تزیین اتاق خواب با وسایل ساده و ایده‌هایی برای دکوراسیون

0 6,661

چه به خانه جدیدی نقل مکان کرده باشید چه سبک قدیمی اتاقتان دلتان را زده می‌توانید رنگ و بوی فضا را با وسایل ساده عوض کنید. بخصوص تزیین اتاق خواب با وسایل ساده در عین حال که تغییری بنیادین در دکوراسیون داخلی است، می‌تواند فضای شما را از حالت یکنواختی در بیاورد و یک فضای زیبا و آرامبخش را به شما هدیه کند.

چیدمان اتاق خواب نیاز به صرف هزینه هنگفت ندارد، به راحتی می‌توانید با برخی از وسایل ساده، زیباترین و خلاقانه ترین اتاق را طراحی کنید. در این میان، هنگامی که به دنبال راه هایی برای تزیین اتاق خواب با وسایل ساده و حتی دور ریختنی خود هستید، ممکن است فکر کنید که باید از کجا شروع کنید!

برای چیدمان و تزیین اتاق خواب دخترانه، پسرانه، کودکانه و بزرگسالان، ایده‌های جذاب و ساده‌ای را برای آموزش به شما آماده کرده‌ایم؛ با وبلاگ آدرس همراه باشید.

ایده برای تزیین اتاق خواب با وسایل ساده

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده و ایده‌هایی برای دکوراسیونمعمولترین روش برای تغییر در دکوراسین اتاق، رنگ کردن دیوارها است. این مورد نقطه شروع کار شما باید باشد، استفاده از هرگونه وسیله، مادامی که رنگ اتاق مناسب نباشد، جلوه‌ای به اتاق نمی‌بخشد. اگر می‌خواهید اتاق خواب ظاهری تازه پیدا کند، بسته به اینکه چه کسی از اتاق استفاده خواهد کرد، آن را رنگ آمیزی کنید.

رنگ اتاق خواب باید ساده و آرامش بخش باشد، به همین دلیل ما همیشه طیف رنگی آبی (آبی کم رنگ، لاجوردی یا سرمه ای) و سبز را برای پسران، رنگ‌های صورتی، پوست پیازی و بنفش را برای دختران و اغلب برای بزرگسالان رنگ‌های خاکستری، سفید و کرمی را پیشنهاد می‌دهیم.

سپس، اطمینان حاصل کنید که آیا تختخواب خود را دوست دارید؟ اگر نه بهتر است سریعاً آن را تغییر دهید. تختخواب قلب دکوراسیون اتاق خواب شما است و هنگام تزیین این فضا اولین مرحله‌ای است که باید به آن رسیدگی کنید.

بستگی به ابعاد اتاق خواب و اینکه اتاق را با فرد دیگری شریک هستید، اتاق را اندازه گیری کنید. هر چه تختخواب شما بزرگ‌تر باشد، فضای کمتری برای قرار دادن وسایل دیگر خواهید داشت. تخت فلزی اغلب ارزان تر از تخت چوبی است؛ اما نکته مهم در مورد تختخواب، نرم بودن و داشتن احساس راحتی در زمان استراحت و خواب است.

موضوع دیگر نورپردازی اتاق است! برای این مهم می توانید از سه شیوه به نورپردازی اتاق خواب خود بپردازید. برای نورپردازی محیطی از نصب لوستر در وسط اتاق استفاده کنید، جهت نورپردازی تمرکزی می‌توانید از چراغ های دیواری برای مهم جلوه دادن یک تابلو یا اثر هنری بهره ببرید. نورپردازی دیگر می‌تواند استفاده از آباژور در کنار تختخواب باشد. به روی نورپردازی به نشان داده شدن بهتر وسایل کمک شایانی می‌کند.

بیشتر بخوانید
برای خرید پایه گلدان چه مواردی را باید در نظر بگیریم؟

ناگفته نماند اضافه کردن هر وسیله به ابعاد اتاق بستگی دارد، برخی موارد فضا برای قرارگیری میز تحریر و کتابخانه وجود دارد و گاهی حتی جا برای قرار دادن یک صندلی راحتی هم نخواهد بود! اما فارغ از ابعاد اتاق، به سراغ تزیین اتاق خواب با وسایل ساده می‌رویم.

از فضای باقی مانده در کف اتاق نهایت استفاده را ببرید. می‌توانید از یک میز کوچک گرد در کنار تخت برای قرار دادن هر گونه وسیله مورد علاقه خودتان بهره ببرید. از گلدان و گیاهان آپارتمانی نهایت استفاده را ببرید. از هر گوشه از اتاق برای قرار دادن یک گلدان استفاده کنید. اگر به گیاهان مختلف علاقه خاصی دارید، می‌توانید از استندهای چوبی طبقه‌ای استفاده کنید و گلدان‌های کوچک خود را بر روی هر طبقه از آن قرار دهید.

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده

یکی از خلاقانه ترین طرح‌های اتاق خواب می‌‌تواند استفاده از شلف دیواری باشد. در حین سادگی، شلف‌ها می‌توانند دیوارهای لخت اتاق را رنگ و بویی تازه ببخشند. یک یا دو شلف را به دیواری غیر از دیواری که تختخواب خود را کنار آن قرار داده‌اید نصب کنید؛ زیرا از شلف‌ها به عنوان سکویی برای قرار دادن چندین وسیله تزیینی بهره می‌برید که ممکن است در زمان خطر به پایین سقوط کنند.

برای اتاق خواب کودکان می‌توانید از کاعذ رنگی برای ایجاد اشکال هندسی و چسباندن آن‌ها بر روی دیوار بهره ببرید. برای تزیین اتاق دختر بچه‌ها می‌توانید از عروسک و وسایل فانتزی و شخصیت هایی کارتونی که او به آن‌ها علاقه دارند، بهره ببرید و برای اتاق پسران از وسایلی که تداعی کننده توپ فوتبال، ماشین پلیس و دیگر علاقه‌مندی‌های او استفاده کنید.

دیگر دیوارهای لخت اتاق را با قرار دادن چندین تابلو هنری یا عکس خانوادگی تزیین کنید. سعی کنید دیوار را انباشته از تابلو نکنید، استفاده از حداکثر ۳ تا ۵ تابلو در ابعاد مختلف و در کنار هم می‌تواند نمایی زیبایی به اتاق خواب دهد. به جای تابلو با نمای شیشه‌ای می‌توانید از شاسی استفاده کنید تا سبکی متفاوت و مدرن به اتاق خود بدهید.

برخورداری از یک میز توالت، صندلی مخصوص و آینه در قسمتی از اتاق، می‌توانید به تزیین اتاق خواب با وسایل ساده کمک شایانی کند. یا اصلاً می‌توانید در گوشه از اتاق از یک دراور ساده چوبی برای قرار دادن وسایل ضروری خود در داخل آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید بر روی دراور، وسایل مورد علاقه خود را بچینید.

تزیین اتاق خواب دخترانه با وسایل دور ریختنی

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده

اولین پیشنهاد ما برای تزئین اتاق خواب با مواد بازیافتی بسیار ساده است. این مواد برای ایجاد قفسه‌های ارزان قیمت اما شیک که بتوان کتاب ها، تابلوها را در کنار دیوار تزیین کرد، ایده آل هستند. استفاده مجدد از جعبه های میوه می تواند انتخاب هیجان انگیز باشد. شما به راحتی می توانید این موارد را در بازارهای میوه و تره بار پیدا کنید.

بیشتر بخوانید
راهنمای انتخاب لوستر اتاق خواب

برای شروع نخست جعبه‌های میوه را کاملاً تمیز کرده و یا آن‌ها را به دلخواه رنگ کنید. بقیه کار آسان است، وقتی تمام جعبه ها آماده شدند، در مورد تعداد و جای قرارگیری آن تصمیم بگیرید. جعبه ها را با پیج به دیوار وصل کنید و وسایل مورد علاقه خود را داخل جعبه قرار دهید.

حال بیایید جزئیات تزئینی دیگری را پیشنهاد دهیم؛ برای این منظور می‌توانید از یک یا چند قوطی کنسرو به تعداد بی‌شماری چوب بستنی، گلدان های کوچک تزیینی بسازید. نخست مهم است که ظرف تن ماهی را به طور کامل تمیز کنید و سپس با استفاده از چسب، چوب بستنی ها را به دورتادور سطح بیرونی ظرف کنسرو بچسبانید. حالا گلدان ساده شما با نمای چوبی آماده شده است.

از قوطی کنسرو می‌توانید برای روشنایی محیط اتاق نیز بهره ببرید. چندین قوطی کنسرو را بر روی یک تخته چوب نازک بچسبانید و تخت چوب را با استفاده از پیچ به قسمتی از دیوار لخت اتاق سفت کنید. سپس با قرار دادن چند شمع وارمر داخل قوطی‌ها اقدام به روشنایی آن‌ها و زنده کردن فضاهای مرده اتاق خواب خود کند.

یکی از بهترین راه ها برای تزیین اتاق خواب دخترانه با وسایل دور ریختنی و بی استفاده، استفاده از توری فلزی است که اغلب برای گریل کردن داخل فر اجاق گاز قرار دارند. برای این مهم تنها کافی است تورهای را تمیز و با اسپری رنگ به دلخواه رنگ آمیزی کنید. قسمت جالب کار اینجاست که این توری حالا جایی برای آویزان کردن جوهرات به ویژه گردنبند، دست بند و هر آویز زینتی است. ناگفته نماند که توری را باید با استفاده از میخ به دیوار وصل کنید.

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده و ایده‌هایی برای دکوراسیون

آیا می‌خواهید اتاق خواب را با ساده ترین وسایل تزیین کنید و به آن ظاهری منحصر به فردی دهید؟ استفاده از برخی مواد بازیافتی، دور ریختنی و یا اصلاً خرید وسایل ساده، در عین حال که می‌تواند به صرفه جویی در هزینه‌ها کمک کند، لمس تازه، خاص و خلاقانه ای را به اتاق خواب شما می‌دهند. به هر روی، از ایده ها و آموزش ما در تزیین اتاق خواب با وسایل ساده استفاده کنید تا حال و هوای اتاق خود را به کلی تغییر دهید و روحی تازه به آن بدمید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید