌های مدرن می‌توان فهمید. خانه‌هایی که با معماری مدرن ساخته‌می‌شوند؛ فضایی به‌خصوص به عنوان ورودی دارند.

ورودی منزل ویلایی یا مسکونی شما حرف‌های زیادی برای گفتن دارد که ذهنیت افراد را هنگام ورود به خانه شکل می‌دهد. اهمیت این فضا کمتر از سایر قسمت‌های خانه نیست و لازم‌است آن را همیشه تمیز و مرتب نگه‌داشت.

برای تزئین ورودی منزل ایده‌های مختلفی وجود دارد که در این نوشته از وبلاگ آدرس جدیدترین و زیبا‌ترین ایده‌های چیدمان فضای ورودی را معرفی خواهیم کرد. پس برای داشتن یک خانه زیبا با ورودی منحصر‌به‌فرد با ما همراه شوید.

چطور ورودی منزل شیک داشته باشیم؟

راهروی ورودی ساختمان شما اولین جایی است که بعد از ورود چشم‌ها را به خود جذب می‌کند. فضای بعد از درب ورودی نمونه کوچک‌شده از دکور کل خانه است و سلیقه و ذهنیت شما را به مخاطبان معرفی می‌کند.

برای چیدمان وسایل و تزئین راهرو ورودی دنبال وسایل گران‌قیمت و بزرگ نباشید. کمی خلاقیت و سلیقه فضای درب ورودی آپارتمان شما را به زیبایی مزین می‌کند.

برای چیدمان فضای ورودی ساختمان قبل از هر چیز به نورپردازی آن توجه کنید. جذاب‌ترین جالباسی و جاکفشی‌ها در نور ضعیف راهروی ورودی زیبایی خود را از دست می‌دهند. پس یکی از نکات مهم قبل از تزئین، روشنایی مناسب این مکان است.

می‌توانید از لامپ یا لوسترهایی استفاده کنید که با سایر وسایل این قسمت هماهنگ باشد. در این صورت لامپ راهروی ورودی هم بخشی از ایده‌های تزئینی این فضا خواهدبود.

اگر ساختمان شما راهروی ورودی ندارد؛ نگران نباشید، کوچک‌ترین گوشه‌ای که بعد از درب ورودی قرار دارد فضایی مناسب برای تزئین به عنوان اولین فضای خانه است.

ایده‌های مینیمالیستی تزئین راهروی ورودی خانه

برای تزئین و چیدمان این قسمت از خانه بهتراست از تجملات و وسایل زیاد خودداری کنید. ایده‌های مینیمالیستی در کنار کارایی آرامش بیشتری داشته و مدرن‌تر هستند.

در ادامه جدیدترین ایده‌های تزئین راهروی ورودی خانه آورده‌شده که با تزئین آن، زیبایی به سالن پذیرایی و هال هم جاری خواهد‌شد.

استفاده از آینه در دکوراسیون ورودی منزل

آینه در روشن‌تر نشان‌دادن فضای ورودی آپارتمان و هم‌چنین زیبایی بیشتر آن بسیار مؤثر است. آینه‌ها را در انواع شکل و طرح برای تزئین راهرو می‌توان استفاده کرد.

اگر فضای ورودی آپارتمان شما کوچک است؛ آینه کمک بسیاری خواهدکرد. اما بهتراست از آینه‌های قدی یا با ابعاد بزرگ منصرف شوید.

استفاده از آینه در ورودی منزل جنوبی که نور بیشتری دارد، باعث بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان‌دادن این فضا شده و زیبایی آن را چند برابر می‌کند.

برای به‌کار بردن سبک مینیمالیستی در فضای درب‌های ورودی بهتر است از آینه‌های ساده که تزئینات کمتری دارند؛ استفاده کرد. آینه‌های پر زرق و برق در چیدمان این فضا کارایی ندارند. همانطور که خودتان هم می‌دانید زیبایی در سادگی است!

آینه در فضای ورودی آپارتمان

انتخاب نوع و سبک آینه‌ای که در راهروی ورودی قرار می‌گیرد؛ بستگی به تم رنگی و استایل این قسمت از خانه دارد. آینه‌های گرد با حاشیه نازک که در سال‌های اخیر محبوب‌تر شده‌اند؛ دکور مینیمالیستی به فضای ورودی خانه می‌دهند.

در مقابل استفاده از عناصر چوبی هم‌چنان پرطرفدار است و کمد و آینه چوبی در فضای ورودی خانه‌ها انرژی و گرمای بیشتری به مخاطبین می‌دهد. به‌خصوص اگر دکوراسیون وینتیج را می‌پسندید استفاده از وسایل چوبی را فراموش نکنید.

استفاده از آینه در تزئین ورودی خانه

تزئین ورودی منزل مسکونی با جاکفشی‌های زیبا

کمدها و جاکفشی‌ها یکی از وسایل کاربردی در چیدمان فضای ورودی است. تزئین ورودی منزل مسکونی با کمدهای چوبی زیبا یکی از پرکاربردترین ایده‌های تزئین راهرو است.

جاکفشی‌هایی که در قسمت ورودی قرار می‌دهید؛ می‌تواند نقش جالباسی هم داشته باشند، اما در چیدمان‌های مدرن جاکفشی‌های ساده و کوچک که فضایی کم اشغال می‌کنند؛ پرطرفدارتر است.

در هر دو صورت بهتراست؛ کمدی کوچک و ساده را به عنوان جاکفشی انتخاب کرد. جاکفشی‌های کوچک‌تر فضا را بهم ریخته نشان نمی‌دهند و چیدمان درب ورودی را جذاب‌تر می‌کنند.

جاکفشی در تزئین ورودی خانه

نکته‌ای که نباید آن را فراموش کنید؛ تمیزی و مرتب بودن کفش‌ها در جاکفشی است.

رنگ جاکفشی هم نقش مهمی در دکور فضای ورودی دارد. رنگ‌های خنثی برای جاکفشی‌های کوچک انتخاب بهتری است. علاوه بر این جاکفشی‌های چوبی همچنان انتخاب اول افراد برای تزئین دکور ورودی خانه است.

جاکفشی‌ها علاوه بر ایجاد فضا برای قرار‌دادن کفش‌ها، فضایی برای اکسسوری‌ها و وسایل تزئینی هم فراهم می‌کنند که با استفاده از آن‌ها زیبایی ورودی آپارتمان خود را چند برابر می‌کنید.

جاکفشی ساده و مینیمال در دکوراسیون ورودی خانه

رخت‌آویز و جاکلیدی در دکوراسیون ورودی منزل

رخت‌آویز و جاکلیدی را نمی‌توان از فضای ورودی خانه‌ها حذف کرد. جالباسی یکی از ضروری‌ترین وسایلی است که وجود آن هنگام ورود به خانه ضروری است.

اما بهتراست این وسایل ضروری را بیش از اندازه شلوغ و نامرتب نکنید. اگر لباس‌های زیادی برای آویزان‌کردن در رخت آویز درب ورودی دارید از جالباسی‌های کمدی استفاده کنید تا چیدمان این فضا بهم نخورد.

رخت آویزهای کوچک برای تزئین راهرو کوچک مناسب‌تر هستند. جالباسی‌ها را در انواع طرح و رنگ‌ها می‌توان پیدا کرد و در چیدمان فضای ورودی به کار برد.

انواع ایده‌های مدرن و جدید برای طراحی دکوراسیون ورودی منزل

بهتراست جالباسی را در ترکیب با جاکفشی و کنار آن قرار دهید. بسیاری از جالباسی‌های کوچک نیز در نقش جاکلیدی هم کارایی دارند. جاکلیدی‌ها اغلب روی دیوار نصب شده و فضای ورودی ساختمان را شلوغ نمی‌کنند.

یکی از نکاتی که هنگام انتخاب جالباسی و جاکلیدی باید مدنظر داشت، فضای درب ورودی خانه است.

اگر فضای بزرگی در اختیار دارید، جالباسی‌های بزرگ‌تر زیبایی بیشتری به فضای شما می‌دهد اما برای فضاهای کوچک‌تر حتماً از جالباسی‌های دیواری استفاده کنید.

چیدمان فضای عمودی درب ورودی آن را مرتب‌تر و جذاب‌تر جلوه خواهدداد و دکوراسیون مینیمال شما به زیبایی خواهد درخشید.

در ادامه مدرن‌ترین ایده‌های استفاده از جالباسی و جاکلیدی را در فضای ورودی آپارتمان می‌بینیم.

جالباسی مینیمال در ورودی خانه

انواع ایده‌های مدرن و جدید برای طراحی دکوراسیون ورودی منزل

جاکلیدی مینیمال برای تزئین ورودی خانه

گلدان‌ها در تزئین ورودی منزل ویلایی کار خود را بلدند!

همان‌طور که خودتان هم حدس می‌زدید گلدان‌ها یکی از زیبا‌ترین ایده‌های تزئین ورودی خانه است. گیاهان انرژی طبیعت را با خود به خانه ما آورده و در هال و سالن پذیرایی جاری می‌کنند.

برای دکوراسیون ورودی منزل ویلایی گلدان‌ها را در بیرون درب ورودی قرار دهید. اگر فضای ورودی خانه شما بزرگ است؛ گلدان‌های بزرگ زیبایی بیشتر به این قسمت از خانه می‌دهد.

استفاده از گلدان در درب ورودی منزل ویلایی

اگر راهروی ورودی شما کوچک است؛ گلدان‌های کوچک به تزئین دکور این فضا کمک خواهندکرد. گل‌هایی که در فضای ورودی خانه قرار می‌گیرند؛ اگر طبیعی باشند عطر و بویی دلنشین به خانه شما اضافه خواهندکرد. در غیر این صورت بهتراست از گیاهان آپارتمانی استفاده کنید.

گیاهان طبیعی نسبت به گل‌های مصنوعی انرژی و طراوت بیشتری داشته و نبض خانه شما را به تپش درمی‌آورند.

انواع ایده‌های مدرن و جدید برای طراحی دکوراسیون ورودی منزل

شلف و قفسه‌های چوبی نگهدارنده گلدان‌ها نیز در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری کسب کرده‌اند و ایده‌ای جالب برای تزئین فضایی کوچک با چندین گلدان زیباست.

رنگ گلدان‌ها را فراموش نکنید. ترکیب رنگی اجزای دکوری فضای ورودی خانه بهتراست در هماهنگی با یکدیگر باشند تا جذابیت بیشتری ایجاد کنند.

اگر فضای درب ورودی شما بزرگ است؛ استفاده از فضای عمودی و ارتفاع را فراموش نکنید، گلدان‌های کشیده‌تر که گیاهانی با ارتفاع بیشتر دارند؛ زیبایی بیشتری به راهروی ورودی شما می‌دهند.

اگر فضایی کوچک در راهروی درب ورودی دارید که نمی‌توانید قفسه یا گلدان‌ها را در آن قرار دهید؛ نگران نباشید. گلدان‌های کوچک کاکتوس و گیاهان دیگر در بالای جاکفشی یا رخت‌آویز جلوه‌ای زیبا به خانه شما می‌دهند. علاوه بر این، جاگلدانی‌های کوچک فانتزی و دیواری نیز ایده‌ای مدرن برای دکوراسیون ورودی منزل است.

 

سبدها را در دکوراسیون ورودی منزل مسکونی قرار دهید.

اگر دنبال ورودی منزل شیک هستید؛ سبدها را در فضای ورودی فراموش نکنید. سبدها ایده‌ای مدرن و جدید برای تزئین ورودی خانه است که شلوغی و نامرتبی این فضا را کم می‌کند.

سبدهایی که در راهروی ورودی خانه قرار می‌گیرند؛ محلی مناسب برای جمع‌آوری کفش‌های بلا استفاده، دمپایی‌های روفرشی یا حتی لباس‌های کثیف است.

انواع ایده‌های مدرن و جدید برای طراحی دکوراسیون ورودی منزل

کفش‌ها و لباس‌ها را بعد از یک روز بارانی درون سبدهای درب ورودی قرار دهید و فضای ورودی خانه را مثل سابق تمیز نگه دارید.

علاوه بر این بافت زیبا و رنگ سبدها فضای ورودی خانه شما را گرم‌تر و صمیمی‌تر نشان داده و به زیبایی این قسمت اضافه می‌کند.

تزئین ورودی آپارتمان با سبد

کلام آخر

دکوراسیون و تزئین فضای ورودی خانه به اندازه سایر قسمت‌ها اهمیت دارد. ورودی اولین نقطه از خانه شماست که زیبایی آن جلب‌توجه می‌کند.

ورودی آپارتمان نمایی کوچک از کل ساختمان است و ایده‌های تزئینی این قسمت، مخاطب را با ذهنیت و سلیقه شما آشنا می‌کند. پس بهتر‌است این فضای کوچک را فراموش نکرده و با ایده‌هایی که گفته‌شد آن را به سبکی مدرن تزئین کنید.

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon
به آسانی رزرو هتل، خانه اجاره کنید