تابلو سه تکه

تابلو سه تکه مدرن انتخاب خوش سلیقه ها برای دکوراسیون نشیمن و پذیرایی

نوشته  |  ۳۱ تیر ۱۳۹۹
۲۳۵۹۲
۰

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon

انتخاب و خرید تابلو مناسب برای خانه از اهمیت بسیار بالایی برخودار است، چرا که این تابلوها می‌توانند به عنوان ثقل اتاق در نظر گرفته شوند و زیباتر دیده شدن و یا نشدن خانه را تحت تاثیر قرار دهند. تابلو سه تکه همان‌طور که از نامش مشخص است، تابلوهایی هستند که دارای سه بخش می‌باشند.

در برخی از موارد، هر سه‌ی تابلوها به یک موضوع اشاره دارند و همانند یک پازل تکمیل کننده‌ی طرح هم هستند، اما برخی دیگر نیز به صورت کاملا مجزا در سه تکه تابلو ارائه می‌شوند و به موضوعات متفاوتی اشاره دارند. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هر دوی این‌ها تابلوها باید با هویت بصری مشابه و ویژگی‌های یکسان ارائه گردند.

تابلو سه تکه

تابلو سه تکه

چند نکته‌ی مهم برای خرید تابلوهای چندتکه

همان‌طور که در ابتدای متن گفتیم تابلوهای چند تکه همانند یک پازل هستند و هر بخشی از آن قسمتی از پازل را تکمیل می‌کند. اما به هنگام انتخاب و خرید تابلوهای چند تکه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ اندازه‌ی تابلو، طرح تابلو، اندازه‌ی دیواری که تابلو قرار است روی آن نصب شود و شکل تابلو از جمله‌ی مهم‌ترین مواردی هستند که باید به آن‌ها دقت کنید.

انداز‌ه‌ی تابلو

انتخاب اندازه‌ تابلو تا حد زیادی به فضایی که در اختیار دارید، بستگی دارد. اما اکثر طراحان دکوراسیون پیشنهاد می‌کنند که تابلوهایی بزرگ‌تر انتخاب کنید. تابلوهای بزرگ‌تر در بسیاری از موارد به کامل‌تر شدن دکوراسیون منزل کمک می‌کنند. خصوصا اگر داخل اتاق خالی باشد و تعداد مبلمان یا وسایل موجود در اتاق نسبت به بزرگی فضای آن کم باشد، یک تابلوی بزرگ به‌راحتی می‌تواند منظره‌ی جذاب‌تری ایجاد کند.

اندازه تابلو

طرح تابلو

طرح تابلو به میزان زیادی به سبک دکوراسیون منزل شما بستگی دارد، اگر خانه‌ای به سبک مینیمال طراحی کرده‌اید، باید طرحی را انتخاب کنید که متناسب با این سبک دکوراسیون است. اگر منزل شما به سبک سلطنتی چیده شده است، باید تابلویی انتخاب کنید که به سبک سلطنتی طراحی شده است. به طور کلی، طرح تابلوی شما از طرح دکوراسیون خانه شما تبعیت می‌کند.

طرح تابلو

اندازه‌ی سقف

معمولا ارتفاع دیوار نقش بسیار اساسی در زیباتر دیده شدن تابلوها ایفا می‌کنند. اگر ارتفاع دیوار شما بلند است و فاصله زمین تا سقف زیاد است، می‌توانید از تابلوهایی با تکه‌های کم و ارتفاع زیاد استفاده کنید، اما اگر دیوار شما افقی است، تکه‌های تابلو را افزایش داده و از ارتفاع آن‌ها کم کنید.

تابلو عمودی یا افقی

مدل و شکل تابلو

تابلوها در اشکال گوناگونی وجود دارند، شکل مستطیلی رایج‌ترین تابلوهایی هست که ما شاهد آن‌ها بوده‌ایم. شما می‌توانید براساس لوازمی که جلوی دیوار قرار داده می‌شوند، بک گراند دیوار و برخی از جزئیات دیگر داخل خانه به انتخاب تابلوی مناسب برای دیوار خود بپردازید. این نکته را هم به یاد داشته باشید که به هنگام نصب تابلو ابتدا از مرکز شروع کنید و سپس اطراف تابلوی مرکزی را با مابقی تکه‌ها پوشش دهید.

در ادامه برخی از جذاب‌تری تابلوهای سه تکه را براساس مدل‌های متفاوت مشاهده می‌کنید.

تابلو سه تکه

تابلو سه تکه

تابلو سه تکه

تابلو سه تکه

تابلوهای فانتزی مدرن

این مورد از ترکیب سه کلمه‌ی تابلو ، فانتزی و مدرن ساخته شده است. فانتزی به هر چیزی گفته می‌شود که خیالی باشد و در آن از جادو، وقایع فراطبیعی و موجودات افسانه‌ای بهره گرفته شود. مدرن همان‌طور که از اسمش مشخص است، به معنای شیوه‌های جدید است.

حال اگر بخواهیم این کلمات را کنار هم بگذاریم به تابلوهایی می‌رسیم که از طرح‌های هنری جدید بهره می‌گیرند و با یک شیوه‌ی بسیار خاص در سه تکه تابلو چاپ و یا نقاشی می‌شوند.

تابلو فانتزی مدرن

تابلو فانتزی مدرن

تابلو فانتزی مدرن

تابلو فانتزی مدرن

تابلو سه تکه برجسته

تابلوی سه‌تکه‌ی برجسته به تابلوهایی گفته می‌شود که طرح آن‌ها دارای برجستگی‌هایی است. به عنوان مثال، اگر شما طرح یک درخت را روی تابلو داشته باشید، برگ‌های آن به شکل برجسته‌تر خواهند بود. این برجستگی به روش‌های گوناگونی به تابلوی شما اضافه می‌شوند.

اگر بخواهید این طرح‌های برجستگی‌دار کاملا شخصی‌سازی شده و خاص باشند، باید به یک هنرمند بسپارید تا سفارش شما را طراحی کنند.

تابلو برجسته

تابلو برجسته

تابلو برجسته

تابلو برجسته

تابلو دکوراتیو مدرن

دکوراتیو به معنی چیزی است که از یک نقاشی خاص یا طرح متفاوت برخوردار باشد و بتواند به عنوان یک دکور یا تزئین مورد استفاده قرار بگیرد. تابلوهای دکوراتیو نسبت به سایر تابلوها بیشتر در معرض دید هستند و تمام توجهات را به خود جلب می‌کنند.

تابلو دکوراتیو مدرن

تابلو دکوراتیو مدرن

تابلو سه بعدی

تابلوهای سه بعدی اغلب از نقاشی‌های سه بعدی تشکیل شده‌اند. نقاشی سه بعدی چیست؟ نوعی نقاشی است که در آن از تکنیک‌های خطای دید (Illusions) و واریخت‌سازی (Anamorphosis) به‌صورت هوشمندانه‌ای استفاده می‌شود و تصویر به صورت حجم دار به نظر می‌رسد. ویکی پدیا تصویر سه بعدی را تصویری دارای  ابعاد در عرض، طول و ارتفاع می‌داند.

در واقع، تابلویی که دارای تصویر حجم‌دار باشد، چه نقاشی باشد و چه عکس، می‌تواند به عنوان یک تابلوی سه بعدی شناخته و معرفی شود.

تابلو سه تکه سه بعدی

تابلو سه تکه سه بعدی

تابلو چند تکه

تابلوهای امروزی اکثرا چند تکه هستند و در کل زیبایی خود را مدیون چند تکه بودن و حالت پازلی خود هستند. اگر تابلوهای سه تکه از سه تابلو تشکیل می‌شوند، تابلوهای چند تکه نیز از چند تکه تابلو تشکیل می‌شوند. هر چه تعداد تکه تابلوهای مجموعه زیادتر باشد، آن مجموعه جذاب تر و خاص تر خواهد بود. اما تشخیص طرح آن نیز سخت‌تر خواهد بود.

تابلو چند تکه

تابلو چند تکه

مدل تابلوهای سلطنتی

سلطنت به معنی تخت پادشاهی و حکومت است که به سبک دکوراسیون زمان‌های قدیم که با سیستم‌های پادشاهی اداره می‌شدند، گفته می‌شد. در آن زمان‌ها معمولا از لوازم بسیار خاص برای تزیین خانه‌ها و دکوراسیون آن استفاده می‌شد که خانه‌های با سبک دکوراسیون سلطنتی فعلی هم از آن‌ها پیروی می‌کنند. در تابلوهای سلطنتی معمولا نقاشی‌ها یا تصاویر مربوط به دوران سلطنتی مختلف را به تصویر می‌کشند و یا از تابلو فرش‌های قدیمی با قاب‌های بسیار متفاوت استفاده می‌کنند.

برچسب‌ها : تابلو برجسته مدرن
به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon
مقالات مرتبط
گیاه پوتوس مخصوص آپارتمان ها

گیاه پوتوس یکی از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی برای زیبایی فضای خانه شما

ایوان

پوتوس به یکی از گیاهان آپارتمانی بالارونده گفته می‌شود، این گیاه به دلیل رنگ‌بندی جذاب و […]

هنگامه شیرازیان
|
۲ سال قبل
تابلوهای زیبا برای اتاق پذیرایی

۳۵ مدل تابلوی زیبا و جذاب برای تزیین دیوار اتاق پذیرایی

مهمان خانه

بی‌شک اتاق پذیرایی مهم‌ترین بخش هر خانه‌ای محسوب می‌شود و تزیین آن با دکور یا تابلوهای […]

هنگامه شیرازیان
|
۲ سال قبل
مبل-چهار-نفره

مبل چهار نفره ایده ای شیک برای خانه های نقلی و کوچک

مهمان خانه

امروزه اکثر ما در خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنیم. از طرفی به خاطر وضعیت اقتصادی […]

هنگامه شیرازیان
|
۲ سال قبل
بازار مسکن در کرونا

هیاهوی کرونا چه تاثیری بر بازار مسکن ایران گذاشته است؟

مهمان خانه

شیوع بیماری کرونا تمام معاملات و معادلات را در جهان تغییر داده است. یکی از معادلات […]

هنگامه شیرازیان
|
۲ سال قبل
photo-1516617539902-51315fafbaa7

بازار اجاره به کدام سو می‎رود؟

مهمان خانه

بازارها در حال ثبت رکوردهای جدید هستند. سکه و خودرو سقف­های روی سر خود را  شکستند […]

آدرس
|
۲ سال قبل
به آسانی رزرو هتل، خانه اجاره کنید