سرویس بهداشتی خانه را چطور به بهترین شکل مرتب کنیم؟

0 176

چه سرویس بهداشتی کوچکی داشته باشیم و چه شیک و بزرگ باید همه‌چیز را طوری مرتب کنیم که بتوانیم بهترین استفاده را از آن داشته باشیم. سرویس بهداشتی جایی است که هرچقدر تمیزتر باشد راحت‌تر هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر ظرف شامپو یا صابون زیر پا نیفتاده باشد یا همه‌چیز جایی قرار گرفته باشد که دسترسی به آن‌ها آسان باشد می‌توان گفت سرویس منظم و مرتبی داریم. اهمیت نظم و ترتیب و زیبایی سرویس بهداشتی تا جایی است که خیلی از افراد در بازدید برای رهن یا اجاره خانه ابتدا به سراغ سرویس بهداشتی می‌روند و اگر این فضای کوچک مرتب و تمیز نباشد خانه به دلشان نخواهد نشست.

سرویس بهداشتی

برای مرتب کردن سرویس بهداشتی باید چه کار کنیم؟

وسایل مصرف‌شده یا اضافی را بیرون ببریم.

مهم نیست می‌خواهیم کجا را تمیز کنیم، ایده خوبی است اگر قصد مرتب کردن جایی را داریم ابتدا وسایل اضافی را بیرون ببریم؛ وسایلی مانند کیسه‌زباله، کرم‌های خشک‌شده، دستمال‌کاغذی و … . با این کار نقاطی که در حالت عادی معلوم نیستند و اغلب در طول زمان گردوخاک گرفته‌اند را بهتر می‌بینیم.

طبقه‌ها و کمدها را مرتب کنیم

حالا نوبت وسایلی است که در سرویس قرار دارند و معمولاً از آن‌ها استفاده می‌کنیم. لوازم بهداشتی و شوینده‌ها را به دسته‌بندی‌های مختلف تقسیم کنیم. آن‌هایی که بیشتر نیاز داریم را جایی قرار دهیم که بیشتر کاربرد دارند و آن‌هایی که کمتر استفاده می‌کنیم را در کمد یا کابینت بر اساس اندازه یا رنگ مرتب کنیم.
اگر در سرویسمان قفسه داریم تا جای ممکن محصولاتی را روی آن بگذاریم که دائماً مصرف می‌کنیم. علاوه براین سعی کنیم حداقل دوسوم فضای قفسه‌ها خالی باشد. به‌طور مثال صابون را سمت راست سینک قرار دهیم و یا کرم پودری که کمتر می‌زنیم را پشت و یا کناره‌ها بگذاریم.

بیشتر بخوانید
ساختمان دو طبقه ساده ایرانی و زیباترین نماهای بیرونی

ساعتفراموش نکنیم که مرتب کردن حمام و دست‌شویی نباید برایمان وقت‌گیر و سخت باشد. هدفمان باید درست کردن فضای بیشتر و استفاده راحت‌تر از همه‌چیز باشد، تغییراتی کوچک که بتوانند تفاوتی بزرگ در زندگی روزانه‌مان ایجاد کنند.

 

از جداکننده‌های کشو استفاده کنیم

حمام و دست‌شویی جز اتاق‌هایی هستند که وسایل کوچک بسیاری دارند. اگر کشویی در حمام برای نگه‌داری شامپوها، کرم‌ها و محصولات آرایشی داریم می‌توانیم از جداکننده‌ها برای دسترسی راحت‌تر به همه‌چیز استفاده کنیم.
همین‌طور می‌توانیم جای بخصوصی برای نگه‌داری وسایل هر کس در نظر بگیریم تا هر روز صبح همه راحت‌تر همه‌چیز را پیدا کنند.

همیشه آن را تمیز نگه داریم

پس از تمیز کردن سرویس بهداشتی همه چیز را سر جای خود قرار دهیم. با این کار هم نگه‌داری روزانه ساده‌تر می‌شود و هم سریع‌تر می‌توانیم برای دفعات بعد آن را مرتب کنیم. به این ترتیب می‌توانیم نظافت خانه را در زمان کمتری انجام دهیم.

مرتب کردن سرویس بهداشتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید