108

حدس بزن: چطور در جمع‌های خانوادگی دلی خوش داشته باشیم؟ (سری دوم)

نوشته  |  ۲۹ دی ۱۳۹۷
۴۵۱۷
۰

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon

بعد از خرید یا اجاره خانه یکی از راهکارهای ایجاد احساس تعلق به خانه برگزاری میهمانی و دورهمی است. مهمان‌هایمان را دعوت کردیم، غذا پختیم، خانه را مرتب کردیم و حالا منتظریم که دوستان و خانواده‌مان از راه برسند. چه کار کنیم که همه احساس راحتی کنند و ساعت خوشی را در خانه‌مان داشته باشند؟
گاهی اوقات زمانی که خانواده‌ها پس از مدت طولانی دور هم جمع می‌شوند کمی به‌اصطلاح رو در وایستی به وجود می‌آید، مخصوصاً اگر فرد جدیدی به این جمع اضافه شده باشد. یکی از راه‌هایی که می‌توانیم این احساس ناخوشایند و معذب بودن را از بین ببریم بازی دسته‌ جمعی است.
یکی از این بازی‌های گروهی که هر سن و سالی می‌تواند در آن شرکت کند و نیاز به تحرک چندانی هم ندارد بازی “حدس بزن” است. این بازی مناسب روزهای بارانی یا وقت‌هایی است که حتی حوصله بیرون رفتن هم نداریم.

حدس بزن

به چه وسایلی نیاز داریم؟

چند تکه کاغذ، خودکار و چسب لازم داریم که اگر از کاغذهای پشت چسب‌دار و یا استیکر استفاده می‌کنیم نیازی به چسب نداریم.

حداقل چند نفر باید باشیم؟

این بازی را می‌توانیم با هر تعدادی انجام دهیم، هرچه تعدادمان بیشتر باشد بیشتر خوش می‌گذرد.

چطور بازی کنیم؟

برای انجام بازی حدس بزن کنار هم می‌نشینیم و بدون اینکه بغل دستی‌مان ببیند برایش یک شخصیت می‌نویسیم ولی روی پیشانی و یا پشت لباسش می‌چسبانیم. برای مثال روی کاغذ می‌نویسیم “بابا لنگ دراز”. فقط مراقب باشیم که نوشته روی کاغذ را نبیند و به همین ترتیب همه این کار را می‌کنند.
حالا که همه کاغذی روی پیشانی‌شان زده شده است باید حدس بزنیم. شروع می‌کنیم به سؤال پرسیدن درباره شخصیتی که روی پیشانی‌مان خورده است. سؤالاتی که با بله و خیر پاسخ داده می‌شوند. اگر پاسخ بله بود اجازه داریم که سؤال دیگری بپرسیم و اگر خیر بود نوبت نفر بعدی می‌رسد و همین طور ادامه می‌دهیم تا همه بفهمند که شخصیتشان چه بوده است.

  • شخصیت‌هایی که انتخاب می‌کنیم می‌توانند حقیقی یا کارتونی باشند.
  • حتماً پاسخ سؤالاتی که می‌پرسیم را به یاد داشته باشیم.
  • می‌توانیم شخصیت را بر اساس شناخت از طرف مقابلمان در نظر بگیریم.

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon
به آسانی رزرو هتل، خانه اجاره کنید