نکات طلایی برای فروش خانه

نکات طلایی برای فروش خانه

نوشته  |  ۱۷ دی ۱۳۹۹
۱۹۱۲
۰

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon

بعد از کلی بررسی، به این نتیجه می‌رسید که باید خانه خود را بفروشید. فروختن خانه دلایل زیادی دارد. برای مثال ممکن است بخواهید خانه‌ای بزرگتر و با شرایط بهتر انتخاب کنید. یا شاید لازم باشد محله و حتی شهر سکونت خود را تغییر دهید. قصد داریم در این مطلب نکاتی را برای فروش خانه شما بیان کنیم که بعد از معامله ملک احساس رضایت داشته باشید.

قیمت خانه خود را مشخص کنید

برای این کار خانه های مشابه خانه خود را پیدا کنید و درباره قیمت خرید و فروش آن تحقیق کنید. معمولا مشاورین املاک و سایت های آنلاین خرید و فروش خانه می‌توانند به شما کمک کنند. اگر به تازگی همسایه شما خانه خود را خریداری کرده یا فروخته، نحوه قیمت گذاری روی خانه را از او پرس و جو کنید.

آگاهی از قیمت خانه باعث می‌شود بدانید بعد از فروش ملک، چه مقدار مبلغی برای شما باقی می‌ماند و برای این پول می‌توانید برنامه ریزی داشته باشید. برای مثال اگر قصد شما از فروش خانه به این منظور باشد که بخواهید خانه دیگری را خریداری کنید، باید قیمت فعلی خانه خود را بدانید.

آگهی فروش خانه آماده کنید

برای مرحله بعدی باید فروش ملک را به گوش خریداران برسانید. برای این کار می‌توانید به بنگاه املاک محله خود مراجعه کنید. مشخصات خانه خود را ارائه دهید تا مشاورین املاک بتوانند آن را در اختیار خریداران قرار دهند.

راه دیگری هم به لطف پیشرفت تکنولوژی این چند ساله مورد استقبال مردم قرار گرفته. قرار دادن آگهی فروش خانه در وب سایت های مختلف کار شما را آسان می‌کند. پیدا شدن خریدار در این روش، سریعتر هم هست. مزایای دیگری هم دارد. برای مثال شما می‌توانید از فضاهای مختلف خانه، تصاویری در آگهی قرار دهید که در فروش شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت.  در این پلتفرم های آنلاین، مشتریان به صورت مستقیم با خود شما ارتباط برقرار می‌کنند.

خانه را برای بازدید حضوری آماده کنید

بعد از این که آگهی فروش خانه خود را آماده کردید، حالا باید منتظر تماس برای هماهنگی بازدید حضوری بمانید. اما نکاتی وجود دارد که باید برای خانه لحاظ کنید.

حالا چه کارهایی باید انجام داد؟ بخشی از این کارها باعث می‌شود خانه خود را با قیمت بهتری هم به فروش برسانید. البته ممکن است کمی برای شما هزینه داشته باشد، اما برای نتیجه کار کاملا ارزنده است.

برای مثال شاید لازم باشد دیوارهای خانه را رنگ کنید. با کمی خلاقیت می‌توانید از تناسب رنگ ها، یک جلوه بی‌نظیر از فضای داخلی خانه ایجاد کنید. اگر چند سال است که افرادی در این خانه سکونت داشته‌اند، حتما نیاز به رنگ کردن دیوارها دارد.

دکوراسیون مینیمال را اجرا کنید

نکته: تجربه نشان داده، هرچقدر سبک خانه را به سمت دکوراسیون مینیمال ببرید، نگاه خریدار را بیشتر جذب خواهید کرد.

هر وسیله ای که باعث شلوغی دکوراسیون شما شده را از جلوی چشم دور کنید. کمدها و قفسه ها را خلوت نگه دارید. ترجیحا رومبلی و روفرشی ها را بردارید و داخل کمد قرار دهید. پرده ها را مرتب کنید و چین هر قسمت را متوازن کنید.

دقیقا تصور کنید یک مهمان مهم خواهید داشت. اما مهمانی که باید خانه شما را بپسندد تا فروش خانه شما مراحل آسانتری داشته باشد.

ظرف ها را از آبچکان به داخل کابینت ها انتقال دهید و درب چوبی آن را ببندید. در آخر از درب ورودی یک نگاه به زوایای خانه بیندازید و فضاهایی که میتوانید خلوت تر کنید را برای انجام انتخاب کنید.

مبلمان و دیگر وسایل را به طوری چیدمان کنید که فضای بازتری را در خانه شما نشان دهد. هیچ خریداری جذب خانه‌های شلوغ و کمجا نمی‌شود.

خانه را روشن و پر نور کنید

اگر بازدید حضوری مشتری در هنگام روز باشد، پرده‌ها را کنار بزنید. در صورتی که پرده ۲ تیکه بود (یعنی ۱ قسمت حریر و ۱ قسمت رویی ضخیم تر)، پرده حریر را منظم کنید و بکشید اما پرده ضخیم تر را به سمت گوشه ها جمع کنید.

در اتاق‌هایی که پنجره ندارند، چراغ روشن بگذارید. بهتر است از نور ترکیبی سفید و زرد استفاده کنید. اما در روز، همه چراغ های خانه را روشن نکنید تا مشتری بتواند نور روز را در خانه مشاهده کند و برای انتخاب بسنجد. لازم نیست حقه و کلکی در کار باشد.

قبل از قرار حضوری برای بازدید خانه، پیشنهاد می‌کنیم پرده ها را بشویید و پنجره ها را به خوبی تمیز کنید.

بوی تمیزی در خانه پراکنده کنید

تنها پراکنده کردن بوی عطر و اسپری در خانه لازم نیست. قبل از هر کاری برای فروش خانه باید تمامی اتاق‌ها تمیز کنید. روتختی‌ها، پرده‌ها، رومبلی و تمامی پارچه های قابل شستشو در خانه را بشویید.

اگر لکه ای روی فرش یا دیوار است آن را تمیز کنید.

کمد و آینه ها را دستمال بکشید تا شفاف شوند.

کابینت ها یکی از مهم ترین قسمت هایی است که باید آن را تمیز کنید. ممکن است خریدار بخواهد داخل کابینت را هم مشاهده کند، بنابراین بهتر است داخل کابینت ها هم تمیز کنید و ظروف را منظم بچینید تا فضای کاربردی کابینت ها مشخص باشد.

روی فرش و موکت را به خوبی جارو بکشید و روی سنگ یا سرامیک را با مایع شستشوی مخصوص طی بکشید.

تا اینجا شما منشا باکتری و بوهای بد را حذف کردید. حالا برای خوشبو کردن خانه از خوشبوکننده های طبیعی یا شرکتی استفاده کنید. در سرویس بهداشتی و حمام، ضد بو و خوشبو کننده قرار دهید.

برای فضای اتاق ها و پذیرایی هم می‌توانید از گل های طبیعی استفاده کنید که هم ظاهر زیباتری به خانه شما بدهد هم بوی خوبی در فضا پخش کند. در غیر این صورت ساده ترین کار این است که قبل از رسیدن خریداران به آدرس شما، کمی خوشبو کننده هوا یا عطر در اتاق ها اسپری کنید.

تعمیرات خانه را انجام دهید

برخی از تعمیرات خانه به سادگی انجام می‌شوند. برای مثال چکه کردن آب، پوسیدگی جزئی و ترک برداشتن دیوار، کنده شدن لولای کابینت و کمد دیواری و … از جمله کارهایی است که می‌توانید با جستجو در گوگل روش های درست کردن آن را پیدا کنید و دست به کار شوید.

اگر خانه نیاز به تعمیرات اساسی تری دارد، بهتر است قبل از فروش آن، برای تعمیر فکر بکنید. چرا که خریدار خانه ای که نیاز به تعمیرات اساسی داشته باشد را با قیمت کمتری از شما خریداری می‌کند.

عوض کردن دستگیره های رنگ و رو رفته درب  ورودی، اتاق ها، سرویس بهداشتی و حمام می‌تواند به چشمگیر کردن ملک و فروش خانه کمک کند.

خانه را آماده نگه دارید

زمانی که آگهی خانه شما در فضاهای آنلاین یا دفتر مشاورین املاک وجود داشته باشد، هر زمان ممکن است مشتری برای بازدید حضوری بخواهد به آدرس شما مراجعه کند. پس حتما زمان زیادی برای تمیز و مرتب کردن خانه برای بازدید مشتری نخواهید داشت. به همین دلیل بهتر است تا زمانی که مشتری نهایی برای خانه شما پیدا شود، همیشه آماده باشید.

بالکن و حیات خلوت را رویایی کنید

در خانه های آپارتمانی امروزی، اگر بالکن یا حیات خلوت داشته باشید، بهترین فرصت را برای ساخت یک بهشت کوچک دارید! اول از همه این فضاها را به خوبی تمیز کنید. بعد از آن وسایل اضافی را به انباری منتقل کنید. دور ریزها را دور بریزید و حسابی فضای حیات و بالکن شخصی را تمیز و خلوت کنید.

قرار دادن حتی یک گلدان کوچک هم می‌تواند این فضا را مثبت کند. اگر بالکن شما رو به کوچه باشد، با قرار دادن گلدان، نمای زیبایی هم به ساختمان و واحد خود می‌دهید.

با رعایت همین چند نکته ساده مشتری جذب خانه شما شده و فروش خانه با سرعت بهتری به سرانجام می‌رسد.

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon
به آسانی رزرو هتل، خانه اجاره کنید