شاخص 2

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک و ایده‌هایی برای بهتر کردن فضا

نوشته  |  ۱۴ آذر ۱۳۹۸
۳۵۲۰۰
۰

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon

اتاق خواب محل استراحت و بازگرداندن انرژی از دست رفته شما در طول فعالیت روزانه است و حتی اگر دکوراسیون اتاق خواب ساده و معمولی باشد، باید به گونه‌ای طراحی شود که نیازهای شما برای رفع خستگی و احساس آرامش را بر آورده سازد. در ادامه با مواردی آشنا می‌شوید که در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب ساده و شیک مؤثر هستند.

ایده های رنگ مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب

رنگ‌های خنثی از این نظر که قابلیت هماهنگ شدن با رنگ‌های دیگر را دارند، انتخاب خوبی برای اتاق خواب هستند. بژ، عاجی (ivory)، خاکستری مایل به قهوه‌ای (taupe)، خاکستری و سفید هر یک می‌توانند پس‌زمینۀ بسیار مناسبی برای رنگ اتاق خواب باشند.

دکوراسیون اتاق خواب

رنگ‌های پاستلی و رنگ‌های ملایم، آرامش‌بخش، دلگرم کننده و روشن هستند و می‌توانند به شما کمک کنند تا یک خواب خوب شبانه داشته باشید. می‌توانید از طیف‌های ملایم آبی، بنفش کم‌رنگ (lavender)، سبز، زرد و صورتی استفاده کنید.

ترکیب رنگ‌های زرد و سبز برای فضای اتاق خواب بسیار مناسب هستند. اگر بخش اعظم فضا به رنگ زرد نقاشی شده باشد؛ سادگی و آرامشی که لازمه یک اتاق خواب است به آن می‌بخشد؛ غالب شدن رنگ سبز در اتاق خواب بیش از میزان لازم به فضا شور و انرژی را اضافه می‌کند.

رنگ زرد چیدمان

آبی برای بیشتر افراد خاصیت آرامش‌بخشی دارد. استفاده از رنگ آبی روشن، یکی از بهترین گزینه‌های دکوراسیون اتاق خواب مجردی و پسرانه است. از بهترین رنگ‌های مناسب برای ترکیب با رنگ آبی، رنگ زرد است. ترکیب آبی و زرد برای اتاق خواب، می‌تواند علاوه بر القای آرامش به فرد، موجب تحریک فکر و ذهن شود.

اتاق کودک و نوجوان

ترکیب رنگ قرمز و بنفش هارمونی زیبایی به وجود می‌آورد و طراحی اتاق خواب با این دو رنگ، علاوه بر رمانتیک کردن فضا، در طولانی مدت موجب افزایش انعطاف‌پذیری در افراد می‌شود.

رنگ رمانتیک فضا

برای اتاق‌های کوچک، استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی بهترین گزینه است از رنگ روشن به عنوان رنگ زمینه استفاده کنید و جزئیات اتاق خواب را با رنگهای تیره‌تر ترکیب کنید.

 اگر اندازه‌ اتاق خواب شما بزرگ است، می‌توانید از طیف رنگی تیره استفاده کنید و سعی کنید رنگ که برای اتاق خواب انتخاب می‌کنید با سایر وسایل هارمونی داشته باشد.

 

دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان

با دیوار پوش‌ها دکوراسیون اتاق خواب شیک داشته باشید

از دیوار پوش‌های جدید، کاغذ دیواری‌ها، رنگ آمیزی‌های متنوع و قاب‌های عکس و تصاویر ترسیمی می‌توانید برای زیباتر کردن دیوارهای اتاق خواب استفاده کنید. طرح دیوار اتاق خواب نباید چشم را اذیت کند و باید رنگی باشد که شخص بعد از گذراندن یک روز پرمشغله درون آن به آرامش لازم برسد. ممکن است دوست داشته باشید که دیوار را ساده رنگ کنید و سپس با نصب استیکر آن‌ها را زیباتر کنید.

اتاق مدرن و خاکستری

در دکوراسیون اتاق خواب به کف‌پوش اهمیت بدهید

کف‌پوش‌ها مزایای خاص خود را دارند، جدای از ظاهر متفاوت و بحث سلیقه، هر کدام از آن‌ها در فضای خاصی جوابگو هستند. بهترین کف‌پوش برای دکوراسیون اتاق خواب موکت‌ها نرم و زیبا هستند و بعد از آن چوب و پارکت گزینه‌های مناسبی محسوب می‌شوند؛ اما سنگ و سرامیک سرد هستند و سعی کنید از آن‌ها در دکوراسیون منزل به‌خصوص اتاق کودک استفاده نکنید.

دکوراسیون اتاق خواب

در دکوراسیون اتاق خواب کودک فرش را فراموش نکنید

قرار دادن فرش و یا گلیم در اتاق کودک، علاوه بر زیبایی باعث می‌شود به علت نرمی و لطافت نشستن و دراز کشیدن روی آن برای کودکان راحت باشد.

دکوراسیون اتاق خواب

با استفاده از پرده فضا را رمانتیک‌تر کنید

استفاده از پرده تاثیر بسیاری در مجلل کردن اتاق خواب ساده دارد. می‌توانید یک پرده ساده و شیک نصب کنید یا از پرده طرح دار استفاده کنید. ولی محیط را زیاد شلوغ نکنید.

دکوراسیون اتاق خواب

چیدمان اتاق

نقش لوستر در دکوراسیون اتاق خواب ساده

تاثیری که یک لوستر می‌تواند بر جلوه اتاق خواب شما داشته باشد را دست کم نگیرید. با عوض کردن لوستری ساده با لوستر مجلل‌تر می‌توانید فضای ساده اتاق خواب را شیک‌تر کنید.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب مدرن

از آباژور استفاده کنید

نور یک‌دست برای اتاق خواب مناسب نیست و بهتر از در کنار نور اصلی نورهایی مثل نور آباژور یا چراغ خواب داشته باشید. یک آباژور کوچک و شیک دکوراسیون اتاق خواب ساده را لوکس می‌کند.

آباژور اتاق

بهترین جای اتاق را تخت خواب اختصاص بدهید

بهترین مکان برای قرار دادن تخت و سرویس خواب در دکوراسیون اتاق خواب جلوی بزرگ‌ترین دیوار اتاق است؛ اما اتاق‌های مختلف شرایط متفاوتی برای جای مناسب تختخواب دارند. برای دو طرف تختخواب، از میز کنار تختی و آباژور استفاده کنید. هنگام تعیین مکان مناسب، به جای کلید پریزها نیز توجه داشته باشید. کنار تخت خواب و میز توالت باید پریز برق وجود داشته باشد.

جای سرویس خواب

کمد در چیدمان اتاق خواب نوجوان تاثیر زیادی دارد

نوجوانان، وسایل ریز و درشت زیادی دارند و به دلیل سن رشد آن‌ها روز به روز بر لباس‌هایشان افزوده می‌شود؛ به همین دلیل کمد دیواری و کشو با اندازه مناسب و متناسب با وسایل، لازمه دکوراسیون اتاق خواب نوجوان است و باعث مرتب شدن و ساماندهی اتاق می‌شود.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را با تخت خواب فانتزی زیباتر کنید

امروزه تخت خواب‌های فانتزی و مدرن مختلفی با شکل و شمایل جذاب برای دختران نوجوان وجود دارد. ممکن است کمی هزینه بالا داشته باشند ولی این تخت خواب‌ها چیدمان اتاق دخترانه را شیک و جذاب می‌کنند.

اتاق خواب دخترانه

از روتختی ساده‌ استفاده کنید

روتختی ساده با رنگ مناسب دکوراسیون، اتاق خوابتان را متحول می‌کند. اگر از روتختی‌هایی با رنگ روشن استفاده کنید، فضا بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. برای جلوه بیشتر تخت از کوسن و بالشت‌های زیبا با رنگ‌های متنوع استفاده کنید.

اتاق خواب مجردی

با آینه دکوراسیون اتاق خواب را زیباتر کنید

اگر اتاق خواب شما فضای کافی دارد، آینه را با کنسول در اتاق قرار بدهید و اگر فضا کوچک است، آینه را به دیوار نصب کنید، قاب قشنگی برای آن انتخاب کنید و لذت ببرید. دقت کنید که آینه نباید در مکانی باشد که در زمان استراحت حرکت‌های درون آینه در دید شما باشد یا در تاریکی از آینه به بیرون اتاق دید داشته باشید.

آینه اتاق خواب

از قاب عکس استفاده کنید

اگر چیدمان اتاق خواب ساده و شیک را می‌پسندید می‌توانید این سادگی را با چند قاب عکس چشم نوازتر کنید. این کار به‌خصوص برای دکوراسیون اتاق خواب عروس توصیه می‌شود.

قاب عکس اتاق خواب

کتابخانه‌های دیواری هم جذاب هستند

یکی از گزینه‌هایی که این روزها در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان استفاده می‌شوند قفسه و کتابخانه‌های دیواری هستند که می‌توانید از آن‌ها برای قرار دادن مجسمه، گلدان‌های کوچک، قاب عکس و مهم‌تر از همه، کتاب استفاده کنید؛ اما دقت کنید به علت خطر احتمالی سقوط، این قفسه‌ها را بالای تخت نگذارید.

کتابخانه اتاق خواب

سبزی رابه اتاق خواب خود بیاورید

با گذاشتن گل و گیاه می‌توانید دکوراسیون اتاق خواب شیک و ساده داشته باشید. قرار دادن یکی دو گلدان گل طبیعی یا دسته گلی زیبا باعث می‌شود اتاق خوابتان ساده و شیک به نظر برسد. گیاهانی مانند سانسوریا، آلوورا، برگ قاشقی علاوه بر تهویه اتاق به زیبایی اتاق خواب شما می‌افزاید.

گل مناسب اتاق خواب گل مناسب اتاق خواب

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده و قدیمی

با استفاده از وسایل قدیمی مثل جواهرات قدیمی جلوهای نو و خلاقانه به اتاق خواب خود می‌دهید. از جواهرات و اشیایی با رنگ‌های متمایز استفاده کنید تا تغییری که ایجاد می‌کنید جلب توجه کند.  تزیین اتاق خواب با وسایل ساده یکی از راه‌هایی است که با شیوه‌ای راحت رنگ و لعابی نو به فضا بدهید.

اتاق خواب قدیمی

این روزا تمایل به سادگی به‌خصوص برای دکوراسیون منزل افزایش داشته است. اتاق خواب‌ها هم از این امر مستثنا نبودند؛ اما سادگی و یکدست بودن دکوراسیون اتاق خواب که پناهگاهی برای فرار از خستگی روزانه است، شاید چندان جالب نباشد. بد نیست در کنار سادگی ترفندهایی را برای شیک شدن اتاق خواب به کار ببرید. بعضی از این ترفندها را در این متن به طور خلاصه مطرح کردیم که امیدواریم برای شما مفید بوده باشد.

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon
به آسانی رزرو هتل، خانه اجاره کنید