رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی منزل

0 244

رنگ صورتی معمولاً به عنوان رنگ دخترانه شناخته می‌شود ولی این رنگ با طیف رنگ های مختلفی که دارد مناسب هر جنس و شخصیتی است. صورتی رنگی آرامش بخش است که می‌توان از آن در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کرد. طیف ها و پالت های رنگی صورتی در دکوراسیون منازل امروزی و مدرن به طور گسترده ای استفاده می‌شود. با مطالعه این مطلب با جزییات و خصوصیات رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی منازل بیشتر آشنا خواهید شد.

روانشناسی رنگ صورتی در دکوراسیون

رنگ صورتی؛ نرم و لطیف، دوستانه و آرام و در عین حال جسورانه و پر جنب و جوش و تحریک کننده احساسات عاطفی است. صورتی پرخاشگری را کاهش می‌دهد و از شدت عصبانیت می‌کاهد. اگر صورتی را دوست دارید، فردی دوست داشتنی، مهربان، سخاوتمند و حساس هستید و دیدگاه شما نسبت به زندگی مثبت است. رنگ صورتی با القای حس شادی مانع از افسردگی می‌شود. با طور کلی صورتی بسیار ملایم نماد شیرینی، معصومیت کودکانه و احساسات پیچیده، صورتی کم رنگ ظریف، ملایم و آرامش بخش است و صورتی تند، موجب برانگیختگی احساسات می‌شود.

رنگ صورتی با چه رنگ هایی زیبا می‌شود؟

اگر از رنگ صورتی در دکوراسیون اصلی خانه استفاده می‌کنید می‌توانید آن‌ها را با استفاده از رنگ مسی و طلایی زیباتر کنید مثلاً لوستر و آباژور مسی و طلایی انتخاب کنید. این ترکیب هماهنگی بی نظیری داند و اتاق را جذاب و راحت می‌کنند.

رنگ های صورتی و خاکستری از نمونه رنگ هایی هستند که ترکیب آن‌ها نمای بسیار زیبایی ایجاد خواهد کرد. استفاده از این دو رنگ در اتاق خواب پر طرفدار است.

استفاده از رنگ صورتی روشن در کنار رنگ تیره مثل مشکی و طوسی، کنتراست بیشتری در فضا ایجاد می‌کند و سبب توازن در محیط می‌شود. رنگ سیاه یا متالیک در کنار صورتی نمای زیبایی به وجود می‌آورد. استفاده از رنگ صورتی در کنار رنگ تیره بیش تر در طراحی های سنتی و کلاسیک به چشم می‌خورد.

استفاده از رنگ صورتی در کنار سبز حسی از طراوت و شادابی را منتقل می‌کند. ترکیب رنگ صورتی و سبز ملایم اگر به درستی صورت گیرد، نمای زیبایی ایجاد خواهد کرد. برای مثال استفاده از یک گیاه سبز رنگ در کنار رنگ صورتی سرزندگی خاصی به اتاق می‌بخشد. رنگ صورتی خیلی ملایم و سبز، آرامش بخش، به طور بصری حس تحرک و هیجان بدون خشم را به وجود می‌آورد.

ترکیب صورتی و سفید فضا را بازتر و زیباتر نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید
بازسازی هوشمندانه خانه اجاره‌ای چطور امکانپذیر است؟

صورتی چرک، کمی‌خاکستری در خود دارد که باعث می‌شود تا فضا کامل تر به نظر بیاید. این رنگ با رنگ های روشن تر از خود مثل سفید نقره ای و فیروزه ای کامل می‌شود.

ترکیب قرمز و صورتی محیطی شاد و گرم به وجود می‌آورد.

زرد و رنگ صورتی در دکوراسیون منزل ترکیبی هماهنگ و زیبا هستند که موجب نشاط و شادمانی افراد می‌شود.

ست کردن دو رنگ نارنجی و صورتی در کنار هم می‌تواند محیطی شاد و زیبا را به وجود آورد. البته استفاده از صورتی‌های کمرنگ مثل گلبهی در کنار نارنجی بهتر است.

استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی خانه

در دکوراسیون و چیدمان منزل می‌توانید از طیف های مختلف رنگ صورتی به صورت ترکیبی با رنگ های دیگر استفاده کنید و زیبایی بی نظیری به محیط اطراف خود بدهید. استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی حس آسایش و آرامش را به همراه دارد و صمیمیت را القا می‌کند.

رنگ صورتی در دکوراسیون آشپزخانه

رنگ صورتی باعث کاهش اشتها می‌شود. به همین دلیل اگر به دنبال رژیم لاغری هستید از این رنگ در آشپزخانه یا سالن غذاخوری استفاده کنید.

برای داشتن آشپزخانه پر انرژی از صورتی پر رنگ برای پشت زمینه و بین کابینت ها استفاده کنید. برای یک انتخاب ملایم تر می‌تواند از کابینت های صورتی ملایم با یک کانتر از جنس سنگ مرمر استفاده کنید. حتی می‌توانید از سایر المان‌ها و اجزای مختلف برای اضافه کردن رنگ صورتی در فضا استفاده کنید. می‌توانید یک کانتر صورتی خاص داشته باشید.

رنگ صورتی در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی

اگر تمایل دارید رنگ صورتی را در طراحی داخلی پذیرایی به عنوان رنگ اصلی استفاده کنید، بهتر است مبلمان را از بین طیف های مختلف این رنگ انتخاب نمایید.

اگر مبلمان صورتی را نمی‌پسندید، می‌توانید کوسن ها و کاغذ دیواری و سایر وسایل را از بین طیف های تیره و روشن صورتی انتخاب نمایید. برای طراحی داخلی پذیرایی با رنگ صورتی بهتر است این رنگ را با انواع رنگ ها طلایی و خاکستری و آبی و قرمز و مشکی و خاکی و متالیک و زرد و قهوه ای و سبز و بنفش و کرم و سایر رنگ های مکمل آن ترکیب کنید تا فضای پذیرایی از یکنواختی در آید و جذاب و متفاوت تر به نظر برسد. به عنوان مثال ترکیب صورتی با قهوه ای شکلاتی، برای اتاق نشیمن بسیار چشم نواز خواهد شد. رنگ صورتی را می‌توانید حتی در طراحی پرده ها به کار ببرید و فضای با انرژی ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید
رنگ دیوار اتاق‌هایمان را چطور انتخاب کنیم و برای هر اتاقی چه رنگی مناسب است؟

صورتی ملایم و مات در کنار انواع خاکستری ها، هماهنگی ایده آلی ایجاد می‌کند. برای این منظور می‌توانید یکی از دیوارهای اتاق را به رنگ صورتی رنگ آمیزی کنید و با به‌کارگیری رنگ های متنوع خاکستری در کنار آن، ترکیبی دلپذیر بسازید.

اتاق نشیمن آبی و صورتی با دیوارهای چوبی یک حس دلپذیر کنار دریای آرام را به وجود می‌آورد. مبل صورتی کمرنگ با کوسن آبی ملایم و بالعکس یک ایده جذاب برای دکوراسیون منزل است.

اگر تمام وسایل و مبلمان را با رنگ سفید و طیف های روشن رنگی انتخاب کرده اید، به‌کارگیری رگه هایی از رنگ صورتی می‌تواند انرژی بسیار زیادی را در محیط آن ایجاد کند و زیبایی بسیاری به دکوراسیون اتاق ببخشد.

اگر صورتی را با مشکی ترکیب کنید، ترکیب زیبایی ایجاد می‌شود که برای اتاق نشیمن و خواب گزینه مناسبی است.

رنگ صورتی در دکوراسیون اتاق خواب

برای استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون اتاق خواب لازم نیست که آن را تبدیل به اتاق پرنسس ها کنید. کافی است بخش هایی را به رنگ صورتی در آورید. مثلاً رو تختی صورتی پهن کنید. می‌توانید از ترکیب خاکستری صورتی یا قهوه ای صورتی استفاده کنید.

از رنگ صورتی در اتاق های کوچک زیاد استفاده نکنید. چرا که به نوعی باعث ایجاد هرج و مرج در اتاق خواهد شد.

اگر تمایل دارید ظاهری نو به رنگ صورتی بدهید، می‌توانید از تعدادی المان نارنجی یا زرد رنگ در کنار آن استفاده نمایید. این کار جذابیت رنگ صورتی را دو چندان می‌کند. استفاده از تخت یا مبلمانی سفید رنگ در کنار رنگ صورتی هم نمای بسیار زیبایی ایجاد خواهد کرد.

رنگ صورتی در دکوراسیون سرویس بهداشتی

استفاده از شیرآلات، روشویی و دیگر وسایل حمام رنگی طرفداران زیادی پیداکرده است. شما هم می‌توانید به سراغ آن‌ها رفته و در قسمت هایی هرچند ساده و نه چندان بزرگ از رنگ صورتی در دکوراسیون استفاده نمایید. اگر دوست دارید صورتی رنگ قالب سرویس بهداشتی باشد یکی از دیوار ها را با صورتی کنید.

سخن پایانی

درست است که صورتی مورد پسند دختران است ولی اینکه صرفاً رنگی دخترانه باشد، صحیح نیست. استفاده درست و ترکیب مناسب صورتی با سایر رنگ ها دکوراسیون منزلتان را خاص و مدرن می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید