نکات بازدید از خانه و مواردی که باید به آن‌ها دقت کنیم کدام‌اند؟

0 187

نکات بازدید از خانه کم نیستند و کار راحتی نیست که در یکی دو بازدید کوتاه، هم به خانه، محله و همسایه‌ها توجه کنیم و هم دسترسی خانه را در نظر بگیریم و همزمان شرایط خانه را با وضعیت اقتصادی‌مان تطبیق دهیم. بررسی فوری همه‌ی این مسائل باعث می‌شود این روزها دغدغه‌ی زیادی داشته باشیم و بعضی از موارد قابل توجه را نادیده بگیریم، مخصوصاً اگر تجربه‌ی زیادی در این کار نداشته باشیم. مواردی هستند که کمکمان می‌کنند در این مرحله میزان اشتباهمان را کم کنیم. با توجه به این نکات می‌توانیم با اعتمادبه‌نفس و سرعت بیشتری از خانه‌های مختلف بازدید کنیم.

مهم‌ترین نکات بازدید از خانه

نکات بازدید از خانه را از زبان افراد مختلف بشنویم

در هنگام بازدید از خانه بهتر است تنها نباشیم. البته در صورتی که بخواهیم برای بار اول از خانه‌ای بازدید کنیم تنها رفتن ایرادی ندارد. اما اگر خانه‌ای از نظرمان امتیاز معقولی به دست آورد و ارزش بررسی‌های بیشتری داشت، بهتر است در بازدیدهای بعد با فرد باتجربه‌ای برویم. در بازدید از خانه نکات نهفته‌ای وجود دارند که افراد باتجربه بیشتر به آن‌ها توجه می‌کنند و اهمیت آن‌ها را در انتخاب خانه می‌شناسند.

همچنین بهتر است تمام کسانی که قرار است در خانه‌ی جدید زندگی کنند حداقل یک بار از خانه‌‌ی موردنظر دیدن کنند، حتی کودکان و نوجوانان. در واقع هرکس به نکاتی اهمیت می‌دهد که ممکن است از دید بقیه پنهان بماند. بررسی و توجه به این نکات به ما کمک می‌کند که دیدی همه‌جانبه به این انتخاب مهم داشته باشیم و میزان اشتباهمان را کاهش دهیم.

بیشتر بخوانید
بازرسی حرفه ای خانه چه اهمیتی دارد و چطور آن را انجام دهیم؟

چه زمانی از خانه بازدید کنیم

برای انتخاب و خرید خانه حتماً باید با مشاور املاک یا صاحب‌خانه هماهنگ شویم، مخصوصاً اگر در حال حاضر کسی در خانه زندگی می‌کند باید خودمان را آماده کنیم تا با زمان‌بندی او کنار بیاییم. اما کم‌ترین کاری که می‌توانیم بکنیم این است که یک بار در روز و یک بار در شب از خانه‌ی موردنظرمان بازدید کنیم. علاوه بر آن بد نیست در یک روز تعطیل هم به خانه سری بزنیم و شرایط همسایه‌ها و محله را بسنجیم.

نکتهنکته‌ای کلیدی که باید به هنگام بازدید از خانه به خاطر داشته باشیم این است که ما فقط با خانه‌ی جدید سروکار نداریم، بلکه با آدم‌ها، محله و حتی فرهنگی متفاوت روبه‌رو هستیم، بنابراین باید زمان و دقت زیادی برای این انتخاب صرف کنیم. بهتر است قبل از این‌که تصمیم نهایی را بگیریم چندباری در ساعت‌ها و روزهای مختلف مثل روزهای کاری و روزهای تعطیل در محله جدید بگردیم و با فضای حاکم بر آن آشنا شویم. با توجه به نکته‌های بازدید از خانه می‌توانیم مطمئن شویم که همه‌ی چیزهایی را که تحت کنترلمان هستند بررسی کرده‌ایم و احتمال ریسک و اشتباه را پایین آورده‌ایم.

به هنگام بازدید از خانه چه چیزهایی همراهمان داشته باشیم

بهتر است از قبل برای بازدید از خانه آمادگی داشته باشیم تا همه‌ی نکات را به طور سنجیده بررسی کنیم. برای این کار به چیزهایی نیاز داریم که کمکان می‌کنند دقت بازدید را افزایش دهیم:

بیشتر بخوانید
دکوراسیون اتاق‌ پذیرایی را چطور انجام دهیم که اتاقمان بزرگتر نشان داده شود

متر یا ابزار اندازه‌گیری

برای اندازه‌گیری ابعاد مختلف فضاها و یا محاسبه متراژ ساختمان بهتر است متر یا خط‌‌کش داشته باشیم. حتی می‌توانیم از اپلیکیشن‌هایی که ویژگی اندازه‌گیری دارند استفاده کنیم تا کارمان راحت‌تر شود.

دوربین یا موبایل دوربین‌دار

نکات بازدید از خانه

خوب است که از فضاهای مختلف خانه عکاسی یا فیلمبرداری کنیم تا بعداً در آرامش آن‌ها را بررسی کنیم. البته برای این کار به اجازه‌ی ساکن فعلی خانه یا مشاور املاک احتیاج داریم.

وسایلی برای یادداشت‌برداری نکات بازدید از خانه

ممکن است نکات یا سؤالاتی در بازدید از خانه به ذهنمان خطور کند که خیلی زود فراموشمان شود. بهتر است برای سهولت کار از یک کاغذ و خودکار استفاده کنیم تا چیزی از قلم نیفتد. البته اگر بیشتر اهل موبایلیم، می‌توانیم از اپلیکیشن‌هایی مثل گوگل کیپ استفاده کنیم و تمام نکات را به صورت چک‌لیست یا یادداشت در آن نگه داریم.

لیست نکات بازدید از خانه که از چشم دور می‌ماند

بهتر است نکات مهم در بازدید از خانه را جایی ثبت کنیم و در هنگام بازدید از خانه توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشیم. در این لیست به عواملی مثل رطوبت، نور، سیستم گرمایش و سرمایش، فضاهای عمومی، دسترسی خانه و مسائل مهم دیگر توجه می‌کنیم که ممکن است در نگاه اول به چشممان نیایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید