زندگی دانشجویی راحت

شاید شنیده باشید که می‌گویند زندگی دانشجویی، زندگی با حداقل‌ها و محدودیت امکانات است. طبیعی است که در یک دوره کوتاه تحصیلی، امکاناتی که برای زندگی دارید قابل مقایسه با امکانات خانه خودتان نباشد. چون هم محدودیت فضا و هزینه دارید و هم محدودیت زمان و مشکل رفت‌و‌آمد برای تهیه وسایل. با این حال، خرده‌ریزها و وسایل ساده‌ای هستند که وجودشان در هر خانه‌ای لازم است و به شما کمک می‌کنند زندگی دانشجویی راحت و ساده‌تری داشته باشید. در این مطلب به تعدادی از این موارد می‌پردازیم.

شماره یک : پتو و ملحفه اضافی

معمولا در هر خانه دانشجویی پتو و بالش و ملحفه به تعداد ساکنین خانه است و شاید شما تصور کنید که نیازی به پتو و ملحفه اضافی ندارید. اما هیچ کس از فردا خبر ندارد. ممکن است همین فردا روی پتو و ملحفه‌تان غذا بریزد و مجبور به شست‌وشوی آن شوید. یا مثلا به صورت اتفاقی مهمانی داشته باشید که بخواهد شب را هم بماند. در این شرایط اگر یک پتو یا ملحفه اضافی نداشته باشید، اوضاع کمی سخت و پیچیده می‌شود. ضمن اینکه نگهداری از یک پتو یا ملحفه اضافی کار چندان سختی هم نیست.

شماره دو : پنکه

کنترل دما در یک خانه دانشجویی با امکانات کم، کار چندان ساده‌ای نیست. به خصوص اگر هم‌خانه‌ای‌هایی داشته باشید که در مورد گرمی و سردی هوا با شما موفق نباشند. به راه انداختن کولر یا روشن و خاموش کردن آن، دردسرهای زیادی دارد. در این شرایط اگر یک پنکه کوچک دم دستتان باشد به سادگی می‌توانید یک گوشه خانه را برای خودتان در نظر بگیرید و با ثابت کردن پنکه در آن نقطه، خیال خودتان و بقیه را راحت کنید.

بیشتر بخوانید
مقررات خوابگاه دانشجویی ; مهم‌ترین نکاتی که باید بدانید

شماره سه: دو یا سه عدد کاسه بزرگ

دست از به کار بردن قابلمه و بشقاب و لیوان به جای کاسه بردارید. قوت غالب دانشجوها، به خصوص در شب‌های امتحان، نودل و سوپ آماده و غذاهایی از این دست است. اما در یک خانه دانشجویی، تقریبا همیشه معضل نبود کاسه بزرگ حس می‌شود. برای داشتن یک زندگی دانشجویی راحت، گاهی وجود یک کاسه بزرگ کافی است. پس این بار که به خانه می‌روید دو، سه عدد کاسه بزرگ همراه خودتان بیاورید یا اینکه می‌توانید همین حالا سری به فروشگاه محل بزنید و چند کاسه بزرگ بخرید.

شماره چهار: یک هدفون یا هندزفری بی سر و صدا

در دنیای امروز زندگی بدون هدفون و هندزفری غیر ممکن به نظر می‌رسد و قطعا هر یک از شما و هم‌خانه‌هایتان، حداقل یک عدد هدفون یا هندزفری شخصی دارید. اما برای جلوگیری از دعوا و دلخوری در خانه دانشجویی بهتر است به فکر تهیه یک هدفون یا هندزفری بی سر و صدا باشید که صدای آن را فقط خودتان بشنوید و باعث مزاحمت بقیه نشود.

شماره پنج: یک لیوان یا ماگ بزرگ اختصاصی

اگر تمام لیوان‌های خانه دانشجویی شما شبیه هم است، به زودی بر سر اینکه چه کسی لیوان‌ها را کثیف می‌کند و نمی‌شوید با هم‌اتاقی‌هایتان جر‌وبحث خواهید کرد. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است هر کسی یک لیوان بزرگ یا ماگ اختصاصی برای خودش داشته باشد.

شماره شش: یک چراغ مطالعه کوچک

به عنوان یک دانشجو مهم‌ترین دغدغه شما مطالعه و درس خواندن است. برای این که مطالعه سالم‌تر و نتیجه‌بخش‌تری داشته باشید، وجود یک چراغ مطالعه کوچک بسیار مفید است. ضمن اینکه اگر هم‌‌خانه‌‌هایتان بخواهند در همان زمان استراحت کنند، نور اضافی مزاحمشان نخواهد شد.

بیشتر بخوانید
بهترین کافی شاپ تهران که می‌توانید در آن کار کنید

شماره هفت: جعبه ابزار

براساس قوانین خانه دانشجویی مسئولیت همه چیز با خودتان است. از سرویس کولر تا نصب گاز و یخچال و ماشین لباسشویی و حتی تعمیرات وسایل. به همین دلیل وجود یک جعبه ابزار بهترین لطفی است که می‌توانید در حق خودتان بکنید تا زندگی دانشجویی راحت و کم‌دردسری داشته باشید.

شماره هشت: سه راهی و کابل‌های بلند

حتما تا به حال با مشکل پریزهای دور و بدجا مواجه شده‌اید. این موضوع در یک خانه دانشجویی که لازم است لپتاپ و گوشی موبایل و پنکه و … به تعدادی پریز محدود وصل شوند، بیشتر احساس می‌شود. برای حل این مشکل از قبل با به فکر چاره باشید و تعدادی سه‌راهی و کابل بلند تهیه کنید.

شماره نه: کیسه‌های زباله بزرگ

شاید با خودتان بگویید کیسه زباله همیشه در دسترس است و آنقدرها ضروری نیست. اما باید بگوییم که در دسترس بودن کیسه زباله مربوط به خانه پدر و مادر است نه خانه دانشجویی. اگر به فکر نباشید ممکن است دقیقا وقتی که به کیسه زباله احتیاج دارید متوجه شوید کیسه‌ای در خانه موجود نیست. از طرف دیگر، کیسه‌های زباله کاربردهای زیادی در خانه دانشجویی دارند پس بهتر است چندتایی کیسه اضافی در خانه داشته باشید.

شماره ده: سبد لباس‌های کثیف

لباس‌های کثیف در خانه دانشجویی معمولا گوشه‌ای از اتاق روی هم انبار می‌شوند و جلوه زشتی به خانه می‌دهند. داشتن یک سبد برای لباس‌های کثیف، به منظم شدن خانه کمک زیادی می‌کند. لازم نیست یک سبد بزرگ داشته باشید و یک سبد کوچک هم برای خانه دانشجویی کافی است.

منبع: آدرس

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*