ثبت نام مجدد برخی از حذف شدگان طرح ملی مسکن فراهم شد

0 1,239

پیش از هر جستجویی برای پیداکردن خانه مناسب باید راجع به مسائل مالی اطلاعات زیادی کسب کرد؛ اینکه تا میزان بودجه می‌توانید هزینه کنید یا استفاده از چه تسهیلات دولتی یا وام مسکن برایتان مقدور است؟ پاسخ به این سوالات کار را برایتان تا حد زیادی ساده خواهد کرد. در این مقاله به بررسی اتفاقی که اخیرا برای حذف شدگان طرح ملی مسکن افتاده است پرداختیم.

طرح ملی مسکن چیست؟

این طرح که با هدف خانه‌دار شدن متقاضیان آغاز شد در ششمین دوره برای ۴۰۰ هزار واحد آپارتمان از آبان ماه ۹۸ فرآیند ثبت نام آن در پروسه انجام قرار گرفت. در صورتی که قصد خرید خانه به این روش را دارید باید وارد سایت tem.mrud.ir شوید، شرایط درج شده را مطالعه کنید و سپس با بارگزاری مدارک خود اولین مرحله از این کار را انجام دهید.
طرح ملی مسکن در واقع تسهیلاتی است که صندوق پس انداز مسکن یکم و اقدام ملی مسکن در اختیار خریداران خانه قرار می‌گیرد. بعد از بررسی اطلاعات اولیه وارد شده توسط متقاضیان برخی از مواردی که شرایط لازم را کسب کرده/ نکرده باشند اعلام می‌شود.

نتایج ثبت‌ نام طرح ملی مسکن چه زمانی مشخص می‌شود؟

در دوره ششم از طرح ملی مسکن این زمان برای اعلام نتایج ثبت نام نیمه بهمن ماه بود که در ۵۳۸ شهر ایران برگزار شد. مرحله دوم ثبت نام در نیمه دوم بهمن ماه انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید
چرا تنور معاملات مسکن در برخی محله‌های تهران بسیار داغ است؟

شرایط ثبت نام مسکن ملی چیست؟

ابتدا باید مبلغی جزئی پرداخت کنید و با تکمیل و تایید شرایط اولیه مبلغی بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری کنید. بطور کلی مراحل همین است اما شرایطی نیز وجود دارد که باید حتما داشته باشید: نباید پیش از این از هیچ تسهیلات دولتی یا وام مسکنی استفاده کرده باشید یا به اصطلاح فرم ج شما سبز باشد.
البته موارد دیگری هم هستند مانند سرپرست خانوار یا متاهل بودن (زنان سرپرست باید حداقل ۳۵ سال داشته باشند)، زندگی در شهر مورد درخواستتان و توانایی تامین هزینه‌ها. اما موضوع بحث ما همین فرم ج است.

ثبت نام مجدد برخی حذف شدگان طرح ملی مسکن فراهم شد

پس از تایید مرحله اول یعنی عدم استفاده از هرگونه وام دولتی مسکن می‌توانید برای دریافت وام مسکن اقدام کنید. این دوره که ۳۰ آذر به اتمام رسیده بود در ۱۴ بهمن از طریق پیامک به اطلاع واجدین شرایط رسید.
معاون وزیر راه در ۲۳ بهمن ۹۸ اعلام کرد که امکان ثبت نام مجدد برخی از حذف شدگان طرح ملی مسکن فراهم شد.
بسیاری از افرادی که در گذشته در طرح مسکن مهر ثبت نام کرده بودند و به هردلیلی انصراف داده بودند در سامانه وزارت راه و شهرسازی درج نشدند و به همین دلیل فرم ج این دسته قرمز بوده است.
این دسته از متقاضیان می‌بایست به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها یا ادارات راه و شهرسازی شهرستان محل اقامت خود مراجعه کنند و با ارائه اسناد و مدارک، به رفع مشکل پیش آمده اقدام کنند.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نیز در ادامه بیان کردند که این دسته از متقاضیان مشکلی در ثبت نام مرحله اول نخواهند داشت و امتیازشان نگه داشته می‌شود تا وضعیت فعلی آنها تعیین تکلیف شود.
دلیل این اتفاق عدم تخصیص کد ملی براساس مشخصات هویتی و شناسنامه نام برده شد که در ابتدای نام نویسی مسکن مهر انجام شده است. بنابراین انصراف آنها در سامانه وزارت راه و شهرسازی ثبت نشده و در صورت مراجعه حضوری آنها با ارائه مدارک سجلی می‌توانند این مشکل را برطرف کنند.

بیشتر بخوانید
مخالفت با توسعه کسب و کار دیجیتال چه پیامدی در پی خواهد داشت؟‌

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید