7

نورپردازی سقف آشپزخانه ، انواع مدل و عکس های مدرن

نوشته  |  ۱۸ آبان ۱۳۹۸
۲۷۱۰۵
۰

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon

درست مانند خوردن یک صبحانه لذت بخش، نورپردازی سقف آشپزخانه نیز به تعادل مناسبی از نور نیاز دارد تا شما را در مسیر صحیحی قرار دهد تا کارهای روزانه را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

در دکوراسیون آشپزخانه وجود ترکیب روشنایی مناسب اعم از آویزهای کم نور، نور مخفی، چراغ‌های زیر کابینت و موارد دیگر، این اطمینان را حاصل می کنند که نورپردازی سقف آشپزخانه در نهایت کاربردی بودن طراحی شده است. در این مقاله ما ایده هایی درباره انواع مدل، تایل و نحوه نورپردازی آشپزخانه مطالبی را بیان می‌کنیم؛ با وبلاگ آدرس همراه باشید.

نورپردازی سقف آشپزخانه

نورپردازی سقف آشپزخانه

امروزه بسیاری از مردم دیگر طرفدار نورپردازی سنتی آشپزخانه نیستند، زیرا نگرش های مدرن در طراحی و تجهیزات نورپردازی در قالب انواع سقف کاذب برای آشپزخانه بسیار محبوب شده است.

سیستم مدرن نورپردازی سقف می تواند از یک ظاهری خیره‌کننده و زیبا به آشپزخانه دهد و از سویی دیگر به انجام آسان کارها در این محیط کمک شایانی کند. به طور کلی، سه نوع روشنایی شامل نور پیرامونی، نور تمرکزی و نور تأییدی برای فضای آشپزخانه مورد نیاز است:

۱- نور پیرامونی: این منبع اصلی نور شما خواهد بود، خواه نور طبیعی در محیط باشد یا نباشد. لازم است نور پیرامونی به اندازه مساوی در سقف قرار گرفته و تمام محیط را آشپزخانه را پوشش دهد. شما می‌توانید این کار را با ترکیبی از لوسترها یا چراغ های آویز مخصوص آشپزخانه، یا چراغ های مخفی (هالوژن) ترکیب کنید.

۲- نور تمرکزی: در حالی که از نورپردازی پیرامونی استفاده می‌شود تا بتوان در داخل آشپزخانه حرکت کرد، اما اغلب در مناطقی که نیاز به تمرکز بیشتری برای انجام برخی از ریزه کاری ها دارید، نور تمرکزی مورد نیاز است. به کمک این نور، سطح کار بر روی کابینت به میزان قابل توجهی روشن می‌شود، بنابراین می‌توانید با خیال راحت وعده‌های غذایی را تهیه و شروع به طبخ غذا کنید. گزینه‌های معمول روشنایی تمرکزی شامل چراغ های استریپ (نواری) و چراغ زیر کابینتی است.

۳- نور تأکیدی: توجه داشته باشید که این نورپردازی اغلب در بالای اپن آشپزخانه برای روشنایی پیشخوان مورد استفاده قرار می‌گیرد. لوسترهای تزئینی، هالوژن و هر نور دیگری ممکن است به عنوان نورهای تأکیدی به کار گرفته شوند. آن‌ها همچنین ممکن است به عنوان بخشی از نور پیرامونی نیز قلمداد شوند.

انواع نور مخفی سقف آشپزخانه

نورپردازی سقف آشپزخانه

برای نورپردازی سقف آشپزخانه استفاده از نور مخفی ظاهری مدرن به این فضای مهم خانه می‌دهد. منبع نور مخفی از دید پنهان می‌ماند، به همین دلیل این نوع از نورپردازی، غیرمستقیم است. جایی که نور به سمت سقف هدایت می‌شود و نور نرم و پراکنده است، می توان به راحتی پی به وجود نور پنهان برد. ناگفته نماند، برای اجرای نور مخفی می‌توان از گچبری پیش ساخته ، کناف سقف کاذب و گچکاری یا گچبری سقف استفاده کرد.

۴ نوع اصلی روشنایی مخفی وجود دارد:

  • نورپردازی ریسه ای: در اندازه های مختلف موجود می‌باشد و ساده ترین نصب را دارا است.
  • نورپردازی فلورسنت: گرچه می‌تواند نوری زیادی از خود ساطع کند، ولی مصرف بالاتری نیز دارد. این نورپردازی امروزه به ندرت استفاده می‌شود.
  • نورپردازی طولی کم ولتاژ: چراغ‌های قابل حرکت هستند که برای ایجاد جلوه های ویژه به کار گرفته می‌شوند.
  • چراغ های LED: سازگار با محیط زیست هستند و طول عمر بالایی دارند.

مدل نور مخفی سقف آشپزخانه

نورپردازی سقف آشپزخانه ، انواع مدل و عکس های مدرن

انتخاب روشنایی مناسب برای آشپزخانه به معنای پوشاندن هر زاویه ای است که خدمت هدف کلی که همان نورپردازی اصولی می باشد منجر می‌شود. آیا شما در حال خرد کردن سبزی هستید؟ مطمئن هستید که استیک شما به اندازه ای که می‌خواسته‌اید پخته شده است؟ شستن ظرف ها به راحتی انجام می‌شود؟

برای انجام همه این کارها، فقط کافی است چراغ های زیر کابینتی یا نور مخفی را روشن می‌کنید. در این راستا، قبل از انتخاب مدل نور مخفی ضروری است کمی درباره فواید این سبک نورپردازی بیشتر بدانید:

  • در رنگ های متنوعی موجود است و به مشتری امکان تنظیم فضای اتاق را می‌دهد.
  • درخشش بیش از حد ندارد که باعث می‌شود آشپزخانه به محیطی زیست ساکن تر تبدیل شود.
  • به آشپزخانه فضایی مدرن می‌بخشد و ظاهر آن را از نظر زیبایی‌شناختی زینت می دهد و به خوبی با اجزای دیگر آشپزخانه در آمیخته می‌شود.
  • روشنایی تمرکزی را در فضا به وجود می‌آورد که درخشش لطیفی را ایجاد و مرزهای آشپزخانه را محو می‌کند.

نحوه استفاده از تجهیزات نورپردازی سقف آشپزخانه

نورپردازی سقف آشپزخانه

چراغ‌های آویز در حال حاضر بسیار محبوب هستند و ممکن است در آشپزخانه شما گزینه‌های روشنایی آویز بیشتری نسبت به هر نوع روشنایی دیگر وجود داشته باشد. چراغ های آویز به احتمال زیاد در جایی خواهند بود که بتوانید کمی از طراحی، استعداد و شخصیت را به نورپردازی موجود در آشپزخانه خود اضافه کنید. اگرچه چراغهای آویز بر روی سطوح مهم کاری، عملکرد بهتری را ارائه می دهند، اما می توانند فضای خلاقیت شما را نیز فراهم کنند. این جایی است که شما باید برای انتخاب چراغ‌های آویز مناسب هزینه کمی بیشتری را پرداخت کنید.

مورد مهم در مورد چراغ‌های آویز این است که آن‌ها هرگز نقشی دائمی ندارند، این‌ها به راحتی قابل تعویض هستند. چراغ‌های آویزها به طور معمول در جزیره آشپزخانه های جزیره ای شکل و گاهی اوقات روی سینک نیز استفاده می‌شوند. در بعضی مواقع از آن‌ها حتی در بالای پیشخوان یا اپن آشپزخانه نیز استفاده می‌شود. این‌ها مناطق عالی برای دسترسی به چراغ های آویز هستند.

اضافه کردن نور مخفی همچنین روشی عالی برای به روز کردن آشپزخانه قدیمی و سنتی است که ظاهر آن را به طرز عجیبی شگفت انگیز می‌ند. نورهای مخفی در نسخه‌های سیمی و همچنین باتری دار قابل استفاده هستند. آن‌ها دارای رنگ های مختلفی هستند و همچنین می توانند با تنظیمات مختلف از نظر نوردهی همراه شوند. هدف این است که روشنایی کافی را در سراسر سطوح پیشخوان خود داشته باشید و در عین حال نیز بتوانید کارهای مربوط به آشپزخانه را به نحوه کامل انجام دهید.

کلام آخر

هزینه بازسازی خانه و طراحی آشپزخانه ارزان نیست، به این معنی که اگر بودجه برای صرف هزینه دارید، نباید نورپردازی سقف آشپزخانه خود را نادیده بگیرید. داشتن روشنایی مناسب در آشپزخانه از یک سو به زیبایی و از سویی به کاربردی بودن فضا برای انجام فعالیت‌های مختلف منجر می‌شود. هر موردی در طراحی نور آشپزخانه موضوعی کاملاً تخصصی است که نیاز به دانش طراحی دکوراسیون دارد از اینکه لوله های pvc کجا قرار داشته باشند که مانعی در برابر نور نباشند و بازتاب نور بر روی آنها تاثیر منفی روی زیبایی نگذارد گرفته تااینکه هنگام انتخاب وسایل روشنایی آشپزخانه قرار است کجا قرار بگیرند؟ اندیشیدن در مورد نورپردازی آشپزخانه و دیوارپوش سقفی می‌تواند جنبه های دیگری از طراحی آشپزخانه را آشکار کند که شاید هنوز درباره آن‌ها فکر نکرده‌اید؛ بنابراین به مانند هر بخش از خانه توجه به روشنایی آشپزخانه، توجه به اصل زندگی است.

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon
مقالات مرتبط
گل بنفشه آفریقایی

نکاتی که درباره نگهداری گل بنفشه آفریقایی در منزل باید بدانید

ایوان

گل بنفشه آفریقایی یکی از گیاهان بسیار زیبا و صد البته حساس است که نگهداری و […]

هنگامه شیرازیان
|
۶ ماه قبل
گیاه پوتوس مخصوص آپارتمان ها

گیاه پوتوس یکی از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی برای زیبایی فضای خانه شما

ایوان

پوتوس به یکی از گیاهان آپارتمانی بالارونده گفته می‌شود، این گیاه به دلیل رنگ‌بندی جذاب و […]

هنگامه شیرازیان
|
۶ ماه قبل
آینه‌ کاری پازلی

آینه کاری مدرن انتخاب خوش‌سلیقه‌ها برای دکوراسیون داخلی

انباری

آینه‌ کاری مدرن یا دکوراتیو، استفاده از آینه ‌ها با طرح‌های هنری و زیبا است که […]

هنگامه شیرازیان
|
۶ ماه قبل
حمام شیشه ای

انواع مدل حمام‌های مدرن و لاکچری شیشه‌ای

ایوان

معمولا قسمت‌هایی از خانه پذیرایی، آشپزخانه یا بالکن بیشتر مورد توجه طراحان و معماران قرار می‌گیرند، […]

هنگامه شیرازیان
|
۷ ماه قبل
نمای-کامپوزیت-1

درباره ویژگی های نمای کامپوزیت ساختمان چه میدانید؟

ایوان

نما، بهترین معرف یک ساختمان است. نمای کامپوزیت یکی از نماهای مدرن است که امروزه محبوبیت […]

هنگامه شیرازیان
|
۷ ماه قبل
به آسانی رزرو هتل، خانه اجاره کنید