مدل پرده اتاق خواب دخترانه همراه با تصاویری از مدلهای ۲۰۱۹

0 2,941

از عناصر تأثیرگذار در دکوراسیون خانه مدل پرده‌ها است این مورد به خصوص برای اتاق خواب موضوع مهم و حساسی است. پرده‌ها علاوه بر زیبایی میزان نور ورودی به اتاق خواب و پوشیدگی اتاق خواب را هم تأمین می‌کنند. مدل‌های پرده اتاق‌های دخترانه بسیار متنوع و متناسب با سلیقه‌های گوناگون هستند. اگر می‌خواهید اتاق خوابی آرامش‌بخش و جذاب داشته باشید پس یک انتخاب ایده آل در مدل پرده اتاق خواب دخترانه می‌تواند شما را به هدفتان نزدیک‌تر کند.

 انتخاب جنس پرده اتاق خواب دخترانه

پرده علاوه بر این که مانع دیده شدن خانه از بیرون می‌شود، در تکمیل دکوراسیون داخلی نیز نقش به سزایی دارد. جنس پرده بسته به دکوراسیون اتاق خواب و شرایط قرارگیری پنجره متفاوت است. نور و میزان نوری که دوست دارید در اتاق خواب هنگام روز داشته باشید در انتخاب مدل پرده اتاق خواب دخترانه تأثیر زیادی دارد. اگر پرده‌های ضخیم نصب می‌کنید و می‌خواهید برای استفاده از نور روز آن‌ها را کنار بزنید حتماً از زیر پرده (آستر) استفاده کنید تا مانع از دید به درون اتاق خواب شود.

مدل پرده اتاق خواب دخترانه

اگر پنجره اتاق خواب شما به نحوی است که از بیرون به داخل دید دارد، پرده حریر انتخاب مناسبی نیست. پرده‌های پارچه‌ای که چندان جلوی نور را نمی گیرند انتخاب مناسب تری برای مدل پرده اتاق خواب دخترانه است. اگر تصمیم دارید از حریر یا کتان استفاده کنید زیر پرده را حتما داشته باشید تا علاوه بر حفظ حریم شخصی نور مستقیم آفتاب پرده‌ها را فرسوده نکند.

مدل پرده اتاق خواب دخترانه

اگر با نور زیاد رابطه‌ای ندارید و می‌خواهید اتاق خوابتان همیشه تاریک و تیره باشد، بهترین انتخاب مخمل در رنگ‌های گرم و متضاد هم برای جلوگیری از یکنواخت شدن محیط برای مدل پرده استفاده کنید. مثلاً صورتی و خاکستری، قهوه‌ای تیره و زرد و …

انتخاب رنگ مدل پرده اتاق خواب دخترانه ایرانی

معمولاً برای رنگ پرده به سایر دکوراسیون اتاق خواب باید توجه شود. رنگ‌ها تأثیر زیادی در میزان آرامش فضای داخلی شما دارد، برای پرده اتاق خواب از رنگ‌های ملایم و آرامش‌بخش استفاده کنید. می‌توانید رنگ آن را با رو تختی ست کنید. اگر رنگ پرده را هماهنگ با رنگ سرویس خواب انتخاب کنید، اتاق خواب ظاهری مرتب‌تر و جدی‌تر پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
تعمیرات خانه را چطور سریع‌تر و با هزینه کمتر خودمان انجام دهیم

اگر می‌خواهید تخت خواب، کمد و یا سایر اشیاء داخل اتاق بیشتر دیده شوند، پرده‌ای هم رنگ با رنگ دیوار‌ها انتخاب کنید، اما اگر وسایل شما ساده هستند، یک پرده با طرح‌های زیبا و یا تک رنگ، اما با رنگی زنده و زیبا، انتخاب مناسبی خواهد بود. انتخاب یک پرده با رنگ‌های خنثی که بلندی آن تا روی زمین ادامه داشته باشد، ظاهری شیک و مدرن به اتاق خواب شما خواهد بخشید.

مدل پردهای جدید اتاق خواب 2019

برای ایجاد اتاق خوابی جذاب‌تر و چشم‌گیر‌تر، استفاده از رنگ‌های متضاد و ایجاد کنتراست، بسیار تأثیر گذار خواهد بود. در اتاق‌های کوچک، استفاده از پرده‌های روشن و نازک باعث می‌شود تا فضا بازتر و بزرگ‌تر دیده شود.

مدل پرده‌های جدید اتاق خواب 2019 مدل پرده جدید اتاق خواب 2019

انتخاب مدل دوخت پرده اتاق خواب

انتخاب مدل پرده اتاق خواب دخترانه ارتباط مستقیم با دکوراسیون اتاق خواب دارد. اگر اتاق خواب بزرگ باشد و تختخوابی کلاسیک داشته باشد، پرده والان‌دار با تم کلاسیک گزینه مناسبی است.

استفاده از پرده‌های کرکره‌ای و زبرا که باز و بسته کردن آن‌ها بسیار راحت است نیز ظاهری مدرن و جدی به اتاق خواب می‌بخشند. به ویژه برای اتاق خواب دختران در سنین کم می‌توانید پرده‌های کرکره‌ای رنگی با طرح‌های کارتونی را انتخاب کنید. با استفاده از پرده زبرا و کرکره‌ای در اتاق خواب کودک می‌توانید شب‌ها اتاق را تاریک کرده و روز‌ها برای استفاده از نور روز، از قسمت‌های روشن پرده استفاده کرده و اتاق را روشن کنید.

مدل دوخت پرده اتاق خواب

یکی از مزیت‌های استفاده از پرده ساده در اتاق خواب این است که می‌توان آن را با هر نوع دکوراسیون هماهنگ کرد. انتخاب رنگ تاثیر زیادی بر روی این طرح دارد. رنگ‌های قهوه‌ای و یا طلایی اتاق خواب را لوکس می‌کند؛ و رنگ‌های گرم و ترکیبی مثل رنگ‌های صورتی و سفید، زرد و سبز، صورتی و سبز روشن و … مناسب هستند. اشکال عروسکی و فانتزی مناسب کودکان است و پرده‌هایی با مدل‌های ساده و طرح دار برای اتاق خواب نوجوانان دختر انتخابی ایده آل محسوب می‌شوند.

مدل دوخت پرده اتاق خواب

پرده‌های چندلایه جلوه‌ای لوکس به اتاق خواب می‌دهند؛ با دو نوع ضخیم و نازک و شفاف و آویزان کردن آن‌ها با ترتیب دلخواه مدل پرده اتاق خواب دخترانه جذابی خواهید داشت.

بیشتر بخوانید
آمادگی خرید خانه: چطور برای خرید خانه جدید آماده شویم؟

یکی از جدیدترین مدل‌های پرده مدل پرده پانچی است که با پارچه مخمل، پارچه گونی بافت و پارچه‌های کتان چاپی دوخته می‌شود. این مدل از پرده در سال ۲۰۱۹ بسیار رواج داشتند.

اندازهٔ پرده در نمای اتاق نقش مهمی دارد و مماس شدن پرده با کف، نمایی باشکوه ایجاد می‌کند.

سبک‌های مدرن در حال حاضر خیلی پرطرفدار هستند، اگر سبک اتاقهای دیگر خانه مانند پذیرایی اسپرت است حتما از سبک‌های مدرن استفاده کنید.

پرده اتاق

طرح‌های گل‌دار پرده که شامل شکل‌های گل، شاخه، برگ و درختان هستند، رنگ‌های متنوع آن‌ها جلوه‌ای جذاب به اتاق خواب می‌دهند و فضای صمیمی در آن ایجاد می‌کند. به یاد داشته باشید که این نوع طرح اغلب مناسب دکوراسیون کلاسیک و تلفیقی است.

چیدمان اتاق خواب

برای اتاق‌هایی که به سبک مدرن و امروزی دکور شده‌اند، بهتر است از پرده‌هایی که دارای شکل هندسی هستند، استفاده کنید.

طرح راه راه پرده‌ها را می توان در هر سبک دکوراسیونی استفاده کرد. طرح راه راه افقی، پنجره را عریض‌تر و طرح راه راه عمودی، پنجره را بلند‌تر نشان خواهد داد.

برای زیبایی اتاق خواب می‌توانید از پرده‌های روی تخت خواب هم استفاده کنید. پرده تخت خواب از مدل‌های تزیینی است که معمولاً حریر ساده و یا حریر شیشه‌ای در آن بکار می‌رود.

طراحی داخلی

برای مدل پرده اتاق دخترانه حتماً سن فرزندتان را در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که پرده انتخابی دست کم سه سال قرار است برای شما کارایی داشته باشد پس طرح‌های بسیار فانتزی برای اتاق کودکان در حال رشد چندان مناسب نیست.

سخن پایانی

برای انتخاب مدل مناسب پرده اتاق دخترانه باید علاوه بر دکوراسیون اتاق به جنس پرده، رنگ و نوع دوخت و طرح آن دقت خاصی داشته باشید تا ظاهری چشم‌گیر را در کنار کارایی مناسب که از پرده انتظار دارید؛ برای اتاق خواب فراهم کنید. کافی است در انتخاب رنگ پرده اتاق خواب یا مدل پرده اتاق خـواب دخترانه کمی اشتباه و یا کوتاهی کنید؛ در این حالت حتی اگر بهترین دکوراسیون اتاق خواب و بهترین وسایل اتاق خواب را داشته باشید؛ باز هم به آنچه از دکوراسیون اتاق خواب انتظار داشتید نمی‌رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید