رنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه

0 97

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه امکانات بی پایانی دارد. تغییرات نامحدود این رنگ تقریباً با هر رنگ دیگری به راحتی در هم می آمیزد. از رنگ سبز برای دیوارها و مبلمان و یا لوازم تزئینیِ داخل فضا می توان بهره برد. تصور می شود رنگ سبز تعادل و هماهنگی را با محیط اطراف خود به ارمغان می آورد، بنابراین جای تعجب نیست که این رنگ انتخاب محبوبی برای دکوراسیون داخلی خانه باشد. گذشته از روانشناسی رنگ سبز، ارتباط آن با محیط داخل منزل به خصوص بهار و تابستان باعث می شود رنگی عالی برای ترکیب با رنگ های مکمل باشد. این بدان معناست که حتی در یک طرح سبز تک رنگ، مداخله دیگر رنگ ها در کنار استفاده از عناصر طراحی داخلی، در زیباتر شدن دکوراسیون خانه اجتناب ناپذیر خواهد بود، با وبلاگ آدرس همراه باشید.

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه

طراحی داخلی با رنگ سبز یکی از روندهای صلح آمیز در دکوراسیون منزل است. سبک های مختلف برای تزئین فضا وجود دارند که می توانند شامل رنگ های سبز جذاب و دلپذیر باشد. مبلمان خانه در یکپارچه سازی با سبک طراحی مدرن، رنگ های سبز دیوار و تصاویر زمینه زیبا با الگوهای برگ های سبز یا طرح های گل‌دار، افسانه ای به نظر می رسند.

تأثیر رنگ سبز در دکوراسیون داخلی بسیار است، به طوری که به بهبود خلق و خو و خلاص شدن از احساسات منفی کمک می کند. تن های رنگ سبز بسیار آرامش بخش است. در حالی که بدن در دکوراسیون سبز رنگ در حال آرامش و بازسازی سلول ها است، به تسکین درد و تنش عضلات نیز کمک می کند.

جلوه آرام بخش دکوراسیون منازل با رنگ سبز باعث ایجاد تعادل و هارمونی در فضای مدرن می شود. سایه های رنگ سبز روشن باعث بهبود و رشد فکری می شود و رنگ های سبز تیره درک بهتر ارزش ها و احساسات واقعی را ترغیب می کنند. طرح های رنگ زرد – سبز نمادی از سعادت، خوش بینی و شروعی جدید هستند.

ترکیب رنگ‌های دیگر با رنگ سبز در دکوراسیون داخلی منزل

ترکیب رنگ‌های دیگر با رنگ سبز در دکوراسیون داخلی منزل

رنگ سبز طبیعی باعث می شود مبلمان به قطعه ای کاربردی، زیبا، دلپذیر و جذاب تبدیل شود. مبلمان فضای نشیمن زیبایی های آرامش بخش و تزیینی را به دکوراسیون فضا می بخشد. پرده های سبز روشن به رنگ دیوارها، فرش روی زمین، مبلمان و دکوراسیون اتاق احساس تازه و جادار می دهد. تزئین پنجره های بزرگ آفتابی با پرده های سفید – سبز یا آبی روشن، فضای دلپذیر، خنکی و را ایجاد می کند. رنگ دیوارهای سبز، تصاویر پس زمینه زیبا با الگوی برگ های سبز یا طرح گل های قرمز، پارچه های سبز مبلمان داخلی، فرش های قرمز سبز و لوازم دکوری سبز، آرامش و تعادل رنگی را در دکوراسیون خانه به ارمغان می آورند.

بیشتر بخوانید
روشنایی خانه: چراغ خانه‌‌تان روشن!

طرح های رنگ سبز روشن احساس تازگی، جادار بودن و انرژی را تداعی می کنند. از ترکیب رنگ های سبز روشن و زرد می توان در طرح های رنگی دکوراسیون اتاق خواب نوجوانان و اتاق بچه های خردسال استفاده کرد. طرح های رنگی سبز روشن و زرد، برای تزئین خانه در «فصل بهار» مناسب هستند.

رنگ سبز نعناعی برای دکوراسیون اتاق کودک یا طراحی اتاق دخترانه عالی به نظر می رسد. رنگ سبز تیره به افراد کمک می کند تا با انرژی بیشتری کار کنند. از لوازم جانبی سبز می توان برای افزودن رنگ های سبز تیره به اتاق ها و محل های کاری استفاده کرد. کاغذ دیواری زیبا با الگوی برگ های سبز تیره می تواند فضایی با عمق بیشتر را ایجاد کند.

ترکیب رنگ سبز فسفری و قهوه ای، راحتی، آرامش و در عین حال جذابیت را به دکوراسیون خانه می بخشد. کارشناسان روانشناسی رنگ می گویند: «رنگ های قهوه ای و سبز طبیعی و ترکیب آن‌ها با یکدیگر احساس آرامش، بهبود ارتباطات و تشویق به اشتراک گذاری ایده های جدید را ایجاد می کند.

ناخودآگاهِ فعال، پرانرژی و مایل به شروع کاری جدید، طرح های رنگ قهوه ای و سبز را برای دکور اتاق اجتناب ناپذیر کرده اند. از قهوه ای می توانید برای رنگ مبلمان و از رنگ سبز طبیعی برای دیوارها یا رنگ پرده بهره ببرید.

طرح های قهوه ای با سبز شامل دو رنگ طبیعی شگفت انگیز که الهام گرفته از شاخه های سبز درختان و خاک زمین است. رنگ سبز دیوار یا الگوهای کاغذ دیواری سبز و لوازم جانبی سبز با سایه های رنگ قهوه ای مبلمان چوبی هماهنگ به نظر می رسند و باعث می شوند دکور اتاق احساس دنج، راحت و آرام داشته باشند.

اهمیت توجه به رنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه

اگر زیباترین دکوراسیون داخلی خانه را می خواهید، سایه های رنگی آبی و سبزِ جذاب برای تزئین اتاق شما بسیار عالی است. رنگ های فیروزه ای در طرح های رنگ سبز خارق العاده به نظر می رسند، با اضافه کردن این طرح رنگی به فضاهای نشیمن و ایجاد دکوراسیون جذاب، به مدرن و شیک شدن فضای خانه خود کمک کنید.

بیشتر بخوانید
دکوراسیون با رنگ سرد در خانه ، هم فضا را بزرگ می‌کند هم حالمان را خوش

رنگ آبی – سبز، سایه های فیروزه ای و رنگ های پاستیلی، سردترین رنگ ها برای استفاده در دکوراسیون داخلی خانه هستند. رنگ فیروزه ترکیبی از رنگ های آبی و سبز است که آرامش و تازگی را به دکوراسیون داخلی می بخشند. رنگ های فیروزه ای برای طراحی فضای داخلی جهت جادارتر و دلپذیر کردن فضای داخلی و برجسته سازی دکوراسیون داخلی سبز بسیار عالی هستند.

رنگ قرمز و سبز با یکدیگر مکمل هستند و می توان در فضای داخلی از آن‌ها استفاده کرد، اما تن های رنگی باید رقیق باشند. به عنوان مثال، برای سبک کلاسیک طبیعی است که دیوارهای سبز تیره را به همراه مبلمان رنگ قرمز پر رنگ (ارغوانی یا شرابی) ترکیب کنید. همچنین اگر مبلمان به رنگ سبز بود، می توانید از رنگ قرمز برای کوسن ها استفاده کنید. به دلیل آنکه فرش خانه های ایرانی اغلب قرمز است، بهتر است کمتر از عناصر قرمز رنگ دیگر استفاده کنید.

همچنین رنگ های طیف سبز بسیار پر کاربرد هستند و با رنگ های روشن مانند صورتی، قرمز، نارنجی، زرد و بنفش روشن در هماهنگی قرار دارند. گل های بنفش روشن بر روی پارچه های سبز روشن بسیار زیبا به نظر می رسند و به لوازم جانبی دکوراسیون اتاق مناقصه روحی تازه و عاشقانه را می دمند.

اهمیت توجه به رنگ سبز در دکوراسیون داخلی خانه

رنگ سبز در دکوراسیون داخلی منزل

رنگ سبز از نظر تنوع رنگی بسیار متنوع است و از نظر طبیعی به چشم انسان خوش می آید. این دلیلی بیرونی و واقعیت علمی است که میل انسان را به غوطه ور شدن در رنگ طبیعی همانند سبز حتی در یک فضای بسته نشان می دهد؛ بنابراین، طراحان انواع مختلفی از ترکیبات رنگ سبز با رنگ های مختلف را توسعه داده اند. آن‌ها در مورد چگونگی دستیابی به تعادل رنگ در فضای داخلی می پردازند که تأثیر خوبی در روحیه و سلامت افراد دارد؛ بنابراین می توان به این نتیجه رسید که رنگ سبز تا چه میزان بر طراحی دکوراسیون داخلی خانه پراهمیت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید