راهکارهای زیباسازی دکوراسیون خانه اجاره‌ای

دکوراسیون خانه اجاره‌ای

اگر اجاره نشین باشید احتمالا به خوبی با این قاعده آشنایید که خانه اجاره‌ای را نباید خانه خودتان بدانید و باید تمام تغییر و تحول‌هایی که باعث زیبا شدن دکوراسیون خانه اجاره ای می‌شوند را برای خانه خودتان ذخیره کنید چون به لطف صاحب‌خانه و اسباب‌کشی‌های مداوم دستتان برای ایجاد تغییرات بسته است. این که نتوانید در خانه تغییرات بزرگ مثل رنگ‌آمیزی دیوارها یا خرید وسایل جدید را انجام بدهید ممکن است شما را نسبت به انجام تغییرات کوچک هم دلسرد کند. مثلا ممکن است رنگ توسی و مرده مبلمان خانه حالتان را بد کند اما دلتان نیاید که یک دست مبل جدید برای خانه اجاره‌ای بخرید.

اما نکته‌ای که احتمالا یادتان رفته این است که زندگی اجاره‌نشینی اگرچه تعهدات و محدودیت‌های زیادی دارد اما هیچ کجای قرارداد اجاره خانه نوشته نشده که اجاره‌نشین‌ها حق ندارند خانه زیبا و شاد و رنگارنگ داشته باشند و برای زیبایی خانه هم لازم نیست خرج زیادی بکنید یا دیوارهای خانه را جابجا کنید. اگر خانه شما بی‌روح و بدحال است تقصیر قرارداد اجاره یا صاحب‌خانه نیست. تقصیر شماست که ساعت دیواری صورتی و جذابتان را در انتهای قفسه بالایی کمد دیواری پنهان کرده‌اید. البته نصب کردن ساعت دیواری صورتی به تنهایی باعث زیبایی و دلنشین شدن خانه شما نمی‌شود. اما راهکارهای زیادی وجود دارد که بدون خرج زیاد و بدون ایجاد آسیب می‌توانید خانه‌ای زیبا و پر از آرامش داشته باشید.

راهکارهایی برای زیباتر شدن دکوراسیون خانه اجاره ای

چهاردیواری برای گل‌ها اختیاری است، حتی اگر اجاره‌ای باشد

اصطلاح چهاردیواری اختیاری شاید در خیلی از موارد برای خانه‌های اجاره‌ای صدق نکند. اما در این یک مورد قطعا صدق می‌کند. داشتن چند گلدان آپارتمانی زیبا یک راه عالی برای ایجاد زیبایی و حس خوب در خانه است که مزاحمتی هم برای صاحب‌خانه ندارد.  و نکته مثبت اینجاست که گلدان‌ها را می‌توانید به هر خانه دیگری هم که رفتید با خودتان ببرید. حتی اگر فکر می‌کنید که مثل خیلی‌های دیگر یک متخصص خشک کردن گل در وجودتان دارید باز هم به امتحان کردنش می‌ارزد و می‌توانید از گل‌هایی که نگهداریشان ساده‌تر است استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
پنت هاوس چیست و منظور از خانه پنت هاوس چه می باشد؟

راه‌های ایجاد رنگ در دکوراسیون خانه اجاره‌ای به تعداد آدم‌هاست

اگر صاحب‌خانه دیوارها را تازه رنگ کرده و یک واحد تروتمیز و سفید و مرتب تحویل شما داده است احتمالاً حق رنگ زدن دیوارها یا چسباندن پوستر، کاغذدیواری و استیکرهای رنگی را به دیوار ندارید. پس اگر دلتان کمی رنگ و لعاب در خانه بخواهد تکلیف چیست؟ نگران نباشید. راه‌های ایجاد رنگ و لعاب در خانه به تعداد آدم‌هاست. راه‌حل این است که به جای رنگی کردن دیوارها وسایلتان را رنگ کنید. نگاهی به دور و برتان بیندازید و هر وسیله‌ای که فکر می‌کنید کهنه شده و ظاهرش چنگی به دل نمی‌زند، می‌تواند یک رنگ جدید به خانه شما اضافه کند. مثلا عسلی‌های چوبی قدیمیتان را سبز و زرد و قرمز کنید و از آن‌ها به عنوان استند گلدان‌ استفاده کنید. همین یک قدم کافی است که خانه‌تان خیلی بیشتر شبیه خانه خودتان بشود تا یک خانه اجاره‌ای.

کوسن‌ها و بالش‌ها را دست کم نگیرید

شاید نتوانید مبلمان خانه‌تان را عوض کنید چون انجام چنین کاری احتمالاً چند میلیونی خرج روی دستتان می‌گذارد و تازه به یک سال نکشیده دوباره مبلمان یا خراب می‌شوند یا دلتان را می‌زنند. اما خرید چند کوسن یا بالش که خرجی ندارد. تازه اگر کمی ذوق و حوصله داشته باشید چند متر پارچه رنگی آبی یا صورتی یا هر رنگی دیگری که دلتان می‌خواهد، و یک نخ و سوزن هم کافی است تا بتوانید از همان بالش‌های قبلی استفاده کنید. یادتان باشد که قانون جذب بالش‌های و کوسن‌ها را دست کم نگیرید. آن‌ها استاد تغییر دادن فضای خانه و منتقل کردن حس راحتی و زیبایی به ساکنین خانه اند.

بیشتر بخوانید
تمیز کردن موکت: چرا همیشه نباید از شامپو فرش استفاده کنید؟

دکوراسیون خانه اجاره‌ای

به محض این که چند بالش رنگی به مبلمان خانه‌تان اضافه کنید ایده‌های جذاب دیگری هم برای ست کردن دکوراسیون خانه به ذهنتان می‌رسد. مثلا شاید دلتان بخواهد گلدان قرمزی که مدت‌هاست در انباری نگه داشته‌اید را از جعبه بیرون بیاورید و روی میز بگذارید. یا شاید هم تصمیم بگیرید از فردا صبح هر روز برای خانه‌تان چند شاخه گل سفید و صورتی بخرید. همانطور که گفتیم کوسن‌ها و بالش‌ها کلید تغییر و تحول در خانه‌اند. حتی در خانه اجاره‌ای.

آینه‌ها معجزه دکوراسیون خانه اجاره ای

اگر خانه‌ شما اجاره‌ایست و در عین حال کوچک و تاریک هم هست دیگر نباید به دنبال راه‌حل برای خانه‌تان باشید چون مشکل شما را فقط یک معجزه حل می‌کند و بس. برای ایجاد تغییر در خانه کوچک و تاریک یا باید رنگ دیوارها را تغییر بدهید یا جای آن‌ها را، و ظاهرا امکان انجام هیچ کدام در یک خانه اجاره‌ای وجود ندارد. خبر خوب این که یک معجزه کاملا در دسترس و عملی برای موقعیت شما وجود دارد و آن آینه است. اگر در چند نقطه از خانه‌تان که در معرض تابش نور از پنجره‌هاست آینه قدی نصب کنید هم فضای خانه‌تان بزرگ و دلباز می‌شود و هم مشکل روشنایی تا حد زیادی بر طرف می‌شود. پس این بار که برای خرید تابلو و دکوری‌های دیگر به بازار می‌روید نیم‌نگاهی هم با آینه‌ها داشته باشید.

شما اگر تحربه از از زیباتر کردن دکوراسیون خانه اجاره ای دارید برای ما بنویسید.

منبع: آدرس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*