مشاوره هوشمند سازی ساختمان را چطور به بهترین شکل انجام دهیم

0 163

از زمان‌هایی که مادر بزرگ‌ها با دست خود لپه درست می‌کردند، گندم آسیاب می‌کردند و نان می‌پختند خیلی نمی‌گذرد؛ یا از شخم زدن زمین با ابزارآلات بدوی که دمار از روزگار پدرها و پسرهای خانواده‌ها درمی‌آورد. شاید بسیاری از شما، هنوز هم شستن لباس با دست توسط مادرها و مادربزرگ‌هایمان را به خاطر داشته باشید. کما این‌که هنوز هم در بسیاری از خانه‌ها، خبری از ماشین‌های ظرف‌شویی و امثال آن‌ها نیست و بسیاری از کارها هنوز هم به روش‌های دستی و سنتی انجام می‌شوند. اما منشا تمام این نوآوری‌ها و فناوری‌ها چیست؟ نیازهای ما؟ راحت‌طلبی‌های ما؟ بله. از مزایای آن میتوان تامین نیازهای بشر و احساس راحت‌طلبی او را نام برد که هر روز، نسل جدیدی از ابزارها، ماشین‌ها و فناوری‌ها را روانه بازار می‌کند. همان‌طور که نیازهای ما پیشرفت کرده و روز‌ به روز پیچیده‌تر می‌شوند، فناوری‌ها و دستاوردهای آن‌ها نیز توسعه یافته و کامل‌تر می‌‌شوند. خانه‌های هوشمند، اکنون نسل جدیدی از نوآوری هستند که مدل متفاوتی از راحتی و رفاه را به خانواده‌ها هدیه می‌دهند. خانه‌هایی متشکل از ابزارها و ماشین‌های مدرن، سنسورها و کنترلرها، که به شما این امکان را می‌دهند تا در اوج راحتی، همه چیز را در اختیار خود داشته باشید و آسوده خاطرتر و راحت‌تر زندگی کنید. ارائه مشاوره هوشمند سازی ساختمان دقیقا به همین دلیل اهمیت یافته است که اولا، این قبیل پروژه‌ها برای بسیاری از مردم تازگی دارند و عموم مردم، اطلاعات چندانی در مورد این فرایندها و فناوری‌ها ندارند و ثانیا، این خانه‌ها و ساختمان‌ها به شدت در حال رشد و توسعه هستند و دیری نخواهد پایید که همه ما را شیفته و پایبند خود خواهند ساخت.

مشاوره هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان چیست؟

جادوی کنترل از راه دور، سال‌های سال است که همه ما را گرفتار خود کرده است، تا جایی که با دیدن کنترل برای هر چیزی ذوقی وصف ناشدنی وجودمان را فرا می‌گیرد و دیوانه‌وار سعی می‌کنیم آن را خریداری کنیم. اگر چند سال قبل تنها این تلویزیون خانه بود که کنترل از راه دور داشت، اکنون چراغ‌ها و لوسترهای خانه، انواع و اقسام گیرنده‌ها و سیستم صوتی، کولر گازی، سیستم‌های گرمایشی و غیره نیز هستند که نگهداری صرفا کنترل‌های آن‌ها نیاز به اعصابی پولادین و حافظه‌ای ستودنی دارد. شاید به همین خاطر است که همه، به دنبال یک کنترل همه‌کاره هستند. کنترلی که بتواند به جای تمام این کنترل‌ها عمل کند و ما را از سرگردانی و سردرگمی دربیاورد.

حالا اگر همه این تجهیزات به خودی خود تنظیم شوند چه؟! مگر می‌شود سیستم گرمایشی خانه بدون این‌که کاری کنیم دمای دلخواه ما را در خانه ایجاد کند؟ مگر می‌شود درب‌های خانه و پنجره‌ها بدون این‌که دست به آن‌ها بزنیم در مواقع لزوم باز و در مواقع نیاز بسته شوند؟ مگر امکان دارد که چراغ‌ها، به خودی خود هنگام نبودنمان یا خوابیدنمان خاموش شوند؟ بله ممکن است! این دنیای رویایی، همان هدیه‌ای است که سیستم جامع مدیریت ساختمان BMS و فناوری خانه هوشمند را به ارمغان ‌آورده است. هوشمند سازی ساختمان، دقیقا به این معنی است که خانه شما، سیستم‌های سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع آن، سیستم‌های امنیتی آن، سیستم‌های روشنایی‌اش و عیب‌یابی‌ها و افت ولتاژهای ساختمان، بدون دخالت مستقیم خودتان و به بهترین نحو از راه دور قابل کنترل باشد و شما، بدون کمترین زحمتی، مدیر بی‌چون و چرای ساختمانتان باشید. اما مشاوره هوشمند سازی ساختمان چگونه انجام می‌شود؟

بیشتر بخوانید
انواع سنگ های ساختمانی با عکس و کاربردی که هریک دارند

مشاوره هوشمند سازی ساختمان

پکیج هوشمند سازی خانه

برای ارائه یک مشاوره هوشمند سازی ساختمان جامع و سودمند فاکتورهای بسیاری باید مد نظر قرار گیرند. مراحل ارائه یک مشاوره حرفه‌ای سیستم جامع مدیریت ساختمان به شرح زیر است:

۱٫ بررسی نیازها

شاید بهتر باشد بگوییم که شما، اولین و بهترین کسی هستید که می‌دانید ساختمانتان چه نیازهایی دارد. طبعا، یک ساختمان اداری با یک ساختمان بانکی و یا یک ساختمان مسکونی تفاوت‌های بسیاری دارد. اولین نیاز یک ساختمان بانکی داشتن یک سیستم امنیتی فوق‌العاده است. این در حالی است که برای یک ساختمان مسکونی، این نیاز در آخرین اولتی قرار دارد و رفاه و راحتی ساکنین، اولین حرف را می‌زند.
برای این‌که بیشتر با این نیازها آشنا شده و بهتر از مشاوره هوشمند سازی ساختمان ارائه شده استفاده کنید، مهم‌ترین قابلیت‌های خانه‌های هوشمند، که در پاسخ به نیازها طراحی و ارائه شده‌اند را معرخانه هوشمند

سیستم‌های سرمایشی، گرمایشی و تهویه مطبوع

سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، یکی از اولین و مهم‌ترین ویژگی‌های ساختمان‌های هوشمند هستند که تقریبا در تمام ساختمان‌ها، جزو اولین نیازها به حساب می‌‌آیند. اتماسیون این فرایندها در ساختمان‌های هوشمند، اولین چیزی است که در تعریف سیستم جامع مدیریت ساختمان به آن پرداخته می‌شود.

سیستم‌های روشنایی هوشمند

به نظر می‌رسد اختراع برق، از همان روز نخست جای خود را در دل بشر باز کرده است و بشر مدرن امروز، بدون این موهبت ادیسون دادی! فلج است. روشنایی، بخشی لاینفک از زندگی همه ما است و اتوماسیون این سیستم، بسیار شگفت‌انگیز خواهد بود.

سیستم‌های امنیتی هوشمند

سیستم‌های امنیتی سال‌های سال است که از اهمیت بالایی برخوردار هستند. این اهمیت، با پا گذاشتن گوشی‌های تلفن همراه هوشمند به عرصه وجود بیش از پیش نیز شده است و ما، هیچ‌کدام بدمان نمی‌آید که یک نسخه از خانه‌مان و هر آن‌چه که در آن است را در مسافرت‌ها، در محل کارمان و حتی در اتومبیل خود به همراه داشته باشیم و از وضعیت خانه یا دفتر کاری‌مان اطمینان حاصل کنیم. در مشاوره هوشمند سازی ساختمان نیز باید این نیاز در نظر گرفته شود تا بتوانیم حتی در صورت عدم حضورمان از همه چیز مطلع باشیم.

بیشتر بخوانید
محله جدید: راهکارهایی برای این که زودتر در محله جدید جا بیفتیم

سیستم‌های کنترل از را دور

این‌که با استفاده از سیستم مانیتورینگ هوشمند، خانه یا محل کار خود را تحت نظارت داشته و این قابلیت را داشته باشید که برخی چیزها را از راه دور کنترل کنید، یک موهبت بی‌نظیر است.

سیستم‌های اطلاع‌رسانی هوشمند

خیلی جالب می‌شود اگر باز ماندن یک شیر، آمدن یک دزد! یا حتی بالا رفتن دما یا فشار هوای خانه، از این سر دنیا به آن سر دیگرش برای ما مخابره شود و ما، این قدرت را داشته باشیم که خانه و زندگی خود را از خطرات احتمالی حفظ کنیم.

به همین خاطر است که مشاوره هوشمند سازی ساختمان تا این حد جذابیت و محبوبیت یافته است.

خانه هوشمند

۲٫ انتخاب بهترین راهکار

پس از معرفی و شناسایی نیازها، نوبت می‌رسد به معرفی و انتخاب راه‌کار متناسب با این نیازها. هر نیازی، به طرق مختلفی قابل پاسخ‌گویی است و این به عهده مشاورین هوشمند سازی ساختمان است که پروپوزال‌های متناسب با نیازهای ساختمان شما را ارائه دهند و دست شما را برای انتخاب باز بگذارند.

۳٫ بررسی پروپوزال انتخابی، ارزیابی آن و رفع اشکالات احتمالی برای مشاوره هوشمند سازی ساختمان

پس از این‌که پروپوزال مورد نظر توسط شما به عنوان کارفرمای هوشمند سازی انتخاب شد، این وظیفه مشاورین هوشند سازی ساختمان است که پروپوزال مورد نظر را به صورت کامل مورد ارزیابی قرار داده، میزان بهره‌وری آن در مورد پروژه شما را بررسی کنند و مشکلات احتمالی آن را بر طرف کنند. در این مرحله، چندین پارامتر مهم مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

  • این‌که پروتکل به صورت باسیم خواهد بود یا هوشمند سازی ساختمان به صورت بی‌سیم انجام می‌شود؟
  • انتخاب پروتکل smart home
  • ارزش‌گذاری ریالی و توجیه اقتصادی

مشاوره هوشمند سازی ساختمان

مشاوره هوشمند سازی ساختمان بیسیم

اغلب افراد، به دلیل امنیت بالای سیستم‌های باسیم این قبیل پروتکل‌ها را ترجیح می‌دهند. این در حالی است که پروتکل‌های باسیم، از آسیب‌های امواج الکترومغناطیسی سیستم‌های هوشمند سازی ساختمان بی‌سیم نیز مصون هستند و قدرت و سرعت انتقال داده‌ها نیز در آن‌ها بالاتر است. با این حال، پروتکل‌های بی‌سیم نیز طرفداران و کاربردهای خود را دارند.

درآمد هوشمند سازی ساختمان

درست است که برخی از راهکارها بسیار ایده‌آل به نظر می‌رسند، اما باید جیب خریدار نیز در نظر گرفته شود. همه ما دوست داریم که خانه‌مان، از هوشمندترین نوع آن باشد اما آیا استطاعت مالی موردنیاز این خانه را نیز داریم؟ این بر عهده مشاورین هوشمند سازی ساختمان است که توجیه اقتصادی طرح‌های ارائه شده و ارزش ریالی آن‌ها نسبت به کیفیت و قابلیت‌هایشان را تشریح کنند و دست خریدار را برای انتخاب عاقلانه باز بگذارند. بهترین تخفیف برای یک خریدار، ارائه بهترین کیفیت در ازای کم‌ترین هزینه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید