روزهای ممنوع اسباب کشی که باید از آن‌ها اطلاع داشته باشیم کدام‌اند؟

0 207

برای خرید یا اجاره خانه، هر فصل و هر ماه ویژگی‌هایی دارد که این ویژگی‌ها باعث می‌شود انتخاب خانه و اسباب کشی در آن روزها مطلوب یا نامطلوب باشد. شاید در نگاه اول، مهم‌ترین نکته در جابه‌جایی به خانه‌ی جدید، قیمت خانه باشد. اما خوب است به این نکته توجه کنیم که بعد از انتخاب خانه، نوبت اسباب کشی می‌رسد و ما باید به فکر این روز مهم و سخت هم باشیم. البته بعضی از روزهای سال، به عنوان روزهای ممنوع اسباب کشی محسوب می‌شود. اسباب کشی در این روزها نیاز به مجوز دارد و در غیر این صورت خلاف قانون محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد. به غیر از این روزها، برای اسباب‌کشی باید به نکاتی توجه کنیم تا با دردسر کم‌تری روبه‌رو شویم.

 

روزهای ممنوع اسباب کشی

همانطور که می‌توان حدس زد، روزهای تعطیل سال نو، روزهایی‌اند که در آن‌ها برای اسباب‌کشی نیاز به مجوز خواهیم داشت. نوروز فرصت خوبی برای اسباب کشی است، چون به خاطر تعطیلات، همه‌ی اعضای خانواده می‌توانند با فراغ بال به کارهای جابه‌جایی بپردازند. پس اگر می‌خواهیم از این فرصت استفاده کنیم، باید کمی پیگیری کنیم و مجوز اسباب کشی را از نیروی انتظامی بگیریم. برای این کار بهتر است از اسفند به فکر کارهای اداری باشیم و چیزی را به تعویق نیندازیم، چون ممکن است به خاطر تعطیلات، کارهای اداری سر وقت انجام نشوند. در صورتی که در این روزها بدون مجوز تصمیم به اسباب کشی بگیریم، ممکن است خود را به دردسر بیندازیم و زمان زیادی را از دست بدهیم.

بیشتر بخوانید
بسته بندی و جابجایی لباس‌ها را چطور به بهترین شکل انجام دهیم؟

روزهای ممنوع اسباب کشی

روزهای مناسب اسباب کشی

برای انتخاب روز مناسب اسباب کشی بهترین کار این است که اول از همه نگاهی به تقویم بیندازیم. اگر در فرصتی که برای جابه‌جایی و تخلیه‌ی خانه داریم، دو روز یا بیشتر تعطیلی رسمی وجود دارد، می‌توانیم از همان فرصت استفاده کنیم تا همه‌ی اعضای خانواده بتوانند در اسباب‌کشی شرکت کنند. در صورتی که چنین امکانی برایمان فراهم نیست، روزهای آخر هفته فرصت خوبی برای اسباب‌کشی است. البته اگر در تابستان قصد اسباب‌کشی داشته باشیم، بد نیست خیلی زود با شرکت اسباب‌کشی موردنظرمان هماهنگ شویم تا با کمبود خوردرو و نیروی اسباب‌کشی مواجه نشویم.

بعد از انتخاب روز اسباب کشی باید نگاهی به وضعیت آب و هوا بیندازیم. اگر در بهار و پاییز اسباب‌کشی می‌کنیم، به خاطر تغییرات ناگهانی آب و هوا، تصمیم گرفتن خیلی سخت خواهد بود. هیچ کس دوست ندارد در یک روز بارانی اسباب کشی کند و با صحنه‌ی خیس شدن وسایلش روبه‌رو شود!

نکتهبهتر است بعد از تعیین روز اسباب کشی، اخبار هواشناسی را دنبال کنیم و در صورتی که احتمال بارندگی در روز موردنظرمان بالا بود، تاریخ اسباب کشی را تغییر دهیم. مهم‌ترین نکته درباره‌ی اسباب کشی در این فصل این است که باید در انتخاب تاریخ موردنظرمان منعطف باشیم.

 

بیشتر بخوانید
مدل پرده اتاق خواب دخترانه همراه با تصاویری از مدلهای ۲۰۱۹

با این که از گذشته تا به حال، فصل تابستان به عنوان جذاب‌ترین فصل برای اسباب کشی محسوب می‌شود، در این سال‌ها که دمای هوا چند درجه گرم‌تر شده، جابه‌جایی در روزهای تابستان مثل قبل آسان نیست. برای این که در این روزها گرمازده و بی‌حال نشویم و خودمان را به دردسر نیندازیم، بهتر است در اوایل یا اواخر تابستان اقدام به اسباب‌کشی کنیم، یا جابه‌جایی را به صبح زود یا غروب آفتاب موکول کنیم که هوا کمی خنک‌تر است و آفتاب به صورت مایل می‌تابد.

با در نظر گرفتن روزهای ممنوع اسباب کشی و روزهای مناسب برای این کار، می‌توانیم بهترین روز را برای اسباب کشی انتخاب کنیم تا میزان ریسک‌ها و دردسرهای جابجایی به حداقل برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید