اجاره خانه در تهران

اجاره مسکن شامل انواع مختلف رهن کامل، رهن یا اجاره و اجاره بدون پول ودیعه می‌شود. اینکه کدام روش مناسب‌تر است با توجه به شرایط مالک و مستأجر تعیین می‌شود. با وبلاگ آدرس همراه باشید تا از وضعیت اجاره آپارتمان، املاک مسکونی، سوئیت، ملک ویلایی و امکان رهن خانه با ۱۰ میلیون تومان در تهران در سال ۹۸ آگاه شوید.

 محاسبه مبلغ رهن چگونه است؟

رهن کامل یک خانه معمولاً مبلغی بین یک پنجم یا یک ششم کل قیمت آن خانه است. اگر خانه نوساز باشد، ممکن است مبلغ رهن برابر با یک چهارم قیمت خانه نیز در نظر گرفته شود، ولی اگر خانه سن و سالی داشته باشد میزان یک ششم قیمت خانه برای رهن قابل پیش‌بینی است.

رهن خانه با ۱۰ میلیون

 اگر صاحب خانه نخواهد خانه را رهن کامل بدهد و علاقه داشته باشد که به صورت ترکیبی (رهن+ اجاره) خانه را به کسی واگذار کند، اصول عادلانه این ترکیب چگونه است؟

 نحوۀ محاسبه میزان رهن و اجاره هر ملکی معیار خاصی دارد که رابطه مستقیمی ‌با قیمت ملک و منطقه آن دارد. برای محاسبه قیمت هر ملک یا مسکن باید در ابتدا میزان قیمت عرف ملک مسکونی در منطقه مورد نظر را پیدا کنیم. برای اطلاع دقیق از مبلغ ملک بهتر است از دفاتر مشاور املاک در همان منطقه پرس و جو کنید.

 مبلغ رهن کامل را حساب می‌کنیم، بعد به ازای هر یک میلیون تومان رهن، چیزی حدود ۳۰ هزار تومان اجاره در نظر می‌گیریم.

مبلغ رهن کامل= ۴/(قیمت هر مترمربع × متراژ)

درصورتی که خانه چند سال ساخت باشد، قیمت کل ملک به جای ۴ تقسیم بر ۶ می‌شود.

مبلغ اجاره بدون پول پیش= ۱۰۰۰۰۰۰/(مبلغ رهن کامل × ۳۰۰۰۰)

 کجای تهران با ۱۰ میلیون تومان خانه رهن و اجاره کنیم؟

جدول زیر قیمت معاملات انجام شده برای اجاره سوئیت و آپارتمان‌ های با متراژ پایین با ۱۰ میلیون ودیعه در تهران در شهریور ماه ۹۸ است. این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران است. کوچک‌ترین زیربنا مربوط به منطقه تهرانپارس تهران است که مبلغ اجاره آن با ودیعه ۱۰ میلیون حدود ۱ میلیون ۲۵۰ هزارتومان بود و بالاترین متراژ مربوط به خیابان پلیس با ۷۵ متر زیربنا است که اجاره ماهانه ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان دریافت می‌کند.

بیشتر بخوانید
قرارداد مشارکت مدنی چیست و مراحل فسخ آن چگونه است

رهن خانه با ۱۰ میلیون

با وجود جهش سنگین قیمت مسکن در تهران، لواسان و کرج، هنوز می‌توان با بودجه اولیه بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در ورامین، قرچک، پرند، هشتگرد، فردیس، ملارد و حتی بعضی مناطق اسلامشهر آپارتمان یا خانه ویلایی قدیمی خریداری کرد. با کمی هزینه بیشتر و با استفاده از وام و رهن کامل در شهر جدید اندیشه نیز می‌توانید خانه‌ بخرید. به عنوان مثال اگر قصد رهن و اجاره خانه ویلایی در اندیشه را دارید به سراغ فازهای ویلایی ساز، محله های فاز ۲، فاز ۳، فاز ۴ و فاز ۵ بروید. ولی اگر اصالت محل سکونت برایتان اهمیت دارد در فاز ۱ اقدام به رهن یا اجازه آپارتمان کنید. واحدهای آپارتمان نوساز بسیاری را در شهرک صدف و فاز ۴ اندیشه پیدا خواهید کرد.

رهن خانه با ۱۰ میلیون تومان در تهران

کجای تهران با کمتر از ۵۰ میلیون تومان خانه رهن و اجاره کنیم؟

اگر ۵۰ میلیون تومان سرمایه دارید و دنبال رهن کامل واحد مسکونی ۶۰ متری می‌گردید بهترین گزینه مناطق ۲۰ و ۱۸ تهران است. این دو منطقه ارزان ترین خانه‌ها را دارند. قیمت مسکن در منطقه ۲۰، متری چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت رهن کامل خانه در این منطقه به متری ۷۵۰ هزار تومان است. این یعنی رهن کامل یک واحد ۶۰ متری در منطقه ۲۰ حدود ۴۵ میلیون تومان آب می‌خورد. این رقم برای منطقه ۱۸، ۴۷ میلیون تومان است. البته می‌توانید سوئیت لوکس ۴۰ متری در زعفرانیه تهران با ۵۰ میلیون ودیعه و اجاره ماهیانه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم پیدا کنید.

با کمتر از ۶۰ میلیون تومان کجای تهران می‌توانیم خانه رهن و اجاره کنیم؟

با ۶۰ میلیون سرمایه برای رهن کامل واحد مسکونی بهترین مناطق تهران، مناطق ۱۷، ۱۹، ۱۲ و ۱۶ تهران است. قیمت مسکن در منطقه ۱۷ متری پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و قیمت رهن کامل خانه در این منطقه به متری ۹۰۰ هزار تومان می‌رسد؛ یعنی رهن کامل یک واحد ۶۰ متری در منطقه ۱۷ حدود ۵۴ میلیون تومان خواهد بود. این رقم برای منطقه ۱۹ تقریباً ۵۷ میلیون تومان است. برای رهن کامل واحد ۶۰ متری در مناطق ۱۲ و ۱۶ باید حدود ۵۹ میلیون تومان سرمایه داشته باشید. تمام این موارد قابل تبدیل به رهن و اجاره است و امکان رهن خانه با ۱۰ میلیون پیش و تبدیل مابقی پول رهن به اجاره وجود دارد.

بیشتر بخوانید
قرارداد اجاره خانه و جزئیات آن به زبان ساده

رهن کامل خانه با ۱۰ میلیون

کجای تهران با کمتر از ۸۰ میلیون تومان خانه رهن و اجاره کنیم؟

در مناطق ۱۵، ۱۰، ۱۱ و ۹ می‌توانید با حدود ۸۰ میلیون رهن، خانه اجاره کنید. قیمت مسکن در منطقه ۱۵، متری شش میلیون تومان است و قیمت رهن کامل خانه در این منطقه به متری یک میلیون تومان می‌رسد. این یعنی رهن کامل یک واحد ۶۰ متری در منطقه ۱۵ حدود ۶۰ میلیون تومان خواهد بود. این رقم برای منطقه ۱۰، تقریباً ۷۰ میلیون تومان است. برای رهن کامل واحد ۶۰ متری در مناطق ۱۱ و ۹ حدود ۷۳ و ۷۵ میلیون تومان لازم دارید. امکان تبدیل رهن به اجاره برای رهن خانه با ۱۰ میلیون هم وجود دارد.

خانه ۷۰ متری را در تهران به چه مبلغی می‌توانیم اجاره کنیم؟

در بین واحدهای ۷۰ متری مسکونی در شهر تهران که آپارتمان‌هایی که دوخوابه هستند، متقاضیان بیشتری دارند و در مقایسه با آپارتمان یک خوابه با متراژ مشابه معمولاً به بهای ۱۰ تا ۲۰ درصد بالاتر عرضه می‌شوند.

رهن آپارتمان در تهران

نوسان شدید نرخ سود، میزان سی هزار تومان برای هر یک میلیون را نیز دچار تغییر کرده است و بسته به سال ساخت و یا نوساز بودن املاک کمی بالاتر نیز محاسبه می‌شود بنابراین با پول پیش کمتر می‌توان برای اجاره خانه قدیمی در تهران اقدام کرد. بنابراین قبل از هر چیزی نگاهی به شرایط مسکن در منطقه‌ای که به آن علاقه دارید بیندازید و سپس نسبت به رهن و اجاره اقدام کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*