خانه ارزانقیمت ؛ پیشنهادهایی برای خرید خانه یا آپارتمان در تهران

0 300

خرید خانه ارزانقیمت شاید کمی دور از انتظار باشد و این مسئله زمانی تشدید پیدا می کند که با نگاهی به بازار خرید و فروش خانه می‌توانیم متوجه شویم که طی سال گذشته و بخصوص ماه‌های اخیر ارزش خانه افزایش چشمگیری داشته است. به‌طوری‌که می‌توان گفت رشد قیمت خانه در تهران معادل ۵۰ درصد بوده و این مسئله محدود به تهران نمی‌شود؛ بلکه در بیشتر شهرها و روستاها نیز تا ۲۰ درصد رشد داشته است.

بااین‌وجود مسئله‌ای که به ذهنمان می‌رسد این است که آیا همچنان خرید خانه به‌صرفه است و یا سرمایه‌گذاری و تبدیل نقدینگی‌مان به آپارتمان کار درستی است یا خیر؟

برای پاسخ به این سؤال می‌توان گفت که با خرید خانه ارزانقیمت می‌توانیم همزمان کاری کنیم که هم به سودمان تمام شود و هم از همه سرمایه زندگیمان استفاده نکنیم ولی باید چطور این کار را انجام دهیم؟

خانه ارزان قیمت

به دنبال خرید خانه ارزانقیمت در محله‌های با قیمت پایین باشیم

زمانی که برای اولین بار به دنبال خرید خانه هستیم اولین کاری که می‌کنیم جستجو در همسایگی‌مان است که طبیعتاً در اکثر اوقات قیمت‌های بالایی دارند. در محله‌هایی بگردیم که نشانه‌هایی از رشد را در آن می‌بینیم مانند حاشیه شهرهای بزرگی چون تهران. خرید خانه در اندیشه یکی از مثال‌های این ماجراست که با دریافت وام مسکن و کمی پس‌انداز می‌توانیم خانه‌دار شویم.

بیشتر بخوانید
ساکن فعلی خانه چطور می‌تواند در انتخاب خانه به ما کمک کند؟

خانه‌هایی انتخاب کنیم که بتوانیم آن را بازسازی و تعمیر کنیم

شاید یکی از مواردی که برای خرید خانه به آن اهمیت می‌دهیم آماده بودن آن برای زندگی باشد اما می‌توانیم خانه ارزانقیمت قدیمی پیدا کنیم و با بازسازی و طراحی جدید آن را به خانه‌ای مناسب برای زندگی تبدیل کنیم. هزینه بازسازی خانه نباید بنحوی باشد که فشار زیادی را به خاطر آن متحمل شویم.

بر اساس متراژ جستجو کنیم

گاهی اوقات باید کمی توقعمان را پایین ببریم و خانه‌هایی با متراژ کم را برای زندگی انتخاب کنیم. با بالا رفتن هزینه‌های زندگی و قیمت خانه می‌توانیم مطمئن شویم که سرمایه‌مان حفظ می‌شود.

خرید خانه ارزانقیمت در شهری دیگر را در نظر بگیریم

درصورتی‌که پس از جستجوی بسیار خانه دلخواهمان را پیدا نکردیم می‌توانیم گزینه هایی در شهرهای دیگر را نیز بررسی کنیم یا به گرفتن وام مسکن فکر کنیم. البته تصمیم بزرگی خواهد بود اما تأثیری که بر روی کیفیت زندگی و پس‌اندازمان خواهد داشت را هم باید در نظر بگیریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید