محله گردی در محله جدید در هنگام بازدید خانه چه مزایایی دارد؟

0 371

محله گردی در محله جدید کاری لوکس و غیرضروری نیست! انتخاب خانه شباهت زیادی به ازدواج دارد. زمانی که می‌خواهید ازدواج کنید، نه تنها باید به ویژگی‌های آدمی که قرار است همسر آینده‌ شما باشد توجه کنید، بلکه توجه به ویژگی‌ها و روحیات خانواده‌ او هم اهمیت زیادی دارد. در انتخاب خانه هم باید به این نکته دقت کنید که اگر خانه‌ مطلوبتان در محله‌ای نامناسب قرار دارد، به زودی به دردسرهای زیادی می‌افتید. محله گردی در محله جدید کمکتان می‌کند تا همه‌ جوانب انتخاب خانه در نظر بگیریم. برای این کار نکاتی وجود دارد که توجه به آن‌ها در محله گردی بسیار مهم است:

مسیرها و سیستم حمل و نقل عمومی محله جدید

یکی از مهم‌ترین مسائل در انتخاب خانه، توجه به مسیرهای پررفت‌وآمدمان است. بهتر است تا جای ممکن در محله‌ای خانه بگیرید که نزدیک به محل کارتان و خانه‌ افرادی باشد که رفت‌وآمد زیادی با آن‌ها داریم. نکته‌ بعدی توجه به مسیرهای رفت‌وآمد، وضعیت ترافیک و ساعت‌های پیک ترافیک است. بهتر است تمام مسیرها را بررسی کنید، از آدم‌هایی که مدت زیادی است در آن محله زندگی کرده‌اند کمک بگیرید و بهترین مسیرها را برای رسیدن به مقصدهای اصلی‌تان انتخاب کنید. در نهایت برای محله گردی در محله جدید باید به سیستم حمل و نقل عمومی هم توجه داشته باشید. بهتر است محله شما نزدیک به ایستگاه مترو و اتوبوس باشد تا هزینه‌های رفت‌وآمدتان بیشتر از هزینه‌ای که برای کرایه‌ خانه می‌پردازید نباشد!

بیشتر بخوانید
دکوراسیون اتاق‌ پذیرایی را چطور انجام دهیم که اتاقمان بزرگتر نشان داده شود

امکانات محله جدید

موقع محله گردی در محله جدید باید به این مسئله دقت کنید که وجود بعضی از امکانات در آدرس هر محله‌ای ضروری است. در صورتی که خلاف این باشد، وقت زیادی را از دست می‌دهید و به دردسرهای بسیاری می‌افتید. امکانات ساده‌ای مثل نانوایی، سوپرمارکت و میوه‌فروشی از این دست امکانات محسوب می‌شوند. علاوه بر امکانات اولیه، بهتر است در محله‌ای که انتخاب می‌کنید خشک‌شویی، درمانگاه و رستوران هم باشد تا در صورت نیاز وقت زیادی برای رسیدن به این فضاها هدر ندهید. اگر کودک محصلی دارید، تا حد امکان در محله‌ای ساکن شوید که مدرسه و امکانات آموزشی مثل کتابخانه داشته باشد.

نکته‌ دیگر این است که هرکس با توجه به سبک زندگی ویژه‌ای که دارد به امکانات خاصی هم نیاز پیدا می‌کند، مثلاً بعضی‌ها دوست دارند هر روز پیاده‌روی کنند، یا به باشگاه و استخر بروند. در این صورت باید به نیازهای روزمره‌تان توجه کرده و آن‌ها را در محله‌ جدید جست‌وجو کنید.

محله گردی در محله جدید در هنگام بازدید خانه چه مزایایی دارد؟

امنیت محله

شاید بتوان گفت امنیت محله یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید در انتخاب خانه‌ جدید در نظر بگیرید. اما چگونه این معیار را به خوبی اندازه‌گیری کنید؟ اول از هر چیز، حسی که با محله گردی در محله جدید می‌گیرید تا حد زیادی کمکتان خواهد کرد. علاوه بر آن می‌توانید در اینترنت تحقیق کنید یا با آدم‌هایی که اطلاعاتی درباره‌ محله دارند حرف بزنید. فراموش نکنید که برای شناخت بیشتر خوب است هم در روز و هم در شب سری به محله بزنید و با دیدی موشکافانه تمام نشانه‌ها را بررسی کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.

ظاهر و آراستگی محله جدید

بدون شک ظاهر محله در حس و حالتان تأثیر زیادی خواهد گذاشت. شاید در ظاهر این نکته از بقیه‌ موارد کم‌اهمیت‌تر باشد. اما در بلندمدت روحیه‌ شما تحت تأثیر فضای کلی محله و ظاهر و آراستگی آن قرار خواهد گرفت. فراموش نکنید که ظاهر و تمیزی محله نشان‌دهنده‌ فرهنگ غالب آن محله است.

بیشتر بخوانید
نکات مهم خرید خانه و موارد نهفته‌ای که در بازدید از خانه باید به آن توجه کنید

نکته  اگر به هنگام بازدید از خانه و محله گردی در محله جدید با دقت به این نکات توجه کنید و همه‌ جوانب را در نظر بگیرید میزان اشتباه و پشیمانی حاصل از انتخاب اشتباهتان به حداقل می‌رسد و هم‌زمان از زندگی در خانه و محله‌ جدیدتان لذت خواهید برد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید