18

کدام بانک ها و با چه شرایطی در سال ۹۹ وام با سند ملکی می‌دهند؟

نوشته  |  ۷ آبان ۱۳۹۹
۱۵۵۱۹۸
۰

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon

دریافت وام با سند ملکی به صورت فوری از طریق بانک‌های کشور با طی شدن برخی ضوابط و مراحل امکان‌پذیر است. گرفتن وام با سند ملکی بدون ضامن قطعا یکی از مهم‌ترین انتظارات متقاضیان وام‌های بانکی است.

طی شدن فرآیند دریافت وام به ویژه ارتباط با ضامن‌های مورد اطمینان بانک زمان‌بر و دشوار است. بانک ملت به عنوان یکی از اصلی‌ترین بانک‌های ارائه‌دهنده وام با سند ملکی شناخته می‌شود که سقف ۲۰۰ میلیونی اعطای وام در سال ۹۹ در این بانک تصویب شده است.

کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با دریافت وام، نحوه بازپرداخت و درصد سود تعیین‌شده توسط بانک مرجع، نکته مهمی است که نباید از آن چشم‌پوشی کرد. دریافت وام با سند در رهن بانک امکان‌پذیر نیست. این موضوع شامل هیچ استثنائی نمی‌شود.

با فراهم شدن شرایطی جدید امکان خروج سند ملکی از رهن بانک امکان‌پذیر شده است. این شرایط شامل تعویض وثیقه قرار داده‌شده در بانک می‌شود. حساب بانکی در هر یک بانک‌های کشور اولین پیش‌نیاز جهت دریافت وام با سند (با ضامن یا بدون ضامن) است.

ثبت‌ نام وام با سند ملکی بانک ملت

شرایط ثبت نام این وام در هر یک از بانک‌ها متفاوت است. بانک ملت یکی از بانک‌های ارائه‌دهنده این نوع وام است. گیرنده وام در صورت داشتن حساب سپرده قرض‌الحسنه می‌تواند روند ثبت‌نام وام را طی نماید.

تعیین سود ۱۸ درصد برای وام با سند ملکی در بانک ملت و پرداخت آن طی مدت ۳۶ ماه از جمله نکاتی است که می‌توان به آن اشاره کرد. حداکثر مبلغ وام دریافتی در بانک ملت ۵۰ میلیون تومان بوده و امکان دریافت وام به صورت مشترک توسط سه نفر (هر نفر پنجاه میلیون تومان) وجود دارد.

از جمله شرایط و مقررات لازم در خصوص امکان دریافت تسهیلات وام با سند، اثبات موقعیت شغلی و میزان درآمد بالا فرد متقاضی وام است. علاوه بر این فرد متقاضی وام در صورت بدهکار نبودن به بانک، نداشتن چک برگشتی و همین‌طور عدم وجود وام یا وام‌های تسویه نشده، شرایط گرفتن این وام را خواهد داشت.

امکان دریافت مجموعا ۱۲۰ میلیون تومان تسهیلات (هر نفر ۴۰ میلیون تومان) از طریق وام با سند ملکی وجود دارد. بررسی و کارشناسی ملک توسط کارشناس به منظور تعیین قیمت ملک و همین‌طور شرایط گرفتن وام با سند انجام می‌گیرد.

قیمت تعیین‌شده برای ملک توسط کارشناس با قیمت ملک در بازار متفاوت بوده و این میزان معمولا مبلغی کمتر از عرف بازار است.

بانک ملت به عنوان یکی از بانک‌های مرجع در اعطای وام با سند، سقف وام اعطایی را تا ۶۰/۷۰ درصد ارزش ملک تعیین کرده است. این امر البته در مورد ساختمان‌ها یا آپارتمان‌های نوساز صادق بوده و در رابطه با ساختمان‌های قدیمی سقف وام تا ۵۰ درصد ارزش ملک تعیین می‌شود.

1-6

۱-۶

طرح‌ های پیشنهادی دریافت وام با سند ملکی فوری

دریافت وام با استفاده از سند ملکی از طریق بانک‌های ارائه‌دهنده تسهیلات مشابه با توجه به شرایط مختلف از جمله میزان سپرده در بانک، ضامن و همین‌طور نوع بازپرداخت وام دریافت شده امکان‌پذیر می‌گردد.

از جمله بهترین طرح‌های پیشنهادی به ‌منظور دریافت وام با سند ملکی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • طرح آنی – بانک تجارت
  • طرح سودمند – بانک رفاه کارگران
  • طرح دو در یک – بانک قرض‌الحسنه مهر ایران
  • طرح کوشان – بانک اقتصاد نوین
  • طرح ۶۷ – بانک صادرات
  • طرح جدید بانک پاسارگاد در سال ۹۹

بانک‌های سینا، شهر و ملت از جمله بانک‌های ارائه‌دهنده تسهیلات فوری با سند ملکی‌اند. البته مبلغ وام دریافتی در هر یک از بانک‌های یاد شده، تعداد ضامن‌های مورد نیاز و همین‌طور مدت بازپرداخت وام با توجه به شرایط متفاوتی تعیین می‌گردد.

نحوه دریافت وام با سند ملکی

کلیات نحوه دریافت وام با سند ملکی از بانک‌ها یکسان است. حضور کارشناس جهت بررسی و قیمت‌گذاری زمین اولین مرحله از مراحل دریافت وام به شمار می‌رود. پرداخت هزینه کارشناسی به عهده شخص وام‌گیرنده است.

قرار گرفتن سند در رهن بانک در دفترخانه مورد تایید بانک دومین مرحله از مراحل دریافت وام خواهد بود. هزینه این مرحله نیز بر عهده وام‌گیرنده خواهد بود.

ثبت قرارداد بیمه آتش‌سوزی و بیمه عمر بدهکار برای گیرنده وام ضروری است. هزینه این مرحله بر عهده متقاضی دریافت وام با سند ملکی است. زمان لازم جهت طی شدن کلیه مراحل دریافت وام بین ۳۰ الی ۶۰ روز کاری است.

الزام به دریافت بیمه عمر بدهکار جزء اصلی‌ترین شروط قیدشده در نحوه دریافت وام توسط بانک‌های خصوصی است. از ویژگی‌های مهم بیمه‌نامه عمر بدهکار می‌توان به شرط سنی ۱۸ الی ۶۵ سال متقاضی اشاره کرد.

شرایط دریافت وام با سند ملکی بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد یکی دیگر از بانک‌های ارائه‌دهنده تسهیلات (وام) به متقاضیان در سال ۹۹ است. وام جعاله، مضاربه و مشارکت مدنی از جمله وام‌های قابل دریافت در بانک پاسارگاد است. در صورت دریافت وام جعاله، متقاضی ظرف مدت حداکثر ۳ سال موظف به بازپرداخت وام خواهد بود.

توسعه فعالیت‌ها و معاملات تجاری یا خدماتی از اصلی‌ترین اهداف ارائه این تسهیلات توسط بانک پاسارگاد به شمار می‌رود. نرخ سود جعاله در بانک پاسارگاد ۱۸ درصد است. حداکثر میزان دریافتی در این شرایط ۵ میلیون تومان خواهد بود.

مدت بازپرداخت وام در صورت دریافت وام با “مشارکت مدنی” حداکثر یک سال به صورت تدریجی یا ۶ ماه با پرداخت در رأس خواهد بود. بانک پاسارگاد حداکثر میزان مشارکت مدنی در شرکت را ۸۰ درصد تعیین کرده است.

مهم ‌ترین شروط دریافت وام با سند ملکی چیست؟

اطلاع از مهم‌ ترین شروط دریافت وام با سند ملکی به صورت دقیق از طریق بانک موردنظر بهترین روش برای پیشگیری از زیان‌های مالی یا برنامه‌ریزی‌های غیر واقع است. دریافت مشاوره از طریق کارشناسان بانک مرجع جهت دریافت شرایط تسهیلات با سند ملکی، می‌تواند نقش مهمی در پیشبرد اهداف موردنظر متقاضیان وام داشته باشد.

وام روی سند

اما از جمله مهم‌ترین شروط موجود در حوزه ارائه وام با سند ملکی در بانک‌های یاد شده، می‌توان به موارد متعددی اشاره کرد. عدم امکان دریافت وام با یک سند برای بیش از سه نفر، یکی از نکات و شروطی است که باید در این رابطه به آن اشاره کرد.

تعیین حداکثر سقف وام دریافتی در مورد جعاله (بانک ملت) یکی دیگر از مواردی است که محدودیت مشخصی را پیش روی متقاضی وام قرار می‌دهد. در تعیین حدود و شرایط اعطای وام، نظر کارشناسان بانک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

به طور مثال باید گفت که در صورت تقاضا تسهیلات ملکی با ارزش ۲۵۰ میلیون تومان، می‌توان حداکثر تا ۱۵۰ میلیون تومان (با توجه به نظر کارشناس بانک) وام دریافت کرد. موضوع مهمی که در میزان دریافت وام تاثیرگذار است، ارزش ملک و نه متراژ ملک است.

در صورت تکمیل پرونده و طی شدن تمامی فرآیندهای تعریف‌شده برای دریافت وام، حداکثر ظرف مدت یک هفته، وام به حساب شخص متقاضی واریز می‌شود. دریافت وام مضاربه‌ای با سند ملکی تنها در حیطه بازرگانی قابل استناد بوده و بانک در این مورد اعطاکننده بودجه مورد نیاز به متقاضی جهت انجام تجارت خواهد بود.

باید در نظر داشتن که دریافت وام یا هر نوع تسهیلات تنها با ارائه اسناد رسمی (سند رسمی) به بانک امکان‌پذیر است. بر همین اساس شرایط دریافت وام با قولنامه به‌ عنوان سندی عادی و غیر رسمی معقول نبوده و وجهه قانونی ندارد.

راهنمای دریافت وام بانکی با سود کم

دریافت وام با سند ملکی و سود کم به عنوان یکی از تسهیلات مهم از طریق مراحل قانونی امکان‌پذیر گردیده است. دریافت راهنمایی‌های دقیق پیرامون شرایط و ضوابط دریافت وام به صورت مستقیم از طریق بانک قطعا شرایطی مطلوب را برای متقاضی وام ایجاد می‌کند.

بررسی شرایط پرداخت وام، بررسی شرایط ضامن جهت دریافت وام و همین‌طور تعیین مدت زمان بازپرداخت وام از جمله فاکتور هایی است که باید به آن اشاره کرد. یکی دیگر از نکات مهمی که در دریافت راهنمایی تسهیلات بانکی باید به آن اشاره کرد، تکمیل مدارک مورد نیاز متقاضی وام است.

نکته پایانی

بررسی شرایط گرفتن تسهیلات وام با سند ملکی (سند شش‌دانگ) معرف مشخصات و محدودیت‌های قانونی تعیین‌شده برای متقاضیان در این حوزه است. دریافت وام‌های میلیونی با اهداف تجاری یا بازرگانی با استفاده از سند ملک جزء روش‌های معقول با توجه به مدت زمان بازپرداخت وام و همین‌طور میزان سود تعریف شده در این رابطه است.

بازپرداخت وام با نرخ سود مشخص در بانک انصار، بانک ملت، بانک کشاورزی و بانک ملی متناسب با میزان وام دریافتی تعیین می‌گردد. دریافت تسهیلات بانکی با رهن اسناد غیر رسمی از جمله قولنامه امکان‌پذیر نیست.

چرا که اسناد غیر رسمی با توجه به رسمیت نداشتن و برخوردار نبودن از وجاهت قانونی، به عنوان وثیقه مورد نظر بانک جهت اعطای وام به متقاضی در نظر گرفته نمی‌شوند.

در این مقاله به طور کامل با بانک‌ها و شرایط آنها برای دریافت وام در سال ۹۹ آشنا شدید.

اگر هنوز در خصوص وام مسکن به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، پست “با شرایط انواع وام مسکن در سال ۹۹ بیشتر آشنا شوید” را مطالعه کنید.

هر بانک قوانین و مصوبات مخصوصی دارد که باید قبل از هر اقدامی آنها را مطالعه و در صورت دارا بودن شرایط، اقدام به اخذ وام کنید. در صورت داشتن تجربیات مشابه در خصوص “چگونگی دریافت وام با سند ملکی” آن را با ما به اشتراک بگذارید.

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon
به آسانی رزرو هتل، خانه اجاره کنید