قفسه لباس به نظم و زیبایی اتاق‌های شما کمک می‌کند

0 115

وقتی‌که هوا سرد می‌شود حجم لباس‌ها افزایش می‌یابد یعنی افراد با لباس‌های تابستانی، خنک و سبک خداحافظی می‌کنند و به‌جای آن‌ها لباس‌های سنگین و ضخیم مثل پالتو و کاپشن را بیرون می‌آورند، پس منطقی است که در فصول سرد، افراد دچار کمبود جا برای لباس‌های خود بشوند. به همین دلیل بهتر است که لباس‌های تابستانی را در قفسه های لباس که حالت انبار دارند و مورد نیاز نیست منتقل کنید و لباس‌های زمستانی را در قسمت‌های قابل‌دسترس قفسه لباس قرار دهید.

لازم به ذکر است که برای مرتب نگه‌داشتن لباس‌ها و همین‌طور نظم داشتن اتاق‌خواب باید از قفسه لباس و یا کمد استفاده کرد تا در این صورت دیگر لباس‌ها چروک و خراب نشوند که وقتی برای رفتن به میهمانی خواستید از آن‌ها استفاده نمایید، بتوانید خیلی سریع لباس موردنظر خود را از قفسه لباس پیدا کنید. اگر خانه‌ی شما کمد دیواری یا قفسه لباس نداشته باشد و یا کمبود جا داشته باشید، با ایده‌هایی که در این مقاله در اختیار شما قرار می‌دهیم، می‌توانید یک اتاق‌خواب مرتب و همین‌طور لباس‌هایی چیده شده و منظم داشته باشید.

ایده‌هایی برای قفسه های لباس

کنار گذاشتن لباس‌های قدیمی

قبل از هر کاری شما باید لباس های قدیمی و لباس های جدید خود را تفکیک کنید یعنی لباس‌های قدیمی را کنار بگذاریم، شاید این ایده ازنظر شما عجیب باشد چون اکثر افراد عادت کرده‌اند که کلا لباس‌هایی را هم که به دردشان نمی‌خورد را نگه می‌دارند ولی با تفکیک لباس ها قطعا حجم لباس‌های شما کمتر می‌شود و راحت‌تر می‌توانید از قفسه های لباس موجود استفاده کنید.

چیدن لباس‌ها در کمد ساختگی

وقتی خانه‌ای دارید که کمد کافی برای رفع نیازهای شمارا ندارد، پس باید دست‌به‌کار شوید و برای خود قفسه لباس بسازید. این امکان برای شما وجود دارد که یک قفسه‌بندی ساده انجام دهید و با کار گذاشتن ریل و لوله، جایی را برای آویزان کردن لباس‌ها در این قفسه لباس ایجاد نمایید و در آخر هم برای اینکه قفسه لباس را که ساختید، دید نداشته باشد می‌توانید جلوی آن‌ را با یک پرده‌ی زیبا بپوشانید تا ازلحاظ ظاهری هم به دکوراسیون داخلی منزل شما بیاید و هر موقع هم که به لباس احتیاج داشتید، پرده را کنار می‌زنید و لباس موردنیاز خود را به‌راحتی پیدا می‌کنید.

مرتب کردن لباس‌ها بر اساس نوع آن‌ها

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید برای فرار از کمبود جا انجام دهید، این است که لباس‌های خود را بر اساس کاربردی که دارند در قفسه های لباس بچینید مثلا لباس‌زیر، لباس‌خواب، تی‌شرت و شلوار روزمره، تی‌شرت ها را در یک قسمت و شلوار رسمی، پیراهن، دامن، مانتو، ژاکت و پالتو را در قسمت دیگر بچینید یا آویزان نمایید. یا مثلا می‌توانید این لباس‌ها را در چندین کشو جای دهید به این صورت که کشوی اول لباس‌خواب و زیر، تی‌شرت‌ها، شلوارها و بعد هم ژاکت‌ها را قرار دهید و سعی کنید که لباس‌های بافتنی را در کنار لباس‌های دیگر قرار ندهید که پرز به آن‌ها ندهد.

بیشتر بخوانید
مبلمان آکریلیک انتخابی مناسب برای خاص پسندان

می‌توانید لباس‌ها را در ۴ کشو مرتب کنید، همچنین به ترتیب لباس‌زیر و خواب، تی‌شرت‌ها، شلوارها و درنهایت ژاکت‌ها را در هر طبقه قرار دهید سپس مانتو و پالتو را نیز از رخت‌آویز آویزان کنید.

نظم دهی لباس‌ها به شکل متفاوت

یکی دیگر از گزینه‌هایی که شما برای مقابله با کمبود قفسه لباس‌دارید، این است که می‌توانید جعبه‌هایی را در ابعاد و اندازه‌های متفاوت خریداری نمایید و لباس‌های خود را به شکلی که دسته‌بندی‌شده باشند، خیلی منظم قرار دهید و مثلا می‌توانید به این صورت که یک جعبه شلوار یکی دیگر جوراب و به ترتیب لباس‌های دیگر را هم تفکیک کنید.

لباس‌های آویزانی جدا از تا کردنی

دانستن این موضوع که چه لباس‌هایی را باید آویزان کنید و کدامشان را در قفسه لباس تا کنید، خیلی مهم است مثلا باید بدانید که لباس‌هایی با جنس کتان و نخ خیلی زود چروک می‌شوند و باید آن‌ها را آویزان نمایید، حتی بهتر است که بلوز، دامن، شلوار، کت و کاپشن را هم اگر جادارید آویزان کنید و در آخر اینکه لباس‌های بافتنی و بعضی از پیراهن‌ها را می‌توانید تا کنید. شما با انجام دادن این کار کمد و قفسه لباس خود را بر طبق نیازهایی که دارید مرتب می‌کنید و علاوه بر این در نظر داشته باشید که از چوب‌لباسی‌های نازک ولی بادوام استفاده نمایید.

استفاده از نظم‌دهنده‌ها

شاید در خانه‌ی شما قفسه لباس و کمدهایی که در اتاق‌دارید، باید نظم پیدا کنند و بهترین و آسان‌ترین راه ممکن این است که از سبدها و باکس‌های نظم‌دهنده استفاده نمایید و همین‌طور اگر به رنگ و طرح این باکس‌ها اهمیت بدهید، باعث می‌شود قفسه های لباس یا کمد شما بسیار زیباتر به نظر برسد.

استفاده از قفسه لباس

این نظم‌دهنده‌ها دو مدل‌دارند یکی از آن‌ها به شکل آویز است که وقتی شلوارها را روی آن‌ قرار می‌دهید به‌هیچ‌عنوان چروک نمی‌شوند و مدل دوم جداکننده‌ی کشو هستند و شما برای نظم دادن و جدا کردن لباس‌هایتان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

چیدمان کفش‌ها در قفسه های لباس

چیدمان درست و اصولی کفش‌ها در قفسه لباس، یکی از موارد تاثیرگذار بر مرتب بودن اتاق‌ها است، ضمنا کفش‌های شما باارزش هستند و باید از آن‌ها به‌خوبی نگهداری کنید. اکثر افراد اولین جایی که برای چیدن کفش‌ها به فکرشان می‌رسد، چیدن در کف کمد است که این‌یک کار بسیار اشتباه به شمار می‌رود زیرا وقتی کمد شما مثلا به دلیل کمبود جا نامرتب می‌شود، لباس‌ها کف کمد و روی کفش‌های شما می‌ریزد و پیدا کردن آن‌ها بسیار کار سختی است.

بهتر است برای کفش‌ها از جایی دیگر مانند قفسه های لباس استفاده نمایید و به‌هیچ‌عنوان از قفسه‌های سیمی برای نگهداری کفش‌ها استفاده نکنید زیرا نه ظاهر خوبی دارند و نه خیلی کاربردی هستند پس بهترین گزینه برای شما قفسه‌ های چوبی هستند. علاوه بر این بهتر است که کفش‌هایی که دارید را بر اساس مدل و کاربردی که دارند بچینید یعنی کفش‌های پاشنه‌بلند یا بوت را در عقب قفسه و کفش‌های روزمره و ورزشی را جلوتر از آن‌ها قرار دهید و هرگز از جعبه‌هایی که داخلشان مشخص نیست، برای چیدن کفش‌های خود استفاده نکنید زیرا زمانی که نیاز به آن کفش‌ها دارید، پیدا کردنشان برای شما بسیار سخت می‌شود.

بیشتر بخوانید
ایمنی خانه خود را در برابر حوادث پیش بینی نشده و بلایای طبیعی تأمین کنیم

انواع رگال و قفسه لباس

در دهه‌های اخیر با گسترش آپارتمان‌نشینی و کوچک بودن خانه‌ها جابه‌جا کردن و نظم بخشیدن به وسایل، مخصوصا لباس‌ها بسیار مشکل‌ساز شده است. به همین دلیل طراحان، قفسه لباس و رگال‌هایی را طراحی و تولید کرده‌اند که بتوانند کمی از این دغدغه‌ی مردم از کمبود جا را حل کنند.

ما در این قسمت انواع قفسه لباس و رگال را نام می‌بریم:

انواع قفسه های لباس

امروزه قفسه لباس در فروشگاه‌ها و منازل بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد و تولیدکنندگان این قفسه‌ها به تمام سلیقه‌ها و بودجه‌ها سعی کردند که توجه کنند و این قفسه های لباس در طرح‌ها و ابعاد مختلفی بنا به نیاز افراد تولید می‌شوند که تعدادی از آن‌ها عبارت‌اند از:

  • قفسه های مخصوص شلوار
  • قفسه های شیشه ای
  • قفسه های فلزی کوچک
  • قفسه های استیل برای پیراهن و غیره

انواع رگال لباس

این روزها رگال‌های ام‌دی‌اف در طرح‌های مختلفی به بازار عرضه شده که از آن‌ها برای فروشگاه‌ها و منازل استفاده می‌شود. طراحان این رگال‌های جدید هم به دیزاین و دکوراسیون اهمیت می‌دهند و هم برایشان خیلی مهم است که لباس‌ها به‌هیچ‌ عنوان چروک نشوند و پارچه‌ آن‌ها آسیبی نبیند و تعدادی از انواع این رگال‌ها عبارت‌اند از:

  • رگال‌های کشویی
  • رگال‌های استیل
  • رگال‌های دیواری
  • رگال‌های مخصوص جاگذاری در کمد و غیره

و در آخر این مقاله به یکی از جدیدترین رگال‌های ایستاده می‌پردازیم، این مدل از رگال یا همان آویز یک وسیله‌ی بسیار کاربردی در منازل، فروشگاه‌ها و ادارت است که برای زیباتر جلوه دادن دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار است. این آویزها انواع مختلفی دارند که در قسمت بالا آن‌ها را نام بردیم و حالا کاربردهای آن را نام می‌بریم.

جالباسی دیواری

زمانی که می‌خواهید از این قفسه های لباس دیواری استفاده نمایید، استفاده از آویز لباس را یادتان نرود چون در این مدل از جالباسی وسایلی که روی آن‌ها قرار می‌دهید مهم هستند و در اصل دکوراسیون منزل شمارا تشکیل می‌دهند.

جالباسی کم جا

این نوع از جالباسی‌ها بسیار شیک هستند، با استفاده از این جالباسی میتوانید از فضای کمی که در منزل خود برای مرتب نگه داشتن لباس ها دارید به بهترین نحو ممکن بهره ببرید.

رگال ایستاده

این مدل جزو جدیدترین مدل‌های رگال‌ها محسوب می‌شود و تنوع بسیار زیادی دارند؛ و همین‌طور یکی از مدل‌های پرطرفدار و بسیار بادوام است که بیشتر در فروشگاه‌ها و مزون‌ها به دلیل استحکامی که دارند، مورداستفاده قرار می‌گیرند.

در جمع‌بندی این مقاله ما به این نتیجه می‌رسیم که استفاده از قفسه های لباس برای خانواده‌ها می‌تواند بسیار کارساز باشد یعنی شما می‌توانید با استفاده از قفسه لباس در اتاق‌های خود، نظم بسیار زیادی به آن‌ها ببخشید. که در این‌صورت با استفاده از قفسه لباس هم اتاق مرتب و منظمی دارید و هم دیزاین اتاق شما بسیار زیبا می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید