سیم‌های زیاد وسایل مختلف خانه‌مان را چطور مرتب کنیم؟

0 491

قطعاً سیم‌های زیاد در هم پیچیده در کنار وسایل الکترونیکی و پریزهای برق منظره‌ی قشنگی نیست. خیلی وقت‌ها از درهم‌ پیچیدن سیم‌های زیاد وسایل مختلف اعصابمان خورد می‌شود و خیلی وقت‌ها هم چون حوصله‌مان نمی‌گیرد آن‌ها را از هم تفکیک کنیم، قید آن را می‌زنیم و به همان شکلی که هستند رهایشان می‌کنیم. خیلی وقت‌ها هم منظره‌ی سیم‌های آویزان در قسمت‌های مختلف خانه، دکوراسیون خانه‌مان را خراب می‌کند. برای آن که دیگر این دغدغه‌ها را نداشته باشیم، در این مطلب می‌خواهیم راه‌حل‌هایی برای مشکل سیم‌های زیاد در خانه ارائه دهیم.

سیم‌های زیاد

راهکارهایی برای حل مشکل سیم‌های زیاد در خانه

استفاده از جعبه

یکی از کارهایی که می‌توانیم برای مخفی کردن سیم‌ها انجام دهیم قراردادن آن‌ها داخل یک جعبه است. برای این کار می‌توانیم از یک جعبه‌ی مقوایی ساده استفاده کنیم یا این که با صرف کمی هزینه، سفارش ساخت جعبه‌ای متناسب با دکوراسیون خانه‌مان را بدهیم. خوبی این روش این است که می‌توانیم از این جعبه به عنوان میز، کنسول یا عسلی کنار میز تلویزیون استفاده کنیم. فقط باید در پشت آن سوراخ خروجی با اندازه‌ی مناسب ایجاد کنیم. برای دسترسی راحت‌تر به سیم‌های زیاد اگر بتوانیم برای هر یک از آن‌ها یک سوراخ خروجی جدا در نظر بگیریم، دیگر مشکل در هم پیچیدن سیم‌ها را هم نخواهیم داشت.

قراردادن داخل کشو و کابینت‌ها

اگر سیم‌ها در نزدیکی میز تلویزیون، کابینت یا دراور بودند، می‌توانیم از کشوهای این وسایل برای مخفی کردن سیم‌ها استفاده کنیم. کافی است پشت کشوها یک سوراخ خروجی ایجاد کنیم و سیم‌ها را از آن قسمت عبور بدهیم.

چسباندن استیکر روی آن‌ها

گاهی وقت‌ها محل قرار گیری پریزهای برق جوری است که بعضی از سیم‌ها به صورت آویزان شده باقی می‌مانند و ظاهر بدی پیدا می‌کنند. مثل سیم ال‌سی‌دی‌هایی که روی دیوار نصب می‌شوند و فاصله‌اشان با پریز برق زیاد است. یکی از بهترین راه‌ها برای پوشاندن ظاهر بد سیم‌هایی که روی دیوار آویزان شده‌اند، استفاده از استکیرهای آماده یا دست‌ساز است. این استکیرها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار موجودند. با استفاده از این استیکرها، نه تنها ظاهر بد سیم دیگر دیده نمی‌شود، بلکه دیوارهای خانه‌مان زیباتر هم می‌شوند.

بیشتر بخوانید
انتخاب فرش مناسب منزل باید چه طور انجام شود؟

سیم‌های زیاد

نقاشی کردن

یک راه دیگر برای نظم و ترتیب دادن به سیم‌های زیاد این است که به جای استفاده از استیکر از نقاش بخواهیم اطراف استیکر را مطابق سلیقه‌مان نقاشی کند. امروزه طرح‌های مینیمال و زیبای زیادی مخصوص همین کار وجود دارد که می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم. با کمی جست‌وجو در اینترنت می‌توانیم تعداد زیادی از این طرح‌ها را پیدا کنیم. البته این راهکار در صورتی قابل اجراست یا صاحب‌خانه باشیم و یا رضایت صاحب‌خانه را برای نقاشی خانه گرفته باشیم وگرنه احتمالاً باید به فکر اجاره خانه جدید باشیم!

استفاده از کلیپس و گیره‌ی نگهدارنده

کلیپس‌های نگهدارنده‌ی سیم‌، محصولات جدیدی هستند که امروز در بیشتر فروشگاه‌های لوازم‌التحریر پیدا می‌شوند. به کمک این کلیپس‌ها می‌توانیم سیم‌های بلند را جمع کنیم تا به اندازه‌ی دلخواهمان کوتاه شوند. خوبی این روش این است که مشکل همیشگی گم کردن سوکت سر سیم‌ها و گره‌خوردن آن‌ها حل می‌شود. اگر کلیپس‌های مخصوص این کار را در هیچ مغازه‌ای پیدا نکردیم، می‌توانیم از گیره‌های معمولی نگهدارنده‌ی کاغذ هم برای این کار استفاده کنیم.

استفاده از لوله‌ی باریک

اگر یک دسته سیم داریم که در یک ارتفاعی آویزان شده‌اند و پشتشان یک دیوار سفید رنگ قرار دارد، می‌توانیم از یک لوله‌ی سفیدرنگ پلاستیکی با ضخامت مناسب استفاده کنیم و سیم‌ها را از داخل آن عبور دهیم. به خاطر سفید بودن دیوار این لوله خیلی مشخص نخواهد بود و سیم‌ها هم به خوبی پنهان می‌شوند.

بیشتر بخوانید
کمد دیواری جدید اتاق خواب جدید مدرن و راهنمای خرید براساس مدلهای بازار

نصب کردن با بست در پشت مبلمان و میز

اگر سیم‌هایمان از این سر اتاق به آن سر اتاق کشیده‌ شده‌اند و در سر راهشان مبلمان و میز قرار دارد، می‌توانیم با استفاده از بست‌های کوچک سیم‌های زیاد را به این وسایل بچسبانیم. به این ترتیب خطر گیر کردن به سیم‌ها و زمین خوردن در خانه هم از بین می‌رود. از این بست‌ها برای نصب سیم‌ها روی دیوار هم می‌توانیم استفاده کنیم. به هر حال حتی اگر هیچ کدام از روش‌های بالا برایمان قابل اجرا نباشند، تعدادی بست کوچک در بیشتر خانه‌ها پیدا می‌شود و این روش احتمالاً به کار بیشتر ما می‌آید.

دورهمی

 

یک روش دیگر که برای همه قابل اجراست، جمع کردن و بستن سیم‌های زیاد با کش‌موی زنانه است. اگر در خانه کش‌موی زنانه‌ای دارید که شل شده و دیگر قابل استفاده نیست، می‌توانید از آن برای جمع کردن سیم‌ها استفاده کنید.

 

خیلی وقت‌ها با یک راهکار ساده مثل نگهداری چند گلدان یا رنگ آمیزی بخش‌های مختلف خانه می‌توانیم تغییرات زیادی در ظاهر خانه ایجاد کنیم. راهکارهایی که در این مطلب نام بردیم هم با حل کردن مشکل سیم‌های زیاد وسایل مختلف، کمک می‌کنند که خانه‌مان مرتب‌تر و زیباتر به نظر بیاید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید