لوازم خانه دانشجویی

یکی از دغدغه‌های دانشجوها و خانواده آن‌ها، زمانی که فرزندشان در دانشگاه شهر دیگری پذیرفته می‌شود، هزینه‌های اسکان او در طول مدت دانشجویی است. این موضوع به خصوص برای کسانی که به جای خوابگاه به سراغ خانه دانشجویی می‌روند جدی‌تر است. زندگی در خانه دانشجویی به معنای تشکیل یک زندگی مستقل از صفر است. یعنی علاوه بر هزینه خرید یا اجاره خانه، باید هزینه خرید لوازم مورد نیاز خانه دانشجویی را هم در نظر گرفت.

اما واقعیت این است که برای کم کردن این هزینه‌ها راه‌های زیادی وجود دارد. به طور مثال نیازی نیست که برای یک خانه دانشجویی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را تهیه کنید و برای شروع می‌توان به خرید لوازم ضروری اکتفا کرد. همچنین بسیاری از این وسایل در خانه پدر و مادر موجودند و می‌توانید همان وسایل کهنه و قدیمی که دیگر استفاده نمی‌شوند را قرض بگیرید. یک راه دیگر هم خرید لوازم دست‌دوم یا لوازم ارزان‌قیمت‌تر است.

در این مطلب قصد داریم مکان‌هایی را که می‌توانید برای خرید لوازم مورد نیاز خانه دانشجویی، با قیمت ارزان‌تر به آن‌ها مراجعه کنید را معرفی کنیم.

بازارها و مراکز دست‌دوم فروشی در تهران

تهران، منطقه ۱۲، سمساری‌های خیابان مدنی

در منطقه ۱۲ تهران و محله نظام آباد، چندین کوچه و خیابان وجود دارد که می‌توانید برای خرید لوازم دست‌دوم به آن‌ها مراجعه کنید. مهم‌ترین این خیابان‌ها خیابان مدنی است که این روزها به یکی از بازارهای سمساری فروشی تهران تبدیل شده و با کمی صبر و حوصله و جست‌وجو میان لوازم دست‌دوم، در مغازه‌های آن می‌توانید هر نوع وسیله‌ای که به دنبالش هستید را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید
زندگی دانشجویی راحت ؛ خرده‌ریزهای به دردبخور خانه دانشجویی

شیطون بازار یا همان خلازیر

خلازیر خیابانی در منطقه نوزده و بزرگ‌ترین بازار دست‌دوم فروشی در تهران است که سال‌هست با نام شیطون بازار شناخته می‌شود. در این محله لوازم دست دوم از اقصی نقاط شهر جمع‌آوری شده و روزانه عده زیادی برای خرید و فروش این وسایل به آن مراجعه می‌کنند.

خلازیر مغازه‌های رسمی سمساری و دست‌دوم فروشی زیادی دارد، اما در کنار آن دست‌فروش‌های زیادی هم دیده می‌شوند که برخی از لوازم آن‌ها دزدی است. بنابراین اگر برای خرید وسیله به این محل مراجعه می‌کنید باید حسابی حواستان را جمع کنید. نکته جالب اینجاست که خریداران خلازیر فقط اهالی و ساکنین تهران نیستند. بلکه روزانه بخش زیادی از لوازم این بازار، توسط ساکنین شهرستان‌ها (برای مصرف شخصی یا خرید و فروش) خریداری می‌شوند.

وب‌سایت‌های آنلاین

در حقیقت ساده‌ترین راه برای خرید لوازم دست دوم در دنیای جدید مراجعه به وبسایت‌های آنلاین مثل شیپور است. در این وبسایت‌ها امکان جست‌وجو و یافتن آگهی وسایل مورد نظر، در تمام نقاط شهر وجود دارد و به این ترتیب هم در زمان شما صرفه‌جویی می‌شود و هم جنس دلخواهتان را می‌یابید. اما نکته اینجاست که ممکن است برخی آگهی‌های موجود در این سایت‌ها تقلبی باشند؛ پس بهتر است دقت کافی را در این موارد داشته باشید.

لوازم مورد نیاز خانه دانشجویی

بازارهای لوازم مورد نیاز خانه دانشجویی ارزان‌قیمت در تهران

بازار مبل چهاردانگه و مرتضی‌گرد

اگر به دنبال خرید مبلمان و سرویس خواب و سایر وسایل این‌چنینی، با قیمت مناسب هستید، بهتر است به سراغ بازار مبل یافت‌آباد یا فروشگاه‌های لوکس نروید. بازار مبل چهاردانگه در اتوبان آزادگان (خروجی آیت‌الله سعیدی) یکی از بازارهای ارزان‌قیمت در این حوزه به شمار می‌رود و دلیل آن هم این است که مغازه‌دارها عمدتا خودشان تولیدکننده هستند. علاوه بر این، خرید و فروش مبلمان به صورت قسطی هم در این بازار انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید
مقررات خوابگاه دانشجویی ; مهم‌ترین نکاتی که باید بدانید

بازار مبل مرتضی گرد هم که در بزرگراه آزادگان واقع شده، در حقیقت اولین تولیدکننده مبلمان شهر است که در سال‌های اخیر علاوه بر تولید، به خرید و فروش محصولات هم می‌پردازد. قیمت مبلمان در این بازار بسیار ارزان‌تر از مناطق دیگر و در عین حال، کیفیت محصولات بسیار بالاست.

بازار لوازم آشپزخانه ارزان‌قیمت

اگر به دنبال خرید لوازم آشپزخانه با قیمت مناسب هستید، یک گزینه پیش روی شماست، میدان شوش. در این محل شما می‌توانید از ریزترین و جزئی‌ترین لوازم تا وسایل بزرگ و ضروری را با تنوع و قیمت مناسب پیدا کنید.

خرید تمام لوازم مورد نیاز خانه دانشجویی در بازار عبدل آباد

اما مورد آخر که برای تهیه تمام لوازم مورد نیاز خانه دانشجویی پاسخگوست، بازار عبدل آباد است. شما می‌توانید برای خرید مبلمان، لوازم آشپزخانه و اتاق‌خواب، و … به بازار عبدل آباد مراجعه کرده و وسایل مورد نیازتان را با قیمت مناسبی خریداری کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*