بسته بندی کارتن در زمان اسباب‌کشی را چطور انجام دهیم؟

0 433

بسته بندی کارتن برای اسباب‌کشی و تغییر خانه کار خیلی سختی است و باید جزئیات زیادی را در نظر بگیریم؛ البته اگر حمل کردن کارتن‌های سنگین را حساب نکنیم. اما با برنامه‌ریزی می‌توانیم این پروسه را برای خودمان کمی آسان‌ترکنیم و از استرس روز اسباب‌کشی هم دور بمانیم. در این مقاله راه‌هایی برای این کار معرفی می‌کنیم تا بتوانیم با برنامه‌ریزی اثاث‌کشی راحت‌تری داشته باشیم.

زمان‌بندی درستی برای بسته بندی کارتن داشته باشیم

اگر بخواهیم با خودمان صادق باشیم باید قبول کنیم که تمام مشکل اسباب‌کشی از جمع‌کردن و ترک خانه در لحظه آخر شروع می‌شود. اولین قدم برای اینکه مانند یک حرفه‌ای همه کارها را مدیریت کنیم این است که کارها را خورد کرده و به هرکدام زمان مشخصی را اختصاص دهیم. مشخص کنیم که چه زمانی برای نظافت یا کارتن کردن هر اتاق خانه احتیاج داریم و روزی که می‌توانیم انجامش دهیم را هم از قبل هماهنگ کنیم.

ابتدا نظافت کنیم

پس از ست کردن زمان باید فضای فعلی خانه را تمیز کنیم. پیش از اینکه هرچیزی را در کارتن بگذاریم آن را بشوییم. برای شست‌وشو همه چیز را به سه دسته تقسیم کنیم. مواردی که می‌خواهیم نگه داریم در یک جعبه، وسایلی که لازم نداریم را در جعبه دیگر و بقیه چیزها که دورریختنی هستند درجعبه‌ آخر بگذاریم. با این کار دقیقاً می‌دانیم که برای هر آیتم باید چه کارکنیم.

بیشتر بخوانید
آبی کلاسیک منحصر به فردترین رنگ برای چیدمان دکوراسیون

بسته بندی و اسباب کشی

لیبل و برچسبی بر روی بسته بندی کارتن داشته باشیم

منظم بودن و منظم ماندن برای روز اسباب کشی خیلی مهم است. پیش از اینکه شروع کنیم مطمئن شویم که سیستمی برای بسته بندی کارتن ها و مرتب کردن همه چیز داریم؛ اینکه چه چیزی در چه زمانی و چطور به خانه جدید می‌رسد. ساده‌ترین راه، ساخت سیستمی برای برچسب زدن است که با یک نگاه می‌توانیم بفهمیم در هر کارتن چه چیزی قرار دارد.
زمانی که شروع به برچسب زدن روی کارتن‌ها می‌کنیم، خیلی دقیق محتوای آن را مشخص کنیم و به‌جای اینکه بزنیم “آشپزخانه”، بنویسیم: “آشپزخانه، کاسه و بشقاب”. در هر دو طرف کارتن این برچسب‌ها را بزنیم که از هر سمتی که بودیم بفهمیم در داخل بسته‌بندی آن چیست.

اتاق به اتاق کارها را انجام دهیم

زمانی که شروع به بسته بندی کارتن ها می‌کنیم بر اساس هر اتاق کارها را انجام دهیم و از جایی شروع کنیم که کمتر از آن استفاده می‌کنیم مانند اتاق‌خواب، سپس آشپزخانه و بعد اتاق پذیرایی.

هرکسی روش خود را برای اثاث‌کشی دارد؛ اما با رعایت این نکات در کنار کارهای فعلی می‌توانیم جابجایی خود به خانه جدید را راحت‌تر کنیم.

بسته بندی کارتن ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید