دو دروغ و نصفی: چطور در جمع‌های خانوادگی دلی خوش داشته باشیم؟ (سری اول)

0 453

وقت‌هایی که در یک جمع خانوادگی یا دوستانه دور هم جمع می‌شویم یکی از دغدغه‌های همه‌ی ما این است که چطور از این باهم بودنمان لذت ببریم. در دنیای امروز که در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها هرکسی در گوشه‌ای سرش را با تلفن همراهش گرم می‌کند، شاید بهترین راه بازگرداندن گرمای گذشته به روابطمان، بازی های ساده و قدیمی باشد که نیازی به وسیله‌ی خاصی ندارد.

بازی دو دروغ و نصفی

خیلی از ما تجربه‌ی بازی‌های معروفی مثل اسم‌فامیل یا پانتومیم را در جمع‌های مختلف داریم، اما اگر احساس می‌کنیم این بازی‌ها برایمان تکراری شده، خوب است بدانیم بازی‌های جذاب دیگری هم وجود دارد. در این مطلب با یکی از این بازی‌های جذاب دسته جمعی به نام دو دروغ و نصفی آشنا می‌شویم.

 

بازی دو دروغ و نصفی

دو دروغ و نصفی چیست؟

اگر به سرکار گذاشتن دیگران علاقه‌مندیم این بازی مخصوص ماست! برای شروع بازی، به هر نفر یک برگ کاغذ و خودکار می‌دهیم و یک نفر را به عنوان داور انتخاب می‌کنیم. هر کدام از ما باید سه جمله درباره‌ی خودمان روی این برگه‌ بنویسیم که دو تای آن‌ها دروغ و یکی از آن‌ها راست است. تنها کسی که از راست و دروغ بودن جملات همه‌ی شرکت‌کننده‌ها خبر دارد، داور است.

 

ساعتبعد از این که همه‌ی ما‌ جملاتمان را نوشتیم، باید آن را با صدای بلند برای بقیه بخوانیم تا آن‌ها بر اساس شناختشان از ما تشخیص بدهند که کدام جمله راست بوده و کدام جمله دروغ. داور باید برای هر کسی که حدس درست می‌زند، دو امتیاز مثبت ثبت کند و در صورتی که کسی حدس اشتباه زد، یک امتیاز مثبت برای صاحب جمله ثبت می‌شود.

 

بیشتر بخوانید
با جدیدترین دکوراسیون داخلی خانه در سال ۲۰۲۰ آشنا شوید

جذابیت این بازی در این است که تا هر اندازه‌ای که دلمان بخواهد دستمان برای جرزنی کردن باز است! هرچقدر از جملات پیچیده‌تر و شخصی‌تری استفاده کنیم، جذابیت بازی بیشتر می‌شود و به همه‌مان بیشتر خوش می‌گذرد. البته حواسمان باشد که جملاتمان بیش از اندازه شخصی نباشند تا بعداً به دردسر بیفتیم.

بازی دو دروغ و نصفی با وجود این که به هیچ وسیله‌ای نیاز ندارد، خیلی زود همه‌ی افراد حاضر در جمع را درگیر خودش می‌کند. دلیل آن هم این است که همه‌ی ما از موقعیت‌هایی که به وسیله‌ی آن‌ها می‌توانیم اطرافیانمان را بهتر بشناسیم استقبال می‌کنیم، و برای این کار چه فرصتی بهتر از یک بازی ساده و دورهمی است؟

بنابراین، اگر به همین زودی‌ها یک مهمانی یا دورهمی در پیش داریم، خوب است دو دروغ و نصفی را جزء گزینه‌هایی برای ساختن یک شب سرگرم‌کننده و لذت بخش همراه دوستان و اقوام در نظر بگیریم.

منبع: آدرس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید