موکت مناسب اتاق های مختلف خانه را چطور انتخاب کنید؟

0 139

انتخاب موکت مناسب اتاق‌های مختلف به نظر کار ساده‌ای می‌رسد. بسیاری از افراد تصور می‌کنند تنها تفاوتی که باید بین موکت اتاق‌خواب و سالن پذیرایی وجود داشته باشد در رنگ یا نهایتا طرح آن است. در صورتی که این تصور اشتباه است. برای انتخاب موکت مناسب اتاق های مختلف باید به نکات ویژه‌ای دقت کنید که در این مطلب به آن‌ها می‌پردازیم.

انتخاب موکت مناسب اتاق خواب

اتاق خواب‌ها معمولاً محیط‌هایی شخصی هستند و کف‌پوش، پرده، مدل پنجره و رنگ‌هایی که در آن انتخاب می‌کنید کاملاً به سلیقه شخصی‌تان بستگی دارد. همچنین ملاحظات کاربردی مانند هزینه و میزان رفت‌وآمد در آن محل بخصوص در انتخاب آن‌ها تأثیر زیادی می‌گذارد. راحتی و استایل از مهم‌ترین عواملی هستند که مشتریان در انتخاب کف‌پوش و پرده برای اتاق خوابشان آن‌ها را در نظر می‌گیرند. فروشنده‌ها معمولا به ما کمک می‌کنند تا با توجه به قیمت موردنظر و کیفیت مدنظرمان کالایی را انتخاب کنید که از همه برای نیازهایمان و مقتضیات اتاق مناسب‌تر باشد. اگر موکتی نرم و راحت بخرید، قطعاً کف پایمان از ما تشکر می‌کند!

عواملی که باید درانتخاب موکت مناسب اتاق خواب در نظر بگیرید:

 • دکور اتاق باید با استایلمان سازگار باشد
 • وقتی بدون صندل راه می‌روید کف پایمان نباید اذیت شود
 • باید میزان فعالیتمان را در نظر بگیرید
 • موکت اتاق خواب بچه‌ها باید مقاوم‌تر باشد
 • موکت نرم و راحت است و در اتاق خواب‌ها معمولاً خیلی از آن استفاده می‌کنند. استایل زندگی‌مان روی نوع موکتی که انتخاب می‌کنید تأثیر زیادی دارد؛ مثلاً برای خانه‌های کلاسیک و اشرافی باید از موکت‌های بافت‌دار مخملی و برای خانه‌های خودمانی و اسپرت از موکت‌های بربری و زینتی استفاده کنید.
بیشتر بخوانید
آسمان مجازی آشپزخانه و انواع طرح مدل هایی که می‌توانید نصب کنید

سالن پذیرایی

موکت، مخصوصا موکت‌های سرتاسری، معمولا برای کسانی که صاحب خانه هستند گزینه‌های رایجی به حساب می‌آید. با توجه به رنگ‌ها، طرح‌ها و بافت‌های مختلفی که موکت‌ها دارند، خیلی راحت می‌توانید طبق سلیقه شخصی‌ و دکور خانه‌تان موکت مناسبی برای خود پیدا کنید.

موکت مناسب اتاق

موکت محیطی گرم، صمیمی و دوست‌داشتنی به خانه می‌دهد و در دو مدل طبیعی و مصنوعی در بازار موجود است. موکت‌های ابریشمی، نایلونی، اولفینی، پولی‌استری یا آکرلیکی گزینه‌های هستند که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید.

فواید

 • مراقبت آسان (کافی است مرتب روی آن جاروبرقی بکشید)
 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی (موکت در زمستان و تابستان به عنوان عایق انرژی عمل می‌کند)
 • کاهش صدای اطراف

معایب

 • به آلرژی شدت می‌دهد
 • درصورت تماس با آب بستر رشد حشرات و قارچ می‌شود
 •  پاک کردن لکه از روی آن دشوار است

انتخاب موکت مناسب اتاق یا دفتر کار

دفترهای مدرن امروزی محیط‌های باز و انعطاف‌پذیری دارند که می‌توانید طرح‌های زیادی را در آن اجرا کنید. کفپوش های ناپیوسته‌ای مانند کاشی فرش برای این مکان‌ها گزینه خوبی هستند زیرا می‌توانید هر زمان که خواستید با کمترین هزینه آن را تغییر دهید و این‌گونه میزان انعطاف‌پذیری محیط کار را بالا ببرید.

در دفاتر فضا باید باز باشد و موادی که در وسایل استفاده می‌شود سازگار با محیط زیست بوده و دوام زیادی داشته باشند. بنابراین کف‌پوش ها و پرده‌هایی برای این مکان‌ها مناسب‌اند که مستحکم بوده و به مراقبت کمتری احتیاج داشته باشند.

بیشتر بخوانید
نورپردازی نمای ساختمان ؛ اصول نورپردازی و انواع نمای بیرونی

بهترین موکت برای راه‌پله

انتخاب انوع موکت برای راه‌پله کمی از انتخاب موکت برای مناطق دیگر خانه سخت‌تر است زیرا علاوه بر در نظر گرفتن زنگ و استایل آن، موکت باید مقاوم‌تر و ضخیم‌تر باشد؛ زیرا موکت روی پله‌ها تا می‌شود و وقتی روی لبه پله‌ها یا کناره نرده‌ها قرار می‌گیرد باید همچنان ظاهر خودش را حفظ کند و زود ساییده نشود. بهترین موکت برای راه‌پله، موکتی بادوام و ضخیم است که در برابر خاک مقاوم باشد و سطح روی پله را کاملاً پوشش دهد. حال چه نوع موکتی این خصوصیات را دارد؟ باید بگوییم هیچ موکتی نیست که به‌وضوح برای راه‌پله بهترین باشد.

منبع: آدرس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید