1 23

راهنمای انتخاب کتابخانه چوبی کلاسیک

نوشته  |  ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
۱۸۴۸۱
۰

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon

کتاب های خوب مثل بهترین دوستان هستند. از آنجا که کتاب ها همراهان بسیار خوبی هستند، چرا آنها را در یک کتابخانه چوبی کلاسیک زیبا قرار نمی دهید تا به خود سازماندهی شوند؟ خرید یک کتابخانه چوبی خانگی فضای ذخیره سازی با ارزش را ایجاد می کند و به خانه شما سرزندگی می بخشد. اگرچه ممکن است یک کتابخانه برای قرار دادن کتاب ها بسیار مناسب باشد، اما می تواند برای زیباتر کردن دکوراسیون خانه نیز وسیله کاربردی باشد. شما می توانید بدون توجه به بودجه و محدودیت های فضا، بهترین کتابخانه چوبی کلاسیک را انتخاب کنید. اما قبل از شروع فرآیند خرید، تعیین اندازه و تنظیم مقدار بودجه از اهمیت بالایی برخوردار است؛ با وبلاگ آدرس همراه باشید.

راهنمای انتخاب کتابخانه چوبی کلاسیک

انتخاب کتابخانه چوبی کلاسیک

در زیر عوامل مهم در انتخاب کتابخانه چوبی کلاسیک را شرح می دهیم تا در شما در خرید مدل مناسب کمک کرده باشیم:

بودجه

کتابخانه های کلاسیک تنها مخصوص خانه های لوکس نیستند که در مجلات و فیلم ها می بینید. می توانید یک کتابخانه ساخته شده از چوب ماهون را سفارش دهید، زیرا کار با این چوب راحت تر از برخی چوب های دیگر است که حتی ممکن است باعث افزایش قیمت نیز شود. هر چقدر اندازه کتابخانه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. قفسه های کامل و داخلی با کابینت کشویی هزینه ای بیش از قفسه های شناور بر روی دوشتان می اندازند. ویژگی های غیر مترقبه بودجه شما را افزایش می دهند، بنابراین تصمیم گیری در مورد ضروریات کتابخانه از موارد مهم هستند. آیا برای دسترسی آسان به حجم در قفسه های بالا، آیا نیاز به نردبان دارید؟ در مورد برخی از چراغ های روشنایی هالوژن که فضای گرم ایجاد می کنند می توانند به شما در یافتن کتاب ها کمک می کنند. شاید برخی از درهای کتابخانه با روکش شیشه ای زیبا به نظر برسند و از مجموعه کتابه ای نادر شما ب خوبی محافظت کنند. این عناصر باعث می شوند فضای شما جذاب تر شود، اما هزینه نهایی شما را نیز بالا می برند.

اندازه و سبک

شاید شما در آپارتمانی کوچک زندگی می کنید، یا شاید در خانه ای ویلایی! قبل از تصمیم گیری در مورد هر چیز دیگری  فضایی را که می خواهید کتابخانه خود را در آن قرار دهید را اندازه گیری کنید. اندازه فضا انتخاب شما را از ابتدا تا انتها دیکته می کند. یک سازنده می تواند قفسه ها و کابینت ها را به هر سبکی طراحی کند تا در هر اتاقی مناسب باشد، اما تعیین قرار گیری کتابخانه در فضا بر عهده شما است. نکته مهم در مورد قفسه بندی و ذخیره سازی سفارشی این است که آنها در اندازه های مشخصی عرضه نمی شود، در همه جا متناسب هستند، پس از یافتن دیوار یا اتاق مناسب، ارتفاع، عرض و عمق کتابخانه را اندازه گیری کنید. حتما فضای کافی برای ترتیب و بازیابی کتاب و حرکت در میان مبلمان بدون ایجاد مشکل را نیز در نظر بگیرید. کتابخانه شما باید متناسب با اندازه فضای شما باشد، همچنین اندازه گیری های شما تا حد زیادی برآورد هزینه را نیز دیکته می کند. ارتفاع مورد نظر خود را در نظر بگیرید، عمق قفسه ها را انتخاب کنید و ببینید چه میزان کتاب را می خواهید در کتابخانه چوبی کلاسیک خود قرار دهید.

کتابخانه چوبی کلاسیک

قفسه بندی کتاب ها

در زمان انتخاب کتابخانه، قفسه بندی مهمترین جنبه آن خواهد بود. رنگ و سبک قفسه بندی نقش مهمی در تنظیم سبک دکوراسیون اتاق خواهد داشت. بیشتر کتابخانه های خانگی مدرن برای داشتن ظاهری روشن و براق، به قفسه های سفید ساده تکیه می کنند. اگر می خواهید یک اتاق کلاسیک و پیچیده تر ایجاد کنید، به دنبال لکه های تیره تر چوب طبیعی باشید. همچنین می توانید در مورد قرار دادن وسائلی همانند عکس خانوادگی و قطعات تزئینی بر روی قفسه کتابخانه خود نیز فکر کنید. این مورد خیلی به سبک شخصی شما و نوع کتابخانه ای که می خواهید ایجاد کنید بستگی دارد. مهم نیست که چه قفسه ای از کتابخانه را برای نصب انتخاب می کنید، حتماً آن را قوی، محکم بسازید تا توان تحمل وزن کتاب ها را داشته باشد. به دنبال تهیه بهترین قفسه بندی کتابخانه باشید، زیرا سرمایه گذاری اصلی شما هستند. گزینه های ارزان تر می توانند با گذشت زمان شروع به خراب شدن کنند و نیاز به تعویض داشته باشند.

مبلمان کتابخانه چوبی کلاسیک

مبلمان کتابخانه ای که شما انتخاب می کنید باید قفسه بندی شما را تکمیل کند و به تقویت دکوراسیون داخلی فضا نیز کمک کند. کتابخانه های مدرن برای داشتن احساسی عالی و دعوت کننده، ممکن است به صندلی ها و روکش های نرمتر مجهز شوند. کتابخانه های کلاسیک با رنگ های تیره چوبی مناسب برای مبلمان چرمی و سایر قطعات چوبی هستند.. همچنین می توانید با مخلوط کردن سبک ها و متریال های مختلف، ظاهری بی نظیر و زیبا تر به وجود آورید تا نمایی منحصر به فرد و کلاسیک را به محیط خانه خود بدمید. مهمترین چیز انتخاب مبلمان کتابخانه ایِ کاربردی و راحت است که نشان دهنده چگونگی برنامه ریزی شما برای استفاده حداکثری از فضا است. شما مطمئناً صندلی هایی را می خواهید که مناسب یک بعد از ظهر زیبا برای خواندن کتاب مورد علاقه تان باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که در کنار کتابخانه خود می توانید حتی فضایی برای غذاخوری یا یک فضای نشمین دورهمی داشته باشید. به طور کلی، در نحوه استفاده از فضا محدودیتی وجود ندارد.

library wood home

کلام آخر

دنیای امروز کاملاً غرق در عصر دیجیتال است، به طوری که وسایل الکترونیکی در طول روز همراه همیشگی شما هستند و همین امر باعث شده است تا به سختی بتوان از آنها جدا شد. یک کتابخانه چوبی کلاسیک می تواند مکان مناسبی برای استراحت و دوری از مشغله های روزمره باشد، آن هم با خواندن یک کتاب هیجان انگیز! با داشتن مبلمان مناسب، قفسه بندی زیبا و سایر جزئیات تزئینی، می توانید کتابخانه ای حرفه ای ایجاد کنید از مجموعه کتاب های شما به خوبی نگهداری کند. با این حال، در زمان انتخاب و خرید کتابخانه چوبی کلاسیک نکات بیان شده در بالا را مو به مو اجرا کنید.

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon
به آسانی رزرو هتل، خانه اجاره کنید