جدیدترین دکوراسیون داخلی

نکاتی درباره جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰

نوشته  |  ۷ تیر ۱۳۹۹
۵۱۱۶
۰

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon

در عصر تکنولوژی انتخاب دکوراسیون منزل همچون گذشته امر دشواری نبوده و با جستجویی کوتاه در اینترنت می‌توان شیک‌ترین و مدرن‌ترین مدل‌های دکوراسیون داخلی برای خانه را مشاهده کرد. از این‌ رو جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ کمک می‌کند تا بتوانیم نظر طراحان برتر دکوراسیون داخلی دنیا را بشناسیم و از آنها الگو بگیریم.

در سال‌های اخیر دکوراسیون داخلی منازل بیشتر از قبل به سمت شخصی‌سازی رفته و مردم علاقه‌مند هستند تا دکوراسیون خانه را بر اساس علاقه شخصی خود انتخاب کنند. با این‌ حال ضروری است تا افراد نکاتی را درباره‌ دکوراسیون‌ داخلی منزل در سال ۲۰۲۰ را بدانند.

زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

معمولاً افراد خوش‌سلیقه به دنبال شیک‌ترین  دکوراسیون برای منزل خود هستند و برای همین به دنبال این هستند تا نظرات طراحان دکوراسیون داخلی را درباره ترندهای جدید بدانند تا به این وسیله طراحی لوکس و لاکچری و زیبایی را برای منزل خود انتخاب کنند.

البته انتخاب طراحی دکوراسیون منزل تا حدودی سلیقه‌ای بوده و تحت شرایط گوناگون معیارهای زیبایی تغییر خواهند کرد. ولی عموماً اگر اصول کلی در طراحی دکوراسیون داخلی پیاده شود، زیباترین دکوراسیون داخلی برای افراد به‌دست خواهد آمد.

حال قصد داریم نکاتی را درباره جدیدترین دکوراسیون داخلی و در مورد بخش‌های اصلی منزل را با شما در میان بگذاریم.

دکوراسیون پذیرایی در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰

سالن پذیرایی قسمتی از منزل است که معمولاً افراد خانواده بیشتر زمان خود را در این فضا می‌گذرانند. اگر قصد تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود را دارید، اولین قسمتی که باید آن را تغییر دهید سالن پذیرایی است. در طراحی داخلی پذیرایی باید رنگ دیواره‌ها را در نظر گرفت، مبلمان را تهیه‌کرده و سایر وسایل تزئینی را با هارمونی یکسان در پذیرایی قرار داد.

ولی قبل از تمامی این موارد باید توجه کرد که چه سبکی را برای دکوراسیون پذیرایی خود در نظر داریم. در اینجا قصد داریم نکات ضروری در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ را به شما گوشزد کنیم و پس ‌از آن می‌توانید با الهام گرفتن از این ایده‌ها، طراحی ایده‌آل پذیرایی منزل خود را انجام دهید.

مبلمان پذیرایی

برای اکثر مردم مشکل اصلی در طراحی دکوراسیون پذیرایی منزل، نحوه‌ چیدمان مبلمان در این فضا است. اکثر مواقع افراد مبلمان خود را مقابل دیوار ها قرار داده و چندین صندلی نیز در مقابل آن‌ها می‌گذارند. در حقیقت چیدمان مبلمان امری است که نیاز به برنامه‌ریزی دقیق‌تری دارد. در دکوراسیون داخلی منزل در سال ۲۰۲۰ نکات مهمی همچون انتخاب نقطه‌ کانونی، ایجاد زمینه‌ مکالمه‌ افراد و همچنین جریان حرکت افراد در نظر گرفته ‌شده است.

مبلمان بکار رفته در دکوراسیون داخلی منزل2020

فرش

محل قرارگیری مناسب فرش و قالیچه از اصلی‌ترین چالش‌های دکوراسیون سالن پذیرایی است. از این ‌رو در محل قرارگیری آنها باید نهایت ظرافت را  به کار گرفت. ولی قبل از انتخاب محل فرش باید به فضای در دسترس پذیرایی توجه کرد. در جدیدترین دکوراسیون داخلی و در دکوراسیون پذیرایی سعی بر این شده تا فرش به‌گونه‌ای قرار داده شود تا مبلمان در اطراف آن قرار گیرد.

استفاده از فرش به‌عنوان یکی از المان‌های دکوراسیون‌های جدید

تابلوها

در دکوراسیون پذیرایی، وجود دیوارهای خالی نشانه‌ی نقص در طراحی است ولی به این معنی نیست که باید تمامی دیوار را با تابلو پوشاند.

تابلوها همواره جزء ثابت عناصر مورداستفاده طراحان جهت دکوراسیون پذیرایی بوده‌اند

نورپردازی

پیچیده‌ترین مسئله در دکوراسیون سالن پذیرایی نورپردازی آن است. در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ سه نوع نورپردازی در نظر گرفته می‌شود:

  •  نورپردازی محیط
  • نورپردازی اشیا
  •  نورپردازی مخفی

منابع نور در این طراحی‌ها در سطوح گوناگونی در سرتاسر سالن پذیرایی قرار می‌گیرند. علاوه بر این در بعضی از این طرح‌ها جدا از نورپردازی طبیعی، از لوسترهای سقفی، لامپ و شمعدانی‌ها نیز استفاده می‌شود.

استفاده از نورپردازی طبیعی در دکوراسیون فضای پذیرایی در سال 2020

رنگ‌آمیزی

انتخاب رنگ مناسب امری است که طراحان داخلی منازل زمان زیادی را صرف آن می‌کنند. در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ معمولا از کنتراست رنگ‌های خنثی در فضای پذیرایی منزل استفاده می‌شود و سعی طراحان بر این است تا به مفهومی غنی  و آرام در رنگ این فضا برسند.

برای مثال در اکثر جدیدترین دکوراسیون داخلی می‌بینیم که رنگ‌های سفید، کاراملی، خاکستری و آبی در کنار یکدیگر استفاده‌ شده و کانسپت رنگی زیبایی را تشکیل داده‌اند.

تشکیل کانسپت رنگی زیبا در یکی از جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل 2020

تعادل رنگ‌های سیاه ‌و سفید در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰

زمانی که سالن پذیرایی روشن باشد حالتی دلباز خواهد داشت و برعکس پذیرایی تاریک همچون غار به نظر خواهد رسید. حالت ایده‌آلی که در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ در دکوراسیون پذیرایی در نظر گرفته‌ شده است، بر پایه‌ ترکیبی از این دو است که باعث ایجاد حالتی پویا در طراحی این فضا خواهد شد. علاوه بر این با این سبک طراحی فضای پذیرایی عمق خواهد گرفت.

تعادل موجود در استفاده از رنگ‌های سیاه‌وسفید در دکوراسیون فضای پذیرایی

کاربرد بافت

شاید تا چند سال قبل اکثر طراحان داخلی در به ‌کار بردن اشیایی که پوسته‌ای بافت‌دار  دارند خودداری می‌کردند. اما اخیرا و بهخصوص در دکوراسیون داخلی منزل در سال ۲۰۲۰ طراحان سعی کرده‌اند بیش ‌از پیش از این ویژگی استفاده کرده و با استفاده از اشیاء بافت‌دار در فضای پذیرایی منزل کنتراست ایجاد کنند. استفاده از کوسن‌هایی با پارچه‌ بافت‌دار در جدیدترین دکوراسیون داخلی در طراحی دکوراسیون پذیرایی به چشم می‌خورند.

استفاده از بافت در فضای پذیرایی

سرگرمی

سالن نشیمن معمولا فضایی است که برای سرگرم شدن افراد خانواده در کنار یکدیگر استفاده می شود. از این‌ رو تلویزیون نقطه کانونی این فضا در نظر گرفته می‌شود.

البته در اکثر جدیدترین طراحی‌های دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ این سبک از میان‌ رفته و طراحان در استفاده از تلویزیون به‌عنوان نقطه کانونی پذیرایی تغییراتی داده‌اند.

تلویزیون به‌عنوان نقطه کانونی فضای پذیرایی خانه در نظر گرفته نشده است

دکوراسیون آشپزخانه در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰

در ادامه به بررسی چشم‌انداز جدیدترین دکوراسیون در آشپزخانه‌ها خواهیم پرداخت. ترند‌های ۲۰۲۰ با در نظر گرفتن آشپزخانه به‌عنوان قلب تپنده‌ خانه به ایجاد سبک جدیدی با پلانی باز متمایل شده‌اند.

طراحان در این دکوراسیون‌ها به دنبال طرح پلانی باز در خانه و به دنبال آن ایجاد ترکیبی متناسب هستند که منجر به ایجاد آشپزخانه‌ای منظم و قرار گرفتن غذاخوری در نزدیکی سالن پذیرایی می‌شود. این طراحی برای سبک زندگی چندبعدی بسیار مناسب است، از این‌ جهت که بتواند کمبود این فضا در زندگی پرمشغله مدرن را جبران کند.

از ویژگی‌های اصلی دکوراسیون آشپزخانه‌ها این است که تلفیق المان‌های مختلف، باعث ایجاد فضایی مدرن جهت آماده‌سازی و صرف غذا در کنار فعالیت‌های اجتماعی در کنار دیگر اعضای خانواده می‌شود. از دید طراحان داخلی مدرن، پیاده سازی چنین ترکیبی نیازمند به‌کارگیری عناصری شیک و مینی مال است.

در جدیدترین دکوراسیون داخلی تمرکز بر روی استفاده از درب‌های کشویی، سازه‌های پنهان با قابلیت جابجایی و همچنین سطوحی با چندین عملکرد است. نتیجه این ترکیبات آشپزخانه‌ای است منظم در کنار استفاده از لوازمی لوکس و لاکچری که جهت ایجاد نقاط کانونی در دکوراسیون آشپزخانه‌ها به ‌کار گرفته می‌شوند.
در کنار این‌ها استفاده از موادی طبیعی همچون مرمر، گرانیت، چوب و یا فلزات پر زرق‌ و برقی چون مس نیز در طراحی‌های مدرن ۲۰۲۰ به چشم می‌خورند. در برخی طرح‌ها نیز می‌توان ظرافت به ‌کارگیری شیشه و سنگ در کنار یکدیگر را مشاهده کرد. جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه ها به شکل زیر هستند:

 استفاده از فلزات و سنگ و چوب در کنار هم

  • بکارگیری سنگ‌هایی چون گرانیت و مرمر در کنار چوب

استفاده از مرمر در کنار چوب

نورپردازی در کابینت‌های بالایی آشپزخانه

طراحان دکوراسیون داخلی در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ در آشپزخانه‌ها با استفاده از  قفسه‌های معلق فلزی و یا  کابینت‌هایی با ویترین شیشه‌ای، راه را جهت ورود نور کافی به‌ تمامی قفسه‌ها جهت دیده شدن ظروف و اجزای کابینت بازکرده‌اند. این طراحی با توجه به خلاقانه بودن آن راهی است که از طراحی کلاسیک فضای آشپزخانه فاصله گرفته و در کنار کاربردهایی معمول آشپزخانه، جلوه‌ای لوکس به دکور آشپزخانه بدهیم.نورپردازی از قسمت بالایی کابینت‌ها

قرار دادن فر در کابینت به‌عنوان نقطه‌ی کانونی آشپزخانه

علاوه بر کاربردی بودن این چیدمان، انتخابی مدرن و شیک برای آشپزخانه‌های مدرن به‌ حساب می‌آید.

قرارگیری فر به‌عنوان نقطه کانونی آشپزخانه در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل 2020

 انتخاب رنگ‌های ترند

در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ تونالیته‌های رنگ‌هایی چون سبز، سبز آبی، آبی اقیانوسی یا ترکیب سبز با خاکستری و در برخی از طرح‌ها ترکیب رنگ‌هایی گرم‌تر چون مرجانی به کار گرفته‌شده‌اند.

استفاده از رنگ‌های ترند در دکوراسیون آشپزخانه مواد استفاده ‌شده‌ی پرکاربرد

با نگاهی به جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ می‌بینیم که استفاده از سنگ مرمر در بسیاری از سطوح آشپزخانه برای طراحان بسیار محبوب است. ویژگی این ترکیب این است که مرمر در ترکیب با چوب، ظاهری فوق‌العاده شیک ایجاد می‌کند.

بکار گرفتن سنگ مرمر در طراحی جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل 2020

تطبیق با محدودیت فضاهای شهری

محدودیت و کاهش فضا در آپارتمان‌های شهری باعث بروز خلاقیت‌هایی از جانب طراحان دکوراسیون در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ شده است. ازجمله این خلاقیت‌ها می‌توان به استفاده از مبلمان یک شکل برای آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق‌خواب و ترکیب این مبلمان با رنگ و ساختار دیوارها اشاره کرد.

دکوراسیون آشپزخانه‌ای مدرن با توجه به محدودیت‌های فضای خانه‌های شهری

دکوراسیون اتاق‌خواب در دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰

در این بخش نمونه‌هایی از جدیدترین دکوراسیون داخلی را در اتاق‌خواب‌ها را بررسی خواهیم کرد. مهم‌ترین نکاتی که در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ استفاده‌ شده است عبارت‌اند از:

استفاده از تختخواب‌های مدرن در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰

اولین وسیله‌ای که در دکوراسیون اتاق‌ خواب به چشم می‌آید سرویس خواب است. در دکوراسیون داخلی منزل در سال ۲۰۲۰ طراحان به سراغ تخت خواب‌های مدرن رفته‌اند. این تختخواب‌ها طراحی‌های ساده ولی کاربردی دارند. در این نوع سرویس‌های خواب نکته‌ اضافه‌ای مشاهده نمی‌شود و شیفته سادگی آن خواهید شد.

نقش تخت خواب‌های مدرن در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل 2020

استفاده از رنگ به‌عنوان المان اصلی در طراحی اتاق‌ خواب

رنگ‌ها همیشه ماهیت هر فضایی را تحت‌ تاثیر خود قرار می‌دهند. در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ طراحان سعی کرده‌اند با انتخاب رنگی مناسب برای اتاق‌ خواب حس آرامش را به آن انتقال دهند و در کنار این آرامش فضایی مدرن را طراحی کنند.

در این دکوراسیون‌ها خبری از رنگ‌های پُررنگ نیست و بیشتر از رنگ‌هایی چون خاکستری، سفید، مشکی و دیگر رنگ‌های ملایم و روشن همچون صورتی، آبی و نسکافه‌ای استفاده‌ شده است.

استفاده از رنگ‌های ملایم در اتاق‌خواب مدرن

نورپردازی مدرن در اتاق‌ خواب

بهره‌گیری از نور طبیعی در اتاق ‌خواب در دسته‌ی مهم‌ترین مشخصه‌های دکوراسیون اتاق‌خواب‌های مدرن قرار می‌گیرد. در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ از پنجره‌های بزرگ قدی یا در‌های شیشه‌ای جهت تأمین نور کافی در اتاق استفاده‌ شده است. در مواردی که نور طبیعی در اتاق به‌ قدر کافی نباشد نیز طراحان سعی کرده‌اند تا با به‌کارگیری رنگ‌هایی روشن و استفاده از آینه‌های دیواری مدرن اتاق را روشن‌تر کنند. علاوه بر این در مواردی طراحان از آباژورها و لوسترهای سقفی نیز استفاده کرده‌اند.

نورپردازی مدرن در اتاق‌خواب در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل 2020

محل قرارگیری در

در‌ها همواره یکی از المان‌های مهم در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ محسوب شده‌اند. در‌های اتاق‌ خواب از این ‌جهت اهمیت بسزایی در طراحی دکوراسیون داخلی دارند که هم بر جلوه اتاق تأثیر دارند و هم بر دکور فضای بیرون آن. در جدیدترین طراحی‌های اتاق‌خواب ۲۰۲۰ طراحان سعی کرده‌اند تا از در‌های کلاسیک ساده و مدرن استفاده کنند.

استفاده از درب‌های ساده در دکور اتاق‌خواب مدرن در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل 2020

 استفاده از به‌روزترین مدل‌های پرده به عنوان جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰

پرده‌ اتاق ‌خواب‌ باید کاربردی، ساده و شیک باشد. طراحان در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ سعی بر این دارند تا با انتخاب پرده‌هایی شسته‌رفته بر سادگی و خلوت بودن فضای اتاق‌ خواب تأکید کنند. ازاین‌رو بیشتر سعی کرده‌اند تا از پرده‌های زبرا و حصیری استفاده کنند.

پرده بکار رفته در دکور این اتاق بسیار ساده است

استفاده از فرش‌های مدرن مطابق با دکوراسیون داخلی اتاق ‌خواب

نکته‌ای که در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل در سال ۲۰۲۰ در نظر گرفته‌ شده است نوع و سبک پوشش کف اتاق ‌خواب است. طراحان سعی داشته‌اند تا جایی که امکان داشته از فرش‌های مدرن استفاده کنند.

نمونه‌ای از یک فرش مدرن در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل 2020

نقش فرش‌های مدرن در دکوراسیون اتاق‌هایی با طراحی جدید

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰

در جدیدترین دکوراسیون داخلی تلاش شده تا فضای حمام و سرویس بهداشتی آرامش‌بخش و بسیار شیک باشد. رنگ خاکستری، به‌عنوان رنگی خنثی در بین رنگ‌ها، بیشتر در دهه ۱۹۸۰ مورد استفاده قرار می‌گرفت و امسال نیز طراحان بیشتر سعی کرده‌اند تا در حمام و سرویس‌های بهداشتی از این رنگ استفاده کنند. در اکثر جدیدترین طرح‌های دکوراسیون حمام و دستشویی در سال ۲۰۲۰ از رنگ خاکستری به‌عنوان پس‌زمینه استفاده‌ شده است. خاکستری این قابلیت را دارد تا دکوراسیون را برجسته‌تر نشان دهد. علاوه بر این استفاده از این رنگ به مدرن‌تر شدن فضای حمام و سرویس بهداشتی نیز کمک شایانی می‌کند.

استفاده از رنگ خاکستری به‌عنوان رنگ غالب در حمام و سرویس بهداشتی

به ‌جز استفاده از رنگ خاکستری در بیشتر طرح‌های جدید، از وسایلی با رنگ طلایی نیز استفاده‌ شده است. در خیلی از دکوراسیون‌های لوکس و لاکچری این وسایل از جنس طلا بوده و در برخی دیگر از فلزاتی با رنگ طلا. این طراحی حس تجملاتی و مدرن بودن را به خوبی به دکوراسیون القا خواهد کرد.

نمونه‌ای از یک فرش مدرن در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل 2020

در برخی از جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۲۰ سعی بر این شده تا از نور طبیعی در حمام استفاده شود تا حس فضایی شاد و پرانرژی را به این بخش از منزل منتقل کند. در دکوراسیون‌های دیگر که به نور طبیعی دسترسی نبوده است، طراحان سعی داشته‌اند تا با استفاده از لامپ‌هایی در سقف و انتقال رنگ سفید به فضای حمام و سرویس بهداشتی فضایی مدرن را ایجاد کنند.

نورپردازی یک حمام با طراحی مدرن جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل 2020

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon
به آسانی رزرو هتل، خانه اجاره کنید