وانت بار اسباب‌کشی را چطور در کمترین زمان و با قیمتی مقرون‌بصرفه پر کنید؟

0 460

در صورتی‌که به وانت بار یا کامیون اسباب کشی دسترسی دارید می‌توانید برای کاهش هزینه‌ها خودتان برای پر کردن وانت اقدام کنید و فرآیند جابه‌جایی وسایل را بر عهده بگیرید. برای این کار باید بدانید که حمل بار با وانت به دقت و حوصله احتیاج دارد و استفاده از تمام فضای موجود در وسیله‌ نقلیه‌ اسباب‌کشی نکته‌ای کلیدی است. در غیر این صورت مجبور به دوباره‌کاری می‌شوید و حتی ممکن است با بار زدن اشتباه به وسایلتان خسارت بزنید و علاوه بر خسارت مالی زمان زیادی را برای برطرف کردن مشکل بوجود آمده هدر دهید. بنابراین شاید ایده استخدام نیروی اسباب‌کشی برای رسیدن به آدرس جدید بد نباشد تا فشار کار کمتری متحمل شوید ولی باید اطلاعات کافی در زمینه داشته باشید.

مراحل اصلی پر کردن وانت بار:

وسایل ضروری اسباب‌کشی را آماده کنید

برای آماده‌سازی وانت یا کامیون و بار زدن اسبابمان، به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

  • پوشش‌های پلاستیکی
  • ضربه‌گیر پلاستیکی
  • طناب
  • چهارپایه‌ پله‌دار یا نردبان
  • دستکش
  • پتوهای کهنه و بی‌استفاده و پارچه‌های ضخیم
  • بندهای کشی

وانت بار اسباب کشی

آماده کردن این وسایل کمکتان می‌کند تا امنیت اسباب‌کشی را تا حد زیادی تأمین کنید و احتمال وارد شدن خسارت و آسیب به وسایلتان را کاهش دهید.

وسایل ارزشمند و مدارک مهم را روی وانت بار نزنید

هرگز نباید وسایل ارزشمند مثل طلا و جواهرات، مدارک مهم، گل و گیاهان و جعبه‌ وسایل ضروریتان را با دیگر اسباب خانه روی وانت بگذارید. بهتر است شب قبل از اسباب‌کشی وسایلی را که باید همراهتان باشند، گوشه‌ای بگذارید و روز اسباب‌کشی با خودروی شخصی جابه‌جا کنید.

بیشتر بخوانید
شفلرا گیاه مقاوم آپارتمانی با زیبایی خیره کننده

وسایل را با دقت و برنامه‌ریزی پشت وانت بار بزنید

خوب است قبل از حمل بار با وانت شِمای کلی از وسایل بزرگتان را تصور کنید یا روی کاغذ بیاورید تا استفاده‌ بهینه‌ای از فضای موجود داشته باشید. بهتر است از جلوی وانت شروع به چیدن وسایل کنید و به سمت در پشتی ادامه دهید. می‌توانید با مبلمان، یخچال یا بقیه‌ وسایل سنگین شروع کنید و وسایل کوچک‌تر را در فضاهای خالی میان آن‌ها قرار دهید.

نکتهبعد از این که وسایل سنگین در ماشین قرار داده شدند، زمان بار زدن کارتن‌ها می‌رسد. در این مرحله هم باید از کارتن‌های بزرگ‌تر شروع کنید و با استفاده از چهارپایه یا نردبان تا بالاترین ارتفاع ممکن را بار بزنید. فقط باید حواستان باشد که جعبه‌های سنگین را کف و جعبه‌های سبک‌تر را در ارتفاع‌های بالای وانت جاسازی کنید. بهتر است جعبه‌ها را براساس شباهت ظاهری‌شان بچینید تا بتوانید از بیشترین فضای ممکن استفاده کنید. وقتی که همه‌ کارتن‌ها چیده شدند، نوبت آن می‌رسد که جاهای خالی را با بالشت، پتو و وسایل انعطاف‌پذیر پر کنید.

محافظت از وسایل را فراموش نکنید

در هر یک از مراحل پر کردن و حمل بار با وانت باید اثاثیه را با استفاده از طناب و بندهای کشی سر جایشان محکم کنید و از ایمنی آن‌ها مطمئن شوید. برای افزایش ایمنی وسایل بهتر است از پلاستیک‌های ضدضربه استفاده کنید و برای اینکه گردوغبار کم‌تری روی وسایل بنشیند سطح اسبابتان را با پوشش‌های پلاستیکی بپوشانید.

بیشتر بخوانید
رهن کامل آپارتمان در تهران | هر آنچه باید برای تصمیم گیری بدانید

منبع: وبلاگ آدرس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید