لوازم آرایشی را چطور در اسباب کشی بسته بندی کنیم؟

0 352

بعد از خرید خانه جدید و در میان تمام شلوغی‌های اسباب کشی، یکی از سخت‌ترین قسمت‌ها زمانی است که به سراغ بسته بندی وسایل اتاق‌خواب می‌رویم و چشممان به انبوه لوازم آرایشی روی میز آرایش می‌افتد. بسته بندی لوازم آرایشی کار آسانی نیست چون جزئیات زیادی دارد و باید حواسمان به بسته بندی یک عالمه وسیله‌ی ریز و کوچک باشد که خیلی وقت‌ها نمی‌دانیم چطور بسته‌بندیشان کنیم. برای این که کار بسته بندی لوازم ارایشی تا حدی برایمان آسان‌تر شود، در این مطلب به نکاتی در این مورد می‌پردازیم.

لوازم آرایشی

بسته بندی لوازم آرایشی به صورت مرحله به مرحله

مرحله اول: تهیه لیست

یک لیست کامل از تمام لوازم آرایشی و بهداشتیمان تهیه کنیم و لوازم شبیه به هم را کنار هم قرار بدهیم تا بتوانیم تشخیص بدهیم که برای بسته بندی آن‌ها به چه وسایلی نیاز داریم. از این لیست بعداً برای جابجایی وسایل در خانه‌ی جدید هم می‌توانیم استفاده کنیم. در هر صورت تهیه لیستی از لوازم اسباب کشی لازم است.

مرحله دوم: تمیز کردن لوازم آرایشی

قبل از هرکاری باید سروسامانی به لوازم آرایشیمان بدهیم. تمیز کردن لوازم آرایشی کار زمان‌بر و سختی است و شاید به این زودی‌ها فرصت انجام دوباره‌ی این کار را نداشته باشیم. بنابراین حالا که قصد تمیز کردن این وسایل را داریم بهتر است این کار را به شکل اصولی انجام دهیم و چیزی را از قلم نیندازیم. با یک ابر نم‌‍دار که کمی به مایع شوینده آغشته است و یک دستمال خشک، بدنه‌ی ظروف کرم‌پودر و ضد آفتاب و پنکیک و … تمیز کنیم. مدادهای آرایشمان را بتراشیم و در پایان تراش آرایشی را بشوییم و خشک کنیم. برای این کار می‌توانیم از گوش‌پاک‌کن استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید
حفاظ پنجره ، راهی ساده برای ایمن‌سازی منزل شما

لوازم آرایشی

تمام پدها و برس‌های قدیمی که دیگر قابل استفاده نیستند را دور بریزیم و باقی آن‌ها را داخل یک ظرف آب ولرم و کمی ماده شوینده‌ی سبک قرار دهیم تا مواد آرایشی آن‌ها پاک شود. نهایتاً مواد آرایشی تاریخ گذشته یا تمام‌شده را دور بیندازیم.

مرحله سوم: تهیه وسایل لازم برای بسته بندی

بسته به این که چه نوع لوازم آرایشی داریم و سایز و تعداد هر کدام چقدر است باید برای تهیه‌ی کیسه‌های پلاستیکی زیپ‌دار ( یا کیسه فریزر)، پلاستیک‌های حباب‌دار و جعبه‌های کوچک اقدام کنیم. بهتر است وسایلی را که از نظر اندازه شبیه به هم‌اند را داخل یک جعبه‌ی جدا قرار دهیم. به جای جعبه می‌توانیم از ظرف‌های پلاستیکی دردار که در خانه داریم استفاده کنیم. جعبه‌ی کفش، قوطی گز و سوهان و.. گزینه‌های مناسبی برای این کارند.

مرحله‌ی چهارم: بسته بندی لوازم آرایشی

  • رژ لب‌ها را داخل پلاستیک بگذاریم. اگر در فصل زمستان یا تابستان اسباب کشی می‌کنیم بهتر است از کیسه‌های حرارتی که دما را در محدوده مشخصی نگه می‌دارند استفاده کنیم. چون ممکن است در طول مدت اسباب کشی تا باز کردن بسته بندی‌ها، این وسایل یخ بزنند، یا ذوب شوند و کیفیت خودشان را از دست بدهند.
  • پلت‌ها و ظروف شیشه‌ای را بعد از قرار دادن داخل کیسه فریزر داخل پلاستیک‌های حباب‌دار بپیچیم تا در اثر برخورد با هم در طول جابجایی نشکنند.
  • از یک چمدان کوچک استفاده کنیم و نهایتاً تمام جعبه‌ها و بسته بندی‌ها را داخل آن قرار دهیم.
  • سشوار و اتوی مویمان را در جعبه‌ی خودشان قرار دهیم و اگر جعبه‌شان خراب یا گم شده، می‌توانیم آن‌ها را لابه‌لای لباس‌هایمان بسته بندی کنیم که در طول اسباب کشی آسیب نبینند.
  • اگر پلاستیک حباب‌دار نداریم می‌توانیم از کاغذ و روزنامه باطله و حوله برای بسته بندی وسایل استفاده کنیم.
  • جعبه‌ی لوازم آرایشی را لیبل بزنیم و آن را در جایی جدا از باقی جعبه‌ها قرار دهیم.
  • در پلت‌های سایه و رژگونه و پنکیک را با از دو طرف چسب بزنیم تا در حین جابجایی باز نشوند و بعد آن‌ها را داخل پلاستیک حباب‌دار یا روزنامه بپیچیم.
بیشتر بخوانید
آینه دکوراتیو نمایی دو چندان به خانه شما می‌دهد!

 

نکتهدر پایان خوب است یک کیف لوازم آرایشی سبک داشته باشیم و لوازم آرایشی دم دستیمان را داخل آن قرار دهیم تا در روزهای قبل و بعد از اسباب کشی مجبور نباشیم میان انبوه جعبه‌ها دنبال ضد آفتاب و کرم مرطوب‌کننده‌مان بگردیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید