ساخت الاچیق با کمترین هزینه و امکانات چطور ممکن است؟

0 4,324

ساخت الاچیق با کمترین هزینه و انواع آلاچیق موضوع مورد بحث ما در این مقاله است. فضای سبز حیاط خانه یا ویلا می‌تواند یکی از جذاب‌ترین بخش‌های خانه برای استراحت و اتراق باشد. اما باید به فکر راهی باشید تا از گزند باد، باران و آفتاب در امان ماند. راهکارهای بسیاری برای اینکار وجود دارد، اما اگر می‌خواهید یک فضای دلنشین، جذاب و منحصر به فرد داشته باشید، ساخت الاچیق با کمترین هزینه راهکار بسیار خوبی است.

ساخت الاچیق با کمترین هزینه و امکانات

آلاچیق‌ها از ویژگی‌های رایج باغ‌های دوره رنسانس ایتالیا هستند که اغلب پیاده‌روها را پوشش می‌دادند، اما امروزه بخش مهمی از فضای آزاد ویلاها را به خود اختصاص داده است.
آلاچیق‌ها زیبا هستند و می‌توانند جذابیت حیاط خلوت شما را چندین برابر کنند. علاوه بر این، شما می‌توانید بعد از ساخت آلاچیق با کمترین هزینه آن‌ها را با گیاهان تزیین کنید و یک مکان فوق‌العاده شیک برای نشستن و استراحت در فضای باز خانه‌تان ایجاد کنید.

درست است که ساخت آلاچیق باعث دفع کامل باد و باران نخواهد شد، اما وجود آن می‌تواند زندگی و استراحت در حیاط را برای شما فراهم سازد. شاید فکر کنید که ساخت آلاچیق فرآیند بسیار پیچیده‌ای دارد و هزینه‌ی بسیار زیادی می‌خواهید، اما باید بدانید که ساخت آلاچیق با کمترین هزینه نیز امکان‌پذیر است.

انواع آلاچیق‌ها

آلاچیق‌ها براساس ماده‌ی سازنده‌شان به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. آلاچیق‌های فلزی، آلاچیق‌های چوبی و ترکیبی از این دو از جمله این آلاچیق‌ها محسوب‌ می‌شوند. با ما همراه باشید تا با انواع آلاچیق و ساخت الاچیق با کمترین هزینه آشنا شوید.

 • آلاچیق فلزی – آلاچیق فلزی ساده
  آلاچیق‌ها براساس ماده استفاده شده در ساخت آن‌ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. آلاچیق‌های فلزی همان‌طور که از نامش پیداست، از جنس فلزات هستند. ویژگی‌ متفاوت و منحصربه‌فرد آلاچیق‌های فلزی دوام آن‌ها و طراحی‌های متنوع آن‌هاست. این آلاچیق‌ها معمولا با رنگ‌ پوشش داده می‌شوند.
 • آلاچیق چوبی
  آلاچیق‌های چوبی نیز از جنس چوب هستند. از آن‌جایی‌که آلاچیق‌ها در فضای باز قرار داده می‌شوند و چوب نیز در مقابل رطوبت دچار آسیب می‌شوند، معمولا تلاش می‌شود تا از بهترین نوع چوب برای ساخت آلاچیق استفاده شود تا در گذر زمان دچار خرابی نشود.
 • آلاچیق‌های ترکیبی
  رایج‌ترین نوع آلاچیق‌ها که معمولا در بیشتر فضاهای سبز مشاهده می‌کنیم، از این نوع آلاچیق‌ها هستند. ترکیبی از آهن، چوب، سفال و آلومینیوم در ساخت این آلاچیق‌ها به کار برده می‌شوند. استفاده ترکیبی از این مواد باعث می‌شود که آلاچیق در کنار زیبایی و طراحی شیک، از دوام و طول عمر بالایی نیز برخوردار باشد.
بیشتر بخوانید
اتاق خواب مستر چیست و هر آنچه بشر مدرن را به داشتن آن ترغیب می‌کند

ساخت الاچیق با کمترین هزینه – کدام نوع آلاچیق ارزان‌تر است؟

اگر توانایی فنی کافی داشته باشید، می‌توانید خودتان برای ساخت آلاچیق با کمترین هزینه  اقدام کنید، اما اگر توانایی کافی نداشته باشید، بهتر است که با افراد متخصص این حوزه در تماس باشید.
اگر به دنبال هزینه‌ دقیق ساخت یک آلاچیق در خانه خود هستید، باید بگویم که بدون گرفتن جزئیات مدنظر شما هزینه‌ دقیق را برآورد کرد. اما می‌توان گفت که در چه شرایطی متحمل هزینه‌ بالاتری خواهید شد.

هزینه ساخت آلاچیق فلزی – آلاچیق فلزی ساده

قیمت آلاچیق شما با کیفیت مواد سازنده‌ آن رابطه مستقیم دارد. به عنوان مثال اگر از آهن در ساخت آلاچیق استفاده شود، دوام آلاچیق شما بیشتر شده و از همین رو، قیمت بیشتری نیز باید بپردازید.

قیمت ساخت آلاچیق چوبی

اگر آلاچیق چوبی می‌خواهید، جنس چوب به صورت مستقیم بر قیمت نهایی آلاچیق تاثیرگذار خواهد بود.

متغیر دیگری که بر قیمت آلاچیق شما تاثیر می‌گذارد، چگونگی طراحی آن است. اگر یک آلاچیق ساده با طراحی فضای سبز رایج بخواهید، طبیعتا قیمت آن نیز معقول خواهد بود. اما اگر بخواهید آلاچیق شما با طرحی متفاوت و شخصی‌سازی شده با فضای خانه شما ساخته شود، مجبورید که طراح مناسبی پیدا کنید و هزینه‌ بالاتری هم بپردازید.

ساخت الاچیق با کمترین هزینه در حیاط ویلای خود

 1. قبل از هر چیزی باید قوانین مرتبط با منطقه‌ خود را مطالعه کنید، در سراسر شهرهای جهان، قوانین مشخصی برای این منظور در نظر گرفته شده است. شاید لازم باشد، شما هم مجوز خاصی را دریافت کنید. برای ساخت آلاچیق با کمترین هزینه شما باید دارای چندین مهارت باشید.
 2. اگر به اندازه کافی فنی هستید که خودتان می‌توانید مسائل مربوط به لوله‌های زیر زمین و خطوط برق موجود در زیر زمین را بررسی کنیدکه نیازی به متخصص نخواهید داشت در غیر اینصورت حتما از یک متخصص مشاوره بگیرید. برای این‌که بتوانید آلاچیق را طراحی و نصب کنید، باید حفره‌هایی بزرگ روی زمین ایجاد کنید. برای این‌که این حفره‌ها به لوله‌های زیر زمین برخورد نکند، احتمالا نیاز به مشاوره و کمک گرفتن از متخصصان را خواهید داشت.
 3. سوراخ هایی که حفر می‌کنید باید مابین ۲۸ تا ۴۸ اینچ باشد که معادل ۷۱ تا ۱۲۲ سانتی‌متر است، این حفره ها بخش‌های مختلف آلاچیق را به هم وصل می‌کنند و باعث می‌شوند که محکم باشند.
 4. بعد از ایجاد حفره‌ها باید یک مربع تشکیل دهید. اگر یک آلاچیق با اندازه متوسط می‌خواهید، این مربع‌ها را به حالت ۲.۵*۲.۵ متر ایجاد کنید. اما اگر فضایی بزرگ‌تر نیاز دارید، اعداد ذکر شده را کمی جابه‌جا کنید.
 5. باید داخل حفره‌ها اندکی ماسه و شن ریخته شود تا ستون‌های آلاچیق با گذشت زمان به داخل خاک فرو نروند.
 6. عمق هر حفره را اندازه‌گیری کنید تا مطمئن باشید، میزان ماسه یکسانی در آن ریخته‌اید. اگر اندازه آن‌ها یکسان نیست می‌توانید مقداری از ماسه را از حفره‌‌ها برداشته یا اضافه کنید تا عمق آن‌ها یکنواخت شود.
 7. ستون‌های آلاچیق را داخل حفره‌ها قرار دهید و با کمک چند تخته آن‌ها را در مکان خود ثابت نگه دارید.
 8. پس از این‌که هر چهار ستون را در مکان خود قرار دادید، شروع به بتن‌ریزی کنید تا ستون‌ها در جای خود محکم شوند. مطمئن شوید که بتن سرریز نشده و یا کثیف دیده نمی‌شود.
 9. بعد از بتن ریزی باید حدود ۲۴ ساعت صبر کنید تا ستون‌ها استحکام لازم را بدست آورند، بعد از آن برای طراحی سقف اقدام کنید.
بیشتر بخوانید
بازسازی هوشمندانه خانه اجاره‌ای چطور امکانپذیر است؟

چند نکته جذاب برای تزیین آلاچیق

شما بعد از ساخت آلاچیق با کمترین هزینه می‌توانید چندین کار برای تزیین آن انجام دهید. در این مقاله چند نمونه از این موارد را شرح می دهیم.

 • آلاچیق برای مدت طولانی در فضای باغ شما قرار خواهد داشت، بنابراین لازم است در ساخت آن دقت لازم و کافی را داشته باشید تا سریع از آن دلزده نشوید.
 • در انتخاب مکان آلاچیق دقت کنید، شما ممکن است بخواهید زمان زیادی را داخل آلاچیق بگذرانید، بنابراین آن را در جایی از باغ انتخاب کنید که منظره جالبی داشته باشد و به راحتی به سایر قسمت‌های خانه دسترسی داشته باشید.
 • آلاچیق‌ها می‌توانند سقف باز و یا سقف بسته باشند. اگر آلاچیق شما سقف باز است، حتما برای جلوگیری از ورود حشرات و یا بارش باران راهکارهایی را مدنظر قرار دهید.
 • سایز آلاچیق را بزرگ در نظر نگیرید، چرا که اگر قسمت بزرگی از فضای باغ را اشغال کند، دیگر حس فضای آزاد به شما منتقل نخواهد شد و احساس می‌کنید داخل اتاقی سربسته هستید و هدف اصلی ساخت آلاچیق زیر سوال خواهد رفت.
 • نورپردازی در داخل آلاچیق را جدی بگیرید و سیستم مناسبی برای آن طراحی کنید. فضای آلاچیق به هنگام شب جلوه‌ ویژه‌ای دارد، از همین رو، بهتر است از همان ابتدا این موضوع را با سازنده آلاچیق مطرح کنید و از آن‌ها بخواهید تا بهترین تمهیدات را بیندیشند.
 • قرار دادن گیاهان در اطراف آلاچیق زیبایی آن را چندین برابر می‌کند. شما می‌توانید روی آلاچیق مکان‌هایی برای گلدان تعبیه کنید و یا گیاهان خود را به عنوان تزئین در جاهای مختلف آلاچیق قرار دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید