دکوراسیون اتاق خواب ۶ متری + عکس

0 356

زندگی واژه غریبی است. واژه‌ای که هر کس، برداشت خودش را از آن دارد و برای هر یک از ما، به نحوی متفاوت از دیگران تجلی پیدا می‌کند. شاید برای من نوعی، زندگی عبارت است از سحرخیزی در ابتدایی‌ترین ساعات روز، یک ورزش جانانه، یک صبحانه سبک و سالم، یک کار تمام وقت حسابی و در پایان شب، استراحتی آرام در کنار خانواده. شاید برای شمای نوعی، زندگی انعکاسی باشد از آرامش اول صبح، خواب شیرین، غذایی چرب و چیلی و شغلی آرام و سرشار از بگو و بخند!
دقیقا به همین دلیل است که هر کدام از ما سبک خاصی از این واژه را تجربه می‌کنیم. دقیقا به همین دلیل است که من نوعی، خانه‌ام را در طبقات اول ساختمان انتخاب کرده‌ام و تمام اتاق‌های آن را پر از گیاهان سبز رنگ کرده‌ام، تا از سبزی برگ‌هایشان آرامش ربوده شده در روزمرگی‌هایم را پیدا کنم.
شمای نوعی خانه خود را در آخرین طبقه یک ساختمان برگزیده‌اید و تمام خانه را با تابلوهای گالری دوستان‌تان مزین کرده‌اید و هر جا چشم کار می‌کند لوازم ورزشی گذاشته‌اید؛ و اوی نوعی، در گوشه اتاق پذیرایی‌‌اش، که خانه‌ای ویلایی و پر از درخت است، یک کتاب خانه بزرگ دارد و هر روز بوی واژگان نویسنده‌های نامدار و ناشناس جهان را استشمام می‌کند. هرکسی به طریقی اقناع می‌شود و دلیل تفاوت در سبک دکوراسیون خانه‌ها نیز به همین تنوع در سلایق باز می‌گردد.
با توجه به این‌که اتاق خواب تنها قسمتی از خانه است که می‌توان در آن خود واقعی بود، موضوع این مقاله را به به دکوراسیون اتاق خواب ۶ متری اختصاص داده‌ایم.
در حالت کلی اتاق خواب‌های ما در دو دسته اتاق خواب‌های فراخ و متراژ بالا و اتاق خواب‌های کوچک و چند متری طبقه‌بندی می‌شوند.
از آن‌جا که اغلب ماهای نوعی، هشتمان گروی نهمان است و با یافتن همین یک اتاق خواب ۶ متری و جمع و جور نیز کلاهمان را بالا می‌اندازیم، بهتر است در این فرصت، دکوراسیون اتاق خواب ۶ متری را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.
ایده هایی که می‌توانند شما را در استفاده هرچه بیشتر از فضای هرچند اندک اتاق خواب‌تان یاری کنند.

اهمیت دیزاین اتاق خواب

همه ما بعد از یک روز پر مشغله، تحمل اخبار بد گرانی، اعصاب خوردی بابت قیمت‌بالای یک باک بنزین، صدای ممتد بوق در ترافیک سنگین و غیره و ذلک، شب هنگام خواب به آرامش نیاز داریم. به یک محیط دنج که با روحیات ما سازگاری داشته باشد و بتوانیم استرس کل روز را فراموش کنیم.
اتاق خواب‌ها از اصلی‌ترین بخش‌های خانه برای ریلکس کردن هستند، چرا که ما بیشتر اوقات استراحت و آرامش خود را در اتاق خواب سپری می‌کنیم و این اتاق‌ها از معدود مکان‌هایی هستند که که ماسک ما را از چهره برداشته، و خود واقعی‌مان را به ما ارزانی می‌کنند. همان چیزی که هستیم، نه چهره‌ای که در طول روز به آن نیاز داریم.
همین گرانی‌ها و فشارهای زندگی باعث شده‌اند تا اتاق خواب‌های ما هر روز کوچک‌تر و کوچک‌تر شوند و برای احساس آرامش بیشتر در آن‌ها، ناچار به تمسک به دکوراسیون شویم.

بیشتر بخوانید
مصرف انرژی و هزینه‌های مربوط به آن را چطور کاهش بدهیم؟

دکوراسیون اتاق خواب ساده

لباس‌های رنگ و وارنگ پراکنده، اشیای ریز و درشتی که در هر گوشه از اتاق دهن کجی می‌کنند،یکی از کابوس‌های وحشتناک اتاق خواب‌ها است، که با پایین بودن متراژ اتاق خواب این کابوس ترسناک‌تر نیز می‌شود. با این حال، رهایی از این کابوس هم راهکارهایی دارد.
ایده‌هایی که به شما این امکان را می‌دهد تا از فضای هرچند اندک اتاق خواب‌تان نهایت بهره را برید و کلیه لوازم‌تان را در همین فضای محدود به نحو احسن سامان دهید. برای آشنایی با این ایده‌ها، با ما همراه باشید:

عظمت روشنایی از دریچه‌ای کوچک

نور خورشید در اتاق خواب‌های کوچک انعکاس فوق‌العاده‌ای دارد. به همین خاطر توصیه می‌کنیم تا جایی که می‌توانید موانع این منبع زیبای طبیعی را از اتاق خواب‌تان حذف کنید.
پرده‌ها را نازک‌تر و روشن‌تر انتخاب کنید و در صورت امکان، سعی کنید پنجره‌هایی را برای اتاق خواب‌تان انتخاب کنید که بزرگ‌تر هستند. پرده‌های حریر بهترین گزینه برای اتاق خواب هستند که می‌توانند ضمن هدیه دادن نور و روشنایی به محیط استراحت شما، به زیبایی ظاهری چیدمان اتاق نیز افزوده و به آن اصالت ببخشند.

دکوراسیون اتاق خواب شش متری

سه اصل مهم دکوراسیون: رنگ‌ها، رنگ‌ها و باز هم رنگ‌ها!

قدرت تاثیرگذاری رنگ‌ها در محیط اعجاب‌انگیز است. این رنگ‌ها هستند که می‌توانند محیط‌های بزرگ و سقف‌های بلند را محدود کرده و به فضاهای کوچک، عمق ببخشند. رنگ‌های روشن این قدرت را دارند که فضای اتاق خواب ۶ متری شما را فراخ‌تر نشان داده و مانع دل‌گیر بودن آن شوند. از طرفی، رعایت هارمونی رنگ‌ها نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
طبعا، استفاده از رنگ روشن برای دیوار و در عین حال، قرار دادن یک سرویس خواب قرمز رنگ در وسط اتاق، نمی‌تواند ایده چندان جالبی باشد. اگر به دنبال دکوراسیون اتاق خواب ۶ متری کوچک خود هستید، سعی کنید از رنگ‌های هم خانواده و در عین حالت تناژ‌های روشن استفاده کنید. رنگ‌های کمی تیره‌تر و خنثی نظیر طوست نیز می‌تواند ایده جالبی باشد.
به ویژه اگر دوس داشته باشید اتاق خوابی مدرن و به اصطلاح اسکاندیناویایی داشته باشید. انتخاب رنگ رو تختی و اکسسوری‌های آن نیز از این اصل مستثنی نخواهد بود.

چیدمان اتاق

تخت‌خواب و متعلقات آن

انتخاب سرویس خواب دخترانه یا پسرانه و حتی برای اتاق کودک، به عنوان اصلی‌ترین اثاثیه اتاق خواب، یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در دکوراسیون این اتاق است. در این‌که همه ما دوست داریم تختی کامل، بزرگ و با تمام متعلقات داشته باشید شکی نیست. با این حال، هنگام خرید سرویس خواب چند نکته مهم است:

  • جیب مبارک
  • فضای موجود
بیشتر بخوانید
گچبری پیش ساخته چیست و استفاده از آن چه مزیتها و معایبی دارد؟

تختخواب

وقتی پای یک اتاق خواب ۶ متری و نقلی در میان است، بهتر است سرویس خوابی را انتخاب کنید که دارای هد کوچکتری است. در ضمن، گاهی شاید لازم باشد در مورد انتخاب ابعاد تخت نیز – پس از این‌که هیکل خود و همسرتان را برانداز کردید، ابعاد اتاق‌تان را مد نظر قرار دهید.
این‌که یک تختخواب ۲۰۰ در ۲۰۰ بردارید یا نه، کمی محتاطانه‌تر استراحت بفرمایید و به همان ۱۶۰ در ۲۰۰ بسنده کنید. ضمنا، مجبور خواهید بود علیرغم میل باطنی‌تان از خریدن لاو ست و دراورهای بزرگ و غیره نیز چشم بپوشید. انشالله دفعه بعد و اتاق خواب بزرگ بعد! پاتختی‌ها نیز احتمالا بسیار ساده و کوچک انتخاب خواهند شد و میز توالت سرویس نیز به نحوی باید گزینش شود که در اتاق، امکان حرکت و استفاده از آن وجود داشته باشد. همه‌چیز که فقط مد نیست!

در مورد روتختی و سایر منضمات آن نیز همین بس، که سعی کنید روتختی‌های نسبتا ساده – که به این تخت ساده هم بیاید – انتخاب کنید و از برداشتن کوسن‌های بیشمار برخی روتختی‌ها نیز بپرهیزید.

دکوراسیون اتاق خواب 6 متری

باز هم این اکسسوری‌ها

ظاهرا این اکسسوری‌ها حتی در اتاق خواب و حتی سرویس بهداشتی نیز دست از سر دکوراسیون بر نمی‌دارند. اکسسوری‌هایی همچون:

آینه‌ها

برای برخی از افراد – مثل بنده – آینه‌ها از احترام خاصی برخوردار هستند. آینه‌ها نه تنها به شما، چهره و تیپ‌تان را نشان می‌دهند، بلکه به خانه و اتاق‌ها نیز عمق بخشیده و حیات می‌‌دهند.

چیدمان اتاق

چراغ خواب یا آباژور

کافی است سری به این پیج‌های دکوراسیون داخلی اینستاگرامی بزنید تا متوجه شوید که آباژورها، این روزها چقدر طرفدار پیدا کرده‌اند.
این نسل از چراغ خواب‌ها، اکنون به یکی از اکسسوری‌های ضروری اتاق خواب و حتی پذیرایی – به صورت آباژورهای ایستاده کنار سالنی – تبدیل شده‌اند که می‌توانند بهترین انتخاب برای دیزاین اتاق خواب شما نیز باشند. جای شما را هم تنگ نمی‌کنند و روی همان پاتختی استقرار می‌یابند!

دکوراسیون اتاق خواب 6 متری

شمع و گل و پروانه؟!

پروانه را بعید می‌دانم اما شمع و گل، از جمله اکسسوری‌های جذاب و محبوب برای اتاق خواب و حتی سایر اتاق‌های منزل هستند. استفاده از شمع‌های دکوراتیو می‌تواند علاوه بر روشنایی در برخی شب‌های رمانتیک، به عنوان یک دکور زیبا به میز توالت یا پاتختی‌های شما جلوه بدهد.

دکوراسیون اتاق خواب 6 متری

قاب عکس‌ها

علاوه بر عکس عروس و دامادی ساکنین اتاق خواب، که یکی از ملزومات اولیه هر اتاقی است، می‌توانید از قاب عکس‌های دیگری هم استفاده کنید. قاب‌عکس‌هایی که برای شما، تداعی کننده خاطراتی شیرین از گذشته‌اند، قاب عکس‌هایی از طبیعت یا هر آن‌چه که دوستش دارید و یا حتی قاب عکس‌های مدرن ال‌ای‌دی داری که به تابلوهای نوری معروف هستند و می‌توانند به عنوان چراغ خواب نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید