مرتب کردن اتاق خواب با روش هایی ساده و آسان و تنها در چند دقیقه

0 2,538

هر روزمان در اتاق‌خواب شروع و تمام می‌شود بنابراین تمیز نگه‌داشتن و مرتب کردن اتاق خواب حالمان را خوب می‌کند. کشوهای نامنظم، کمد نامرتب و لباس‌های ریخته شده روی زمین، هیچ‌کس دوست ندارد با دیدن این صحنه از خواب بیدار شود اما چه اتاقمان کوچک باشد چه بزرگ با کمی برنامه‌ریزی و کمی تغییر دکوراسیون اتاق خواب می‌توانیم اتاقی منظم داشته باشیم.

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده یکی از راه‌هایی است که می‌تواند در مرتب نگه داشتن اتاق به شما کمک کند اما برای نظافت باید راهکارهای دیگری را هم در نظر بگیرید.

مرتب کردن اتاق خواب

چگونه کمد لباس مرتب داشته باشیم؟

  1. نحوه مرتب کردن کمد لباس باید بصورتی باشد که بتوانیم سیستمی برای آویزان کردن لباس‌هایمان در هنگام مرتب کردن اتاق خواب در نظر بگیریم. همه شلوارها را در یک سمت کمد قرار دهیم، پیرهن‌های یقه دار را در سمت دیگر. همچنین می‌توانیم بر اساس طول، موقعیت یا فصل نیز لباس‌ها را دسته بندی کنیم. علاوه بر این یادمان باشد که برای هر لباسی، آویز مناسب داشته باشیم.
  2. پس از تفکیک لباس‌ها در کمد بر اساس نوع، نوبت رنگ است. برای طبقه بندی داخل کمد لباس طیف رنگی مختلف را کنار هم بگذاریم با این روش راحت‌تر و سریع‌تر می‌توانیم لباس‌های هر روزمان را انتخاب و ست کنیم.
  3. بافت ها و تی‌شرت‌ها، لباس‌هایی هستند که نمی‌توانیم آن‌ها را آویزان کنیم چون تغییر شکل و اندازه می‌دهند برای همین باید آن‌ها را تا کرده و در کشو بگذاریم. می‌توانیم از جداکننده‌ها برای اختصاص هر قسمت در زمان مرتب کردن اتاق خواب استفاده کنیم تا جوراب‌ها، کمربندها و … در یک کشو به‌راحتی قابل دسترس باشند.
بیشتر بخوانید
لیست تمام وسایل خانه برای اسباب کشی را چطور تهیه کنیم؟

چگونه اتاقی مرتب داشته باشیم یا در مرتب کردن اتاق‌خواب باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

  1. فضای زیر تخت بهترین جایی است که می‌توانیم لباس‌های فصل‌های دیگر و کفش‌هایمان را نگه داریم. فقط حتماً پیش از قرار دادنشان زیر تخت را تمیز کنیم و مطمئن شویم که خشک و بدون گردوخاک است.
  2. نیازی نیست برای مرتب کردن اتاق خواب کفش‌هایمان را هم در اتاق‌خواب کنار بقیه لباس‌ها بگذاریم. اگر فضای مناسب دیگری در آپارتمانمان داریم کفش‌ها را به آنجا انتقال دهیم.
  3. اگر قصد خرید میزهای کنار تخت را داریم حواسمان باشد که حتماً دو کشو داشته باشند تا بتوانیم وسایل کوچکمان را در آن‌ها بریزیم. همچنین این فضا را محدود به قراردادن دو شی مانند چراغ‌خواب یا ساعت کنیم تا تمیزتر به نظر برسد.
  4. وسایل غیرضروری را از اتاق‌خواب بیرون ببریم؛ هرچه اتاقمان کوچک‌تر باشد زودتر به‌هم‌ریخته می‌شود. هر هفته اتاقمان را بررسی کنیم تا رسیدهای تاریخ گذشته، تگ لباس‌ها و جعبه‌های دستمال کاغذی را جمع کرده و دور بریزیم.
  5.  همه آنچه در اتاق‌خواب نیاز داریم یک تخت و فضایی برای وسایل موردنیازمان است. سعی کنیم برای هر چیزی فضای بخصوصی در کمد در نظر بگیریم تا همیشه اتاقی مرتب داشته باشیم.

مرتب کردن اتاق خواب

منبع: وبلاگ آدرس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید